kdevelop - en to bs translation catalogue (147 entries)

[ctx: @action C++ code completion]
en: Override
bs: Potiskivanje

[ctx: @action C++ code completion]
en: Implement
bs: Implementira

[ctx: @action C++ code completion]
en: Create Slot
bs: Kreiraj slot

en: From %1
bs: Od %1

en: Not Included
bs: Nije uključeno

en: Add include directive
bs: Dodaj include direktivu

en: Add Forward-Declaration
bs: Dodaj deklaraciju unaprijed

en: Initialize
bs: Inicijaliziraj

en: Not Included Container
bs: Nije uključen sadržilac

[ctx: Here, overload is used as a programming term. This string is used to display how many overloaded versions there are of the function whose name is the second argument.]
en: 1 more overload of %2 (show more) | %1 more overloads of %2 (show more)
bs[0]: %1 dodatno preopterećenje od %2 (vidi više)
bs[1]: %1 dodatna preopterećenja od %2 (vidi više)
bs[2]: %1 dodatnih preopterećenja od %2 (vidi više)

en: Connect to %1 (%2)
bs: Poveži se %1 (%2)

en: Signals/Slots
bs: Signali/slotovi

en: Virtual Override
bs: Virtualno potiskivanje (override)

en: Implement Function
bs: Implementacija funkcije

en: C++ Builtin
bs: C++ ugrađeno

en: Default Methods
bs: Podrazumijevane metode

en: Did not select anything, not adding to a target.
bs: Nisam odabrao ništa, ne dodajem na odredište

en: Private Class Implementation Options
bs: Privatne implementacijske opcije klase

en: Cancel
bs: Odustani

en: Setup Custom Include Paths
bs: Postavljanje vlastitih staza za uključivanje

en: Failed to save custom include paths in directory: %1
bs: Nuspjelo vlastitih staza za uključivanje u direktorij: %1

en: Add Custom Include Path
bs: Dodaj vlastitu stazu za uključivanje

en: Open Project
bs: Otvori projekat

en: Include file "%1" not found
bs: Datoteka za uključivanje "%1" nije nađena

en: declaration
bs: deklaracija

en: definition
bs: definicija

en: Update %1 signature
bs: Ažuriranje %1 signatura

en: Update %1
    from: %2(%3)%4
    to: %2(%5)%6
bs: Ažuriranje %1
    sa: %2(%3)%4
    na: %2(%5)%6

en: Failed to apply changes: %1
bs: Neuspjela primjena promjena: %1

en: Rename "%1" to "%2"
bs: Preimenujem "%1" u "%2"

en: Refactoring is an experimental feature, it may damage your code. Before using it, make sure to make a backup.
bs: Refaktorisanje je eksperimentalna funkcija, to može da ošteti vaš kod. Prije nego što ga koristite, postarajte se da napravite rezervnu kopiju.

en: Rename %1
bs: Preimenuj %1

en: Create separate definition for %1
bs: Kreiraj posebnu definiciju za %1

en: Create Class
bs: Kreiraj klasu

en: No declaration under cursor
bs: Nema deklaracije pod kurzorom

en: No source file available for %1.
bs: Nema izvorne datoteke dostupne za %1.

en: Failed to update DU chain for %1.
bs: Neuspjelo ažuriranje lanca definicije i upotrebe za %1.

en: Cannot create definition for this declaration.
bs: ne mogu kreirati definiciju za ovu deklaraciju

en: Insertion failed
bs: Ubacivanje nije uspjelo

en: Applying changes failed
bs: Primjena promjena nije uspjela

en: No document for %1
bs: Nema dokumenta za %1

en: Declaration lost while updating
bs: Deklaracija izgubljena pri ažuriranju

en: Declaration is located in non-writeable file %1.
bs: Deklaracija se nalazi u neupisivoj datoteci %1.

en: New name:
bs: Novo ime:

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Note: All overloaded functions, overloads, forward-declarations, etc. will be renamed too
bs: Napomena: Sve preopterećene funkcije, preopterećenja, deklaracije itd, će također biti preimenovane

en: Uses
bs: Upotrebe

en: Declaration Info
bs: Informacija o deklaraciji

en: Renaming "%1" to "%2"
bs: Preimenujem "%1" u "%2"

en: Applying changes failed: %1
bs: Primjena promjena nije uspjela: %1

en: Declaration not found: %1
bs: Deklaracija nije nađena: %1

[ctx: Count of files this header was included into]
en: Included by
bs: Uključio

[ctx: Count of macros defined in this header]
en: Defined macros
bs: Definisani makroi

en: Function macro
bs: Funckcijski makro

en: Macro
bs: Makro

en: Preprocessed body:
bs: Predprocesirano tijelo:

en: Body:
bs: Tijelo:

en: Could not resolve base class, adding it indirectly: %1
bs: Ne mogu razriješiti baznu klasu, dodajem je indirektno: %1

en: Invalid base class: %1
bs: Nevažeća bazna klasa: %1

en: Build manager for project %1 did not return a build directory
bs: Menadžer gradnje za projekt %1 nije vratio direktorij z agradnju

en: The include path resolver needs the build directory to resolve additional include paths. Consider setting up a build directory in the project manager if you have not done so yet.
bs: Razrješivač staze za izgradnju zahtijeva direktorij gradnje da razriješi dodatne staze za uključivanje. Razmislite o uspostavljanju direktorija za gradnju u projekt menadžeru ako to već niste uradili.

en: Include path resolver: %1
bs: Rješavač include staze: %1

en: Used build directory: "%1"
    Include path resolver: %2
bs: Korišten direktorij za gradnju: "%1"
    Razrješivač staze za uključivanje: %2

en: Tried include path resolution while another resolution process was still running
bs: Pokušano razrješavanje include staze dok se drugi proces razrješavanja još izvršava

en: Makefile is missing in folder "%1"
bs: Makefile nedostaje u direktoriju "%1"

en: Problem while trying to resolve include paths for %1
bs: Problem nok je pokušano razrješavanje include staze %1

en: Cached: %1
bs: Keširano: %1

en: Filename %1 seems to be malformed
bs: Ime datoteke %1 izgleda loše formirano

en: Failed to extract new working directory
bs: Neuspjeh u ekstrakciji novog radnog direktorija

en: Output was: %1
bs: Izlaz je bio: %1

en: Recursive make call failed
bs: Reckurzivni make poziv neuspio

en: The parameter string "%1" does not seem to be valid. Output was: %2.
bs: Parametarski string "%1" ne izgleda važeći. Izlaz je bio: %2.

en: The directory "%1" does not exist. Output was: %2.
bs: Direkttorij "%1" ne postoji. Izlaz je bio: %2.

en: Malformed recursive make call
bs: Loše formiran rekurzivni make poziv

en: Could not extract include paths from make output
bs: Ne mogu izdvojiti include staze iz make izlaza

en: Folder: "%1"  Command: "%2"  Output: "%3"
bs: Direktorij: "%1"  Naredba: "%2"  Izlaz: "%3"

en: KDE forwarding header generator
bs: KDE generator prednjih zaglavlja

en: An application which creates forwarding headers (like Qt headers) from source code.
bs: Program koji kreira prednja zaglavlja (poput Qt zaglavlja) iz izvornog koda.

en: KDE include directory - headers go into <placeholder>includes</placeholder>/KDE
bs: KDE direktorij za uključivanje - zaglavlja idu u <placeholder>includes</placeholder>/KDE

en: Build information from the cmake XML generator
bs: Informacije o gradnji iz cmake XML generatora

en: Macro error
bs: Makro greška

en: Call to macro %1 missing argument number %2
bs: Poziv na makro %1 nedostaje argument broj %2

en: Formals: %1
bs: Formalne: %1

en: invalid include directive
bs: pogrešna direktiva za uključivanje

en: Unterminated #if statement
bs: Nezavršena #if naredba

en: character %1
bs: znak %1

en: Expected "identifier", found: %1
bs: Očekivan "identifikator", nađeno: %1

en: <h5>Token text</h5><pre>%1</pre><h5>Input</h5><pre>%2</pre>
bs: <h5>Token tekstt</h5><pre>%1</pre><h5>Ulaz</h5><pre>%2</pre>

en: Expected ")", found %1
bs: Očekivano ")", nađeno %1

en: Division by zero
bs: Dijeljenje s nulom

en: Input text: %1
bs: Ulazni tekst: %1

en: expected ``:'' = %1
bs: očekivano ``:'' = %1

en: #else without #if
bs: #else bez #if

en: #endif without #if at output line %1
bs: #endif bez #if na izlaznoj liniji %1

en: invalid input: %1
bs: pogrešan ulaz: %1

en: This file imports the current open document<br/>
bs: Ova datoteka uvozi trenutni otvoreni dokument<br/>

en: In include path %1
bs: U stazi uključenja %1

en: Included through %1 <br/>
bs: Uključeno kroz %1 <br/>

en: Directory %1
bs: Direktorij %1

en: In %1th include path
bs: U %1. stazi uključenja

en: Includes
bs: Uključuje

en: Include Path
bs: Staza uključenja

en: Includers
bs: Uključioci

en: C++ Support
bs: C++ Podrška

en: Support for C++ Language
bs: Podrška za C++ jezik

en: Files
bs: Datoteke

en: &Switch Definition/Declaration
bs: &Prebaci na definiciju/deklaraciju

en: Create &New Class
bs: Kreiraj &Novu klasu

en: Rename Declaration
bs: Preimenuj deklaraciju

en: Move into Source
bs: Pomjeri u izvor

en: Emptied by preprocessor<br />
bs: Isprazno preprocesor<br />

en: File was included recursively from within itself: %1
bs: Datoteka je uključena rekurzivno iz sebe same: %1

en: Included file was not found: %1
bs: Uključena datoteka nije nađena: %1

en: Searched include path:
    %1
bs: Nađene staze za uključenje:
    %1

en: Parsing included files
bs: Parsiranje uključenih datoteka

en: Parsing actual file
bs: Parsiranje stvarne datoteke

en: Not updating duchain for %1
bs: Nije ažuriran duchain za %1

en: Building uses
bs: Gradnja koristi

en: Ready
bs: Spreman

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: kdevcppsupport.rc:5 i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
bs: Navigacija

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: kdevcppsupport.rc:9 i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
bs: Kôd

note: i18n: file: codegen/ui/cppnewclass.ui:16 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: C++ Options
bs: C++ Opcije

note: i18n: file: codegen/ui/cppnewclass.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Export:
bs: &Izvoz

note: i18n: file: codegen/ui/cppnewclass.ui:53 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Macro:
bs: &Makro:

note: i18n: file: codegen/ui/cppoverridebuttons.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kpushbutton_3)
en: Public
bs: Javni

note: i18n: file: codegen/ui/cppoverridebuttons.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kpushbutton_4)
en: Protected
bs: Zaštićeni

note: i18n: file: codegen/ui/cppoverridebuttons.ui:30 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kpushbutton_5)
en: Private
bs: Privatno

note: i18n: file: codegen/ui/custom_include_paths.ui:23 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Storage Directory
bs: Direktorij za smještaj

note: i18n: file: codegen/ui/custom_include_paths.ui:35 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: The custom include-path will be stored in a special file called ".kdev_include_paths" stored within a source directory. The custom path will be used for all files below that directory.
bs: Vlastita staza za uključivanje će se smjestiti u posebnu datoteku sa imenom ".kdev_include_paths" u direktoriju sa izvornim kodom. Vlastita staza će se koristiti za sve datoteke ispod tog direktorija.

note: i18n: file: codegen/ui/custom_include_paths.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Storage Directory:
bs: Direktorij za smještaj:

note: i18n: file: codegen/ui/custom_include_paths.ui:68 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Automatic Resolution
bs: Automatsko razrješavanje

note: i18n: file: codegen/ui/custom_include_paths.ui:74 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: If your project uses simple Makefiles, it may be possible to automatically resolve the include-paths using the make utility. For this, set up a mapping from a source- to a build-directory here.
bs: Ako vaš projekt sadrži obične Makefile datoteke, možda je moguće automatski razriješiti staze za uključivanje koristeći  make alat. Za ovu svrhu mapirajte direktorij s izvornim kodom u direktorij za gradnju.

note: i18n: file: codegen/ui/custom_include_paths.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Source Directory:
bs: Izvorni direktorij:

note: i18n: file: codegen/ui/custom_include_paths.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Build Directory:
bs: Direktorij za gradnju:

note: i18n: file: codegen/ui/custom_include_paths.ui:111 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Custom Include Paths
bs: Vlastite staze za uključenje

note: i18n: file: codegen/ui/custom_include_paths.ui:140 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Note: These settings do not affect the compiler or the project in any way, they are only used to find included headers within KDevelop.
bs: Napomena: Ova podešavanja ne utiču kompajler ili projekat na bilo koji način, oni se koriste samo za pronalaženje uključenih zaglavlja u KDevelop.

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:14 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, PrivateImplementationDialog)
en: Options & settings to move the private data fields of a class into a private structure
bs: Opcije i postavke za premještanje privatnih polja podataka klase u privatnu strukturu

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Private structure name:
bs: Ime privatne strukture:

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:55 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, optionGroup)
en: Options
bs: Opcije

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:75 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, classOption)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default private implementation structures are declared as <span style=" font-style:italic;">struct</span> to have default public access.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Check this box if you wish the private implementation structure be declared as <span style=" font-style:italic;">class</span> with public access.</p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Normalno, privatne implementacijske strukture se deklarišu kao<span style=" font-style:italic;">struct</span> Da bi imale podrazumijevani javni pristup.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Označite ovu kućicu da se privatne implementacijske strukture deklarišu kao <span style=" font-style:italic;">class</span> sa javnim pristupom.</p></body></html>

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, classOption)
en: Use class instead of struct
bs: Koristi class umjesto struct

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:97 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, variableOption)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Move any current variables that are initialized in the constructor initializer list to the private implementation structure's constructor initializer list.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Note:</span> All references, and variables with types that do not offer default constructors are moved regardless of the state of this option.</p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Premjesti trenutne promjenjive koje su inicijalizovane u listi initializera konstruktora u inicijalizatorsku listu konstruktora implementacijske strukture.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Note:</span>Sve reference, kao i promjenljive sa tipovima koji ne nude podrazumijevane konstruktore  su premještene, bez obzira na stanje ove opcije.</p></body></html>

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, variableOption)
en: Move Variable initialization to private structure
bs: Premjesti inicijalizaciju varijabli u privatnu strukturu

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:113 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, methodOption)
en: Move all currently declared private methods to the private implementation structure.
bs: Premestite sve trenutne privatno deklarisane metode u privatnu strukturu implementacije.

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:116 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, methodOption)
en: Move Private methods
bs: Premjesti privatne metode

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Pointer name:
bs: Ime pointera

note: i18n: file: codegen/ui/privateimplementation.ui:146 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pointerName)
en: The name of the member variable that will be the pointer held to the private implementation
bs: Ime članske promenljiva koje će biti pokazivač na privatnu implementaciju
