kdevelop - en to ca@valencia translation catalogue (70 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Files
ca@valencia: Tots els fitxers oberts

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Projects
ca@valencia: Tots els projectes oberts

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace in Files
ca@valencia: Busca i substitució en fitxers

[ctx: @action:button]
en: Search...
ca@valencia: Busca…

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to Search in
ca@valencia: Seleccioneu el directori a on s'ha de buscar

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
ca@valencia[0]: %2, i %1 element més
ca@valencia[1]: %2, i %1 elements més

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2
ca@valencia: Busca «%1» en %2

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2 (at time %3)
ca@valencia: Busca «%1» en %2 (a l'hora %3)

en: Find in Files
ca@valencia: Busca en fitxers

en: No files found matching the wildcard patterns
ca@valencia: No s'ha trobat cap fitxer que coincidisca amb els patrons de comodins

[ctx: Capture is the text which is "captured" with () in regular expressions see https://doc.qt.io/qt-5/qregexp.html#capturedTexts]
en: Captures are not allowed in pattern string
ca@valencia: No es permeten captures en la cadena de patrons

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
ca@valencia[0]: S'està buscant <b>%2</b> en un fitxer
ca@valencia[1]: S'està buscant <b>%2</b> en %1 fitxers

en: Collecting files...
ca@valencia: S'estan col·leccionant els fitxers…

en: Search aborted
ca@valencia: Busca interrompuda

en: Failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut: %1

en: No results found
ca@valencia: No s'ha trobat cap resultat

en: Line %1:
ca@valencia: Línia %1:

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
ca@valencia[0]: <b>1</b> coincidència
ca@valencia[1]: <b>%1</b> coincidències

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
ca@valencia[0]: <b>1</b> fitxer
ca@valencia[1]: <b>%1</b> fitxers

[ctx: %1 is e.g. '4 matches', %2 is e.g. '1 file']
en: <b>%1 in %2</b>
ca@valencia: <b>%1 a %2</b>

en: %2: 1 match | %2: %1 matches
ca@valencia[0]: %2: 1 coincidència
ca@valencia[1]: %2: %1 coincidències

[ctx: %1 is the old text, %2 is the new text, %3 is the file path, %4 and %5 are its row and column]
en: Failed to replace <b>%1</b> by <b>%2</b> in %3:%4:%5
ca@valencia: No s'ha pogut substituir <b>%1</b> per <b>%2</b> a %3:%4:%5

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace Output View
ca@valencia: Vista de l'eixida de busca i substitució

[ctx: @action]
en: &Previous Item
ca@valencia: Element an&terior

[ctx: @action]
en: &Next Item
ca@valencia: Element següe&nt

[ctx: @action]
en: C&ollapse All
ca@valencia: Reduïx-ho t&ot

[ctx: @action]
en: &Expand All
ca@valencia: Ex&pandix-ho tot

[ctx: @action]
en: New &Search
ca@valencia: Bu&sca nova

[ctx: @action]
en: Refresh
ca@valencia: Actualitza

[ctx: @action]
en: Clear Search History
ca@valencia: Neteja l'historial de busques

en: Do you want to replace with an empty string?
ca@valencia: Voleu substituir-ho per una cadena buida?

[ctx: @title:window]
en: Start Replacement
ca@valencia: Inicia la substitució

[ctx: @action:button]
en: Replace
ca@valencia: Substituïx

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement &text:
ca@valencia: &Text de substitució:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementCombo)
en: Enter the replacement pattern
ca@valencia: Introduïu el patró de substitució

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyButton)
en: Apply replacement on selected items
ca@valencia: Aplica la substitució a tots els elements seleccionats

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyButton)
en: &Replace
ca@valencia: Su&bstituïx

[ctx: @action]
en: Find/Replace in Fi&les...
ca@valencia: Busca i substituïx en fi&txers…

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for expressions over several files
ca@valencia: Busca expressions en diversos fitxers

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the 'Find/Replace in Files' dialog. There you can enter a regular expression which is then searched for within all files in the directories you specify. Matches will be displayed, you can switch to a match directly. You can also do replacement.
ca@valencia: Obri el diàleg «Busca i substitució en fitxers». Allà podeu introduir una expressió regular que després es buscarà en tots els fitxers dels directoris que especifiqueu. Es mostraran les coincidències i podreu anar directament a una coincidència. També podeu fer substitucions.

[ctx: @action:inmenu]
en: Find/Replace in This Folder...
ca@valencia: Busca i substituïx en esta carpeta…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Find/Replace in Files...
ca@valencia: Bu&sca i substituïx en fitxers…

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, patternCombo)
en: Enter the regular expression you want to search for
ca@valencia: Introduïu l'expressió regular per a la qual voleu buscar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, patternCombo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enter the regular expression you want to search for here.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you do not check "Regular Expression" below, this is considered a raw string. That means, all meta characters are escaped.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Possible meta characters are:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Matches any character</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Matches the beginning of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Matches the end of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Matches a word boundary</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Matches any whitespace character</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The following repetition operators exist:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - The preceding item is matched at most once</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - The preceding item is matched zero or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - The preceding item is matched one or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched exactly <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - The preceding item is matched <span style=" font-style:italic;">n</span> or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at most <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at least <span style=" font-style:italic;">n</span>, but at most <span style=" font-style:italic;">m</span> times.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Furthermore, backreferences to bracketed subexpressions are available via the notation \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For further reference, look at <a href="https://www.pcre.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> or <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Introduïu ací l'expressió regular per a la qual voleu buscar.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Si no activeu «Expressió regular» tot seguit, esta es considerarà una cadena de text. Açò significa que s'escaparan tots els meta-caràcters.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Els meta-caràcters possibles són:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Coincidix amb qualsevol caràcter</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Coincidix amb el començament d'una línia</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Coincidix amb el final d'una línia</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Coincidix amb el límit de paraula</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Coincidix amb qualsevol caràcter d'espai en blanc</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Existixen els següents operadors de repetició:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - L'element precedent coincidix una vegada com a màxim</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - L'element precedent coincidix zero o més vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - L'element precedent coincidix una o més vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - L'element precedent coincidix exactament <span style=" font-style:italic;">n</span> vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - L'element precedent coincidix <span style=" font-style:italic;">n</span> o més vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - L'element precedent coincidix com a màxim <span style=" font-style:italic;">n</span> vegades</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - L'element precedent coincidix com a mínim <span style=" font-style:italic;">n</span>, però com a màxim <span style=" font-style:italic;">m</span> vegades.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A més, hi ha disponibles les referències inverses («backreferences») a subexpressions entre parèntesis via la notació \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Per a més referències, vegeu <a href="https://www.pcre.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> o <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Template:
ca@valencia: Plantilla:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template.
ca@valencia: Esta és la plantilla d'expressió regular.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template. <i>%s</i> will be replaced by the pattern, while <i>%%</i> will be replaced by <i>%</i>.
ca@valencia: Esta és la plantilla d'expressió regular. <i>%s</i> se substituirà pel patró, mentre que <i>%%</i> se substituirà per <i>%</i>.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quickly select location from a set of directories
ca@valencia: Seleccioneu ràpidament la ubicació des d'un conjunt de directoris

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quick Select
ca@valencia: Selecció ràpida

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, depthLabel)
en: Depth:
ca@valencia: Profunditat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: Maximum level of subdirectory recursion
ca@valencia: Nivell màxim de recursivitat dels subdirectoris

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: For each search location, descend at most Depth levels of directories. Depth=0 means searching only in files directly inside selected search locations. Full Depth means no recursion limit.
ca@valencia: Per a cada ubicació de busca, descendix al nivell màxim de profunditat dels directoris. Profunditat=0 significa buscar només en fitxers directament dins de la ubicació de busca seleccionada. Profunditat completa significa sense límit de recursivitat.

[ctx: @item full recursion]
note: i18n: Full recursion will be used. For folder-based searches, that means searching in the target folder and all the subfolders, their subfolders, and so on. i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: Full
ca@valencia: Completa

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Pattern:
ca@valencia: Patró:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Files:
ca@valencia: Fitxers:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Case sensitive:
ca@valencia: Distingix entre majúscules i minúscules:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, caseSensitiveCheck)
en: Case-sensitive searching.
ca@valencia: Busca amb distinció de majúscules i minúscules.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Location(s):
ca@valencia: Ubicacions:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Files filter
ca@valencia: Filtre dels fitxers

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Enter the file name pattern of the files to search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.
ca@valencia: Introduïu ací el patró de nom de fitxer dels fitxers que es buscaran. Podeu indicar diversos patrons separats per comes o espais.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Exclude:
ca@valencia: Exclou:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Files pattern to exclude
ca@valencia: Patró de fitxer que s'ha d'excloure

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Enter the file name pattern of the files to exclude from the search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.<p>Every pattern is internally surrounded by asterisks, so that each pattern can match parts of the file paths.</p>
ca@valencia: Introduïu ací el patró de nom de fitxer dels fitxers que s'exclouran de la busca. Podeu indicar diversos patrons separats per comes o espais.<p>Internament cada patró s'envoltarà amb asteriscs, de manera que cada patró puga coincidir amb parts dels camins dels fitxers.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Regular expression:
ca@valencia: Expressió regular:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, regexCheck)
en: Enable or disable regular expression.
ca@valencia: Activa o desactiva les expressions regulars.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitToProjectLabel)
en: Limit to project files:
ca@valencia: Limita a fitxers del projecte:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementTemplateEdit)
en: Enter the replacement template
ca@valencia: Introduïu la plantilla de substitució

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Replacement template:
ca@valencia: Plantilla de substitució:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, searchPaths)
en: Select the location where you want to search. It can be a directory, a file, or a semicolon separated (without spaces) list of directories/files.
ca@valencia: Seleccioneu la ubicació a on voleu buscar. Pot ser un directori, un fitxer, o una llista de directoris/fitxers separats (sense espais) per punt i coma.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, directorySelector)
en: Select a directory to search in
ca@valencia: Seleccioneu un directori on buscar
