kdevcmake - en to ca translation catalogue (73 entries)

en: CMake Documentation
ca: Documentació del CMake

en: Support for CMake documentation
ca: Implementació per documentació del CMake

en: <br /><em>Cache Value:</em> %1
ca: <br /><em>Valor a la memòria cau:</em> %1

en: <br /><em>Cache Documentation:</em> %1
ca: <br /><em>Documentació a la memòria cau:</em> %1

en: Commands
ca: Ordes

en: Module
ca: Mòdul

en: Property
ca: Propietat

en: Policy
ca: Política

en: CMake Content Page
ca: Pàgina de contingut del CMake

en: %1 is a deprecated command and should not be used
ca: %1 és una orde obsoleta i no s'ha d'utilitzar

en: Unfinished function.
ca: Funció inacabada.

en: Name
ca: Nom

en: Type
ca: Tipus

en: Value
ca: Valor

en: Comment
ca: Comentari

note: i18n: file: settings/cmakebuildsettings.ui:106 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedBox)
en: Advanced
ca: Avançat

en: The %1 directory is about to be removed in KDevelop's list.
    Do you want KDevelop to remove it in the file system as well?
ca: El directori %1 és a punt d'ésser eliminat de la llista de KDevelop.
    Voleu que KDevelop n'elimini també el sistema de fitxers?

en: Could not remove: %1.
ca: No s'ha pogut eliminar: %1.

en: Swi&tch Colors
ca: &Canvia els colors

note: i18np : internationalization
en: This project is one day old | This project is %1 days old
ca[0]: Este projecte té un dia
ca[1]: Este projecte té %1 dies

en: Settings changed
ca: S'ha canviat l'arranjament

en: A KDE 4 Application
ca: Una aplicació del KDE 4

en: Document to open
ca: Document a obrir

en: Configure a build directory
ca: Configura un directori de construcció

en: Configure a build directory for %1
ca: Configura un directori de construcció per %1

en: You need to select a cmake binary.
ca: Heu de seleccionar un binari de cmake.

en: You need to specify a build directory.
ca: Heu d'especificar un directori de construcció.

en: Using an already created build directory.
ca: S'està usant un directori de construcció ja creat.

en: Creating a new build directory.
ca: S'està creant un nou directori de construcció.

en: Build directory already configured.
ca: El directori de construcció ja s'ha configurat.

en: This build directory is for %1, but the project directory is %2.
ca: Este directori de construcció és per %1, però el directori del projecte és %2.

en: You may not select a relative build directory.
ca: No podeu seleccionar un directori de construcció relatiu.

en: The selected build directory is not empty.
ca: El directori de construcció seleccionat no és buid.

en: CMake Manager
ca: Gestor de CMake

en: Support for managing CMake projects
ca: Implementació per gestionar projectes de CMake

en: Jump to target definition
ca: Salta a la definició de la destinació

en: Create a folder called '%1'.
ca: Crea una carpeta anomenada «%1».

en: KDevelop - CMake Support
ca: KDevelop - Implementació de CMake

en: Could not create the directory's CMakeLists.txt file.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer CMakeLists.txt del directori.

en: Could not save the change.
ca: No s'ha pogut alçar el canvi.

en: Remove a folder called '%1'.
ca: Elimina una carpeta anomenada «%1».

en: Remove a file called '%1'.
ca: Elimina un fitxer anomenat «%1».

en: Add a file called '%1' to target '%2'.
ca: Afig un fitxer anomenat «%1» a la destinació «%2».

en: Cannot save the change.
ca: No s'ha pogut alçar el canvi.

en: Rename a folder called '%1'.
ca: Reanomena una carpeta anomenada «%1».

en: The build directory did not exist and could not be created.
ca: El directori de construcció no existeix i no s'ha pogut crear.

en: Error creating build directory
ca: Error en crear el directori de construcció

en: INVALID
ca: NO VÀLID

en: Command
ca: Orde

en: Path
ca: Ruta

note: i18n: file: cmakebuilddirchooser.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CMake &Binary:
ca: &Binari de CMake:

note: i18n: file: cmakebuilddirchooser.ui:49 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Build Directory:
ca: &Directori de construcció:

note: i18n: file: cmakebuilddirchooser.ui:65 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Installation Prefix:
ca: &Prefix d'instal·lació:

note: i18n: file: cmakebuilddirchooser.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Build &type:
ca: &Tipus de construcció:

note: i18n: file: cmakepossibleroots.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: KDevelop has found several possible project root for your project, please select the correct one.
ca: KDevelop ha trobat diverses arrels possibles pel seu projecte. Seleccioneu la correcta.

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/kde4appui.rc:4 i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ca: &Mou

note: i18n: file: settings/cmakebuildsettings.ui:33 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addBuildDir)
en: Add
ca: Afig

note: i18n: file: settings/cmakebuildsettings.ui:46 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeBuildDir)
en: Remove
ca: Elimina

note: i18n: file: settings/cmakebuildsettings.ui:55 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Cache Values
ca: Memòria cau de valors

note: i18n: file: settings/cmakebuildsettings.ui:70 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
ca: Comentari:

note: i18n: file: settings/cmakebuildsettings.ui:87 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAdvanced)
en: Show Advanced
ca: Mostra avançat

note: i18n: file: settings/cmakebuildsettings.ui:112 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CMake Directory
ca: Directori CMake

note: i18n: file: settings/cmakebuildsettings.ui:122 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showInternal)
en: Show Advanced Values
ca: Mostra els valors avançats

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/kde4appview_base.ui:194 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kcfg_sillyLabel)
en: hello, world
ca: Hola món

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/prefs_base.ui:16 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Background color:
ca: Color de fons:

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/prefs_base.ui:26 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_col_background)
en: Choose a new background color
ca: Selecciona un nou color de fons

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/prefs_base.ui:32 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_col_background)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Change the <span style=" font-weight:600;">background</span> color by clicking here and choose the new <span style=" color:#ff0000;">color</span> in the <span style=" font-style:italic;">color dialog</span>.</p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Canvieu el color de <span style=" font-weight:600;">fons</span> clicant ací i seleccionant el nou <span style=" color:#ff0000;">color</span> en el <span style=" font-style:italic;">diàleg de color</span>.</p></body></html>

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/prefs_base.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Project age:
ca: Edat del projecte:

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/prefs_base.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Foreground color:
ca: Color de primer pla:

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/prefs_base.ui:62 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_col_foreground)
en: Choose a new foreground color
ca: Selecciona un nou color de primer pla

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/prefs_base.ui:68 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_col_foreground)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Change the <span style=" font-weight:600;">foreground</span> color by clicking here and choose the new <span style=" color:#ff0000;">color</span> in the <span style=" font-style:italic;">color dialog</span>.</p></body></html>
ca: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Canvieu el color de <span style=" font-weight:600;">primer pla</span> clicant ací i seleccioneu el nou <span style=" color:#ff0000;">color</span> en el <span style=" font-style:italic;">diàleg de color</span>.</p></body></html>

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/prefs_base.ui:110 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_val_time)
en: Set the project age (in days)
ca: Estableix l'edat del projecte (en dies)

note: i18n: file: tests/manual/kde4app/prefs_base.ui:113 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_val_time)
en: Change the project age (in days) by choosing a new number of days.
ca: Canvieu l'edat del projecte (en dies) seleccionant un nombre de dies.
