kdevelop - en to ca translation catalogue (125 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (edit_advanced)
en: &Advanced
ca: &Avançat

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
ca: Plega el &codi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines

note: i18n: ectx: Menu (wordcompletion)
en: Word Completion
ca: Compleció de paraules

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
ca: Sessió

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ca: &Projecte

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
ca: &Executa

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
ca: &Navegació

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
ca: Codi

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ca: &Finestra

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ca: Arranjament

en: Code
ca: Codi

en: KDevelop4 Project Files
ca: Fitxers de projecte del KDevelop4

en: Could not open file %1.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %1.

en: Select the session to open the document in
ca: Seleccioneu la sessió on obrir el document

en: The KDevelop Integrated Development Environment
ca: El sistema de desenvolupament integrat KDevelop

en: Copyright 1999-2014, The KDevelop developers
ca: Copyright 1999-2014, Els desenvolupadors del KDevelop

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
ca: Arquitectura, implementació de VCS, implementació del gestor de projectes, gestor de projectes de QMake

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
ca: Arquitectura, IU sublim, implementació per a Ruby

en: Definition-Use Chain, C++ Support, Code Navigation, Code Completion, Coding Assistance, Refactoring
ca: Cadena de definició-ús, Implementació C++, navegació del codi, compleció del codi, assistència, reestructuració

en: Co-Maintainer, CMake Support, Run Support, Kross Support
ca: Comantenidor, implementació de CMake, Run i Kross

en: GDB integration
ca: Integració de GDB

en: Text editor integration, definition-use chain
ca: Integració de l'editor de text, cadena de definició-ús

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
ca: Administrador del lloc web, documentació de l'API, pedaços a doxygen i autoproject

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
ca: Integració de GDB, connectors de desenvolupament Web

en: Co-Maintainer, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
ca: Comantenidor, gestor genèric, connectors de desenvolupament Web, retalls, rendiment

en: Python Support, User Interface improvements
ca: Implementació de Python, millores a la interfície d'usuari

en: astyle and indent support
ca: Implementació de «astyle» i «indent»

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
ca: VCS distribuït, Git, Mercurial

en: SnippetPart, debugger and usability patches
ca: SnippetPart, pedaços en el depurador i d'usabilitat

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
ca: Connector de subversion, gestor personalitzat de Make, millores en general

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
ca: Adaptat a Qt 3, pedaços, implementació per a valgrind, diff i perforce

en: C++ parser
ca: Analitzador de C++

en: The KWrite authors
ca: Els autors de KWrite

en: Kate editor component
ca: Component de l'editor Kate

en: Designer code
ca: Codi del dissenyador

en: Contributors to older versions:
ca: Antics col·laboradors:

en: The KHTML authors
ca: Els autors de KHTML

en: HTML documentation component
ca: Component de la documentació HTML

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
ca: Idea inicial, arquitectura bàsica, gran part del codi font inicial

en: KTabBar, bugfixes
ca: KTabBar, correcció d'errors

en: Java & Objective C support
ca: Implementació del Java i Objective C

en: Debugger frontend
ca: Frontal del depurador

en: PHP support, context menu stuff
ca: Implementació del PHP, menús contextuals

en: KDE application templates
ca: Plantilles d'aplicacions KDE

en: Dist part, bash support, application templates
ca: Part Dist, implementació del bash, plantilles d'aplicacions

en: Several components, htdig indexing
ca: Diversos components, indexat amb htdig

en: Help with Automake manager and persistent class store
ca: Ajuda amb el gestor Automake i el magatzem de classes persistents

en: Help with KParts infrastructure
ca: Ajuda amb la infraestructura de KParts

en: Ada support
ca: Implementació de Ada

en: QMake projectmanager
ca: Gestor de projectes de QMake

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
ca: Modes MDI, QEditor, correcció d'errors

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
ca: PartExplorer, redisseny de CvsPart, pedaços, correcció d'errors

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
ca: Connectors de substitució, de punts, de llistat de fitxers i de CTags2. Millores generals i pedaços

en: Filecreate part and other bits and patches
ca: Part de Filecreate i d'altres arranjaments i pedaços

en: ClearCase support
ca: Implementació de ClearCase

en: Ruby support
ca: Implementació de Ruby

en: Fortran documentation
ca: Documentació de Fortran

en: Python documentation utility
ca: Utilitat de documentació de Python

en: Doxygen wizard
ca: Assistent de Doxygen

en: Fileselector component
ca: Component de Fileselector

en: C++ code completion, persistent class store
ca: Compleció de codi C++, magatzem de classes persistents

en: Patches
ca: Pedaços

en: Help with Perl support
ca: Ajuda amb la implementació del Perl

en: Documentation index view
ca: Visor de l'índex de la documentació

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
ca: Cercador de documentació, pedaços per al gestor de projectes de QMake, millores en la usabilitat, correccions d'errors...

en: QMake project manager patches
ca: Pedaços per al gestor de projectes de QMake

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
ca: Neteja i correcció d'errors a qEditor, AutoMake i moltes altres coses

en: Artwork for the ruby language
ca: Material gràfic per al llenguatge Ruby

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
ca: Obre el KDevelop en una nova sessió amb el nom proporcionat.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
ca: Obre el KDevelop en la sessió indicada.
    Podeu passar o bé el resum o el nom de la sessió.

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
ca: Mostra totes les sessions disponibles i us permet seleccionar-ne una per obrir-la.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
ca: Mostra totes les sessions disponibles i us permet seleccionar-ne una per obrir-la.

en: List available sessions and quit.
ca: Llista les sessions disponibles i surt.

en: Open KDevelop and load the given project.
ca: Obre el KDevelop i carrega el projecte indicat.

en: Start debugging an application in KDevelop with the given debugger.
    The binary that should be debugged must follow - including arguments.
    Example: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar
ca: Inicia la depuració d'una aplicació en el KDevelop amb el depurador indicat.
    Ha de seguir el binari que s'ha de depurar - incloent els arguments.
    Exemple: kdevelop --debug gdb lamevaaplicacio --foo bar

en: Files to load
ca: Fitxers a carregar

en: Deprecated options:
ca: Opcions desfasades:

en: Same as -l / --list-sessions
ca: El mateix que -l / --list-sessions

en: Same as -n / --new-session
ca: El mateix que -n / --new-session

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
ca: Sessions disponibles (useu «-s HASH» o «-s NAME» per obrir-ne una d'específica):

en: Hash
ca: Hash (codi)

en: Name: Opened Projects
ca: Nom: projectes oberts

en: [running]
ca: [en execució]

en: Select the session you would like to use
ca: Seleccioneu la sessió que voleu utilitzar

[ctx: @info:shell]
en: Specify the binary you want to debug.
ca: Especifiqueu el binari que voleu depurar.

en: Debug %1
ca: Depura %1

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
ca: Ja existeix una sessió amb el nom %1. Useu el modificador -s per obrir-la.

en: Cannot open unknown session %1. See --sessions switch for available sessions or use -cs to create a new one.
ca: No s'ha pogut obrir la sessió desconeguda %1. Mireu el modificador --sessions per les sessions disponibles o useu -cs per crear-ne una de nova.

en: Cannot find native launch configuration type
ca: No s'ha pogut trobar el tipus natiu de la configuració de llançament

en: Cannot find launcher %1
ca: No s'ha pogut trobar el llançador %1

en: Could not open %1
ca: No s'ha pogut obrir %1

en: KDevelop Sessions
ca: Sessions del KDevelop

en: Arbitrary String Which Says Something
ca: Cadena arbitrària que diu quelcom

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
ca: Cerca sessions del KDevelop que coincideixin amb :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
ca: Llista totes les sessions de l'editor del KDevelop del vostre compte.

en: Open KDevelop Session
ca: Obre una sessió del KDevelop

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

en: Develop
ca: Desenvolupament

en: Getting Started
ca: Com començar

en: Back to code
ca: Torna al codi

en: Configure a new Launcher
ca: Configura un llançador nou

en: Attach to Process
ca: Adjunta al procés

en: Debug your program
ca: Depura el programa

en: Debug Area
ca: Àrea de depuració

en: On the <em>Debug</em> area you will be able to see and analyze how your program works on execution. On the <em>Run</em> menu you will find all the possible options.<br/><br/>As you can see, here you can just execute your application or debug it if you need further runtime information. You can select what is going to be run by configuring the launches and selecting the one you want to use in the <em>Current Launch Configuration</em> sub-menu.
ca: A l'àrea <em>Depuració</em> podreu veure i analitzar com funciona el programa en execució. En el menú <em>Executa</em> trobareu totes les opcions possibles.<br/><br/>Com podeu veure, aquí podreu executar l'aplicació o depurar-la si cal més informació en temps d'execució. Podeu seleccionar què s'executarà configurant els llançadors i seleccionant-ne el que desitgeu utilitzar en el submenú <em>Configuració de llançament actual</em>.

en: Review a Patch
ca: Revisa un pedaç

en: Review Area
ca: Àrea de revisió

en: On the <em>Review</em> area you will be able to find the tools you need to review changes in your projects, either the ones you made or some external patch.<br/> Also it will help you send the changes to the community you're contributing to, either by committing the changes, sending them by e-mail or putting them on a ReviewBoard service.
ca: A l'àrea <em>Revisió</em> podreu trobar les eines necessàries per revisar canvis en els projectes, tant els que feu com pedaços externs.<br/> També us ajudarà a enviar els canvis a la comunitat al que contribuïu, o publicar els canvis, enviar-los per correu electrònic o posar-los en un servei ReviewBoard.

en: New Project
ca: Projecte nou

en: Open project
ca: Obre un projecte

en: Fetch project
ca: Recupera un projecte

en: Recent Projects
ca: Projectes recents

en: Official Website
ca: Lloc web oficial

en: Handbook
ca: Manual

en: Go!
ca: Vés!

en: Documentation for KDevelop users
ca: Documentació pels usuaris del KDevelop

en: Keep up with KDevelop's development
ca: Conegueu el desenvolupament del KDevelop

en: Help us improve KDevelop
ca: Ajudeu-nos a millorar el KDevelop
