kdevcppdebugger - en to gl translation catalogue (102 entries)

en: Attach to a Process
gl: Anexar a un proceso

en: Attach
gl: Anexar

en: Select Core File
gl: Escoller un ficheiro core

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable:
gl: Executábel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Core file:
gl: Ficheiro core:

en: <br>Old value: %1
gl: <br>Valor antigo: %1

en: <br>New value: %1
gl: <br>Valor novo: %1

[ctx: <b>Internal debugger error</b>]
en: <p>The debugger component encountered an internal error while processing the reply from the debugger. Please submit a bug report. The debug session will now end to prevent potential crash
gl: <p>A compoñente de depuración atopouse cun erro interno ao procesar a resposta do depurador. Envíe un informe do fallo. A sesión de depuración rematará para evitar unha posíbel quebra.

en: The exception is: %1
    The MI response is: %2
gl: A excepción é: %1
    A resposta MI é: %2

en: Internal debugger error
gl: Erro interno do depurador

en: Process exited
gl: O proceso saíu

en: <b>Could not start debugger.</b><p>Could not run '%1'. Make sure that the path name is specified correctly.
gl: <b>Non foi posíbel iniciar o depurador.</b><p>Non foi posíbel executar «%1». Verifique que o nome da rota é correcto.

en: Could not start debugger
gl: Non foi posíbel iniciar o depurador

en: Process failed to start
gl: O proceso non puido iniciarse

en: <b>Debugger crashed.</b><p>The debugger process '%1' crashed.<br>Because of that the debug session has to be ended.<br>Try to reproduce the crash without KDevelop and report a bug.<br>
gl: <b>O depurador quebrou.</b><p>O proceso do depuraror, «%1», quebrou.<br> En consecuencia debe rematarse a sesión de depuración.<br> Intente reproducir a quebra sen KDevelop e informe do fallo.<br>

en: Debugger crashed
gl: O depurador quebrou

en: Process crashed
gl: O proceso quebrou

en: Examine Core File with %1
gl: Examinar o ficheiro core con %1

en: <b>Examine core file</b><p>This loads a core file, which is typically created after the application has crashed, e.g. with a segmentation fault. The core file contains an image of the program memory at the time it crashed, allowing you to do a post-mortem analysis.</p>
gl: <b>Examinar un ficheiro core</b><p>Isto carga un ficheiro core, que adoita crearse tras quebrar o aplicativo, por ex. cun fallo de segmentación. O ficheiro core contén unha imaxe da memoria do programa no momento que se pechou inesperadamente, permitíndolle facer unha análise post-mortem.</p>

en: Attach to Process with %1
gl: Anexar a un proceso con %1

en: <b>Attach to process</b><p>Attaches the debugger to a running process.</p>
gl: <b>Anexar ao proceso</b><p>Anexa o depurador a un proceso en execución.</p>

en: Evaluate: %1
gl: Avaliar: %1

en: <b>Evaluate expression</b><p>Shows the value of the expression under the cursor.</p>
gl: <b>Avaliar unha expresión</b><p>Mostra o valor da expresión baixo o cursor.</p>

en: Watch: %1
gl: Vixiar: %1

en: <b>Watch expression</b><p>Adds the expression under the cursor to the Variables/Watch list.</p>
gl: <b>Vixiar unha expresión</b><p>Engade a expresión baixo o cursor á lista de Variábeis/Vixías.</p>

en: Choose a core file to examine...
gl: Escoller un ficheiro core a examinar…

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue?
gl: Xa se está a depurar un programa. Quere interromper a sesión de depuración actual e continuar?

en: Choose a process to attach to...
gl: Escolla un proceso ao que anexar…

en: Not attaching to process %1: cannot attach the debugger to itself.
gl: Non se anexa ao proceso %1: non é posíbel xuntar o depurador consigo mesmo.

en: Debugger
gl: Depurador

en: '%1' is not an executable
gl: «%1» non é un executábel

en: Debug core file
gl: Depurar un ficheiro core

en: Debug process %1
gl: Depurar o proceso %1

en: Running program
gl: Estase a executar o programa

en: warning
gl: aviso

en: Attaching to process %1
gl: Estase a anexar ao proceso %1

en: <b>Could not attach debugger:</b><br />
gl: <b>Non foi posíbel anexar o depurador:</b><br />

en: Startup error
gl: Erro de inicio

en: Examining core file %1
gl: Estase a examinar o ficheiro core %1

en: Debugger stopped
gl: Depurador detido

en: Application is running
gl: O aplicativo está en execución

en: Application is paused
gl: O aplicativo está en pausa

en: <b>Gdb command sent when debugger is not running</b><br>The command was:<br> %1
gl: <b>Enviouse a orde gdb cando o depurador non se estaba a executar</b> <br>A orde era:<br>%1

en: Internal error
gl: Aconteceu un erro interno

en: <b>Invalid debugger command</b><br>%1
gl: <b>Orde non valida do depurador</b><br>%1

en: Invalid debugger command
gl: Orde non válida do depurador

en: Exited with return code: %1
gl: Saíu co código de retorno: %1

en: Exited normally
gl: Saíu con normalidade

en: Exited on signal %1
gl: Saíuse co sinal %1

en: Program received signal %1 (%2)
gl: O programa recibiu o sinal %1 (%2)

en: 1 command in queue
     | %1 commands in queue
gl[0]: 1 orde na fila
gl[1]: %1 ordes na fila

[ctx: Only the 0 and 1 cases need to be translated]
en: 1 command being processed by gdb
     | %1 commands being processed by gdb
gl[0]: 1 orde a ser procesada por gdb
gl[1]: %1 ordes a ser procesadas por gdb

en: Debugger state: %1
gl: Estado do depurador: %1

en: Current command class: '%1'
    Current command text: '%2'
    Current command original text: '%3'
gl: Clase da orde actual: «%1»
    Texto da orde actual: «%2»
    Texto orixinal da orde actual: «%3»

en: Debugger status
gl: Estado do depurador

en: <b>Debugger error</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
gl: <b>Erro do depurador</b><p>O depurador informou do seguinte erro:<p><tt>%1

en: Debugger error
gl: Erro do depurador

en: (running)
gl: (en execución)

en: Binary
gl: Binario

en: Raw
gl: En bruto

en: Unsigned
gl: Sen signo

en: General
gl: Xeral

en: Flags
gl: Bandeiras

en: VFP single-word
gl: VFP de palabra sinxela

en: VFP double-word
gl: VFP de palabra dupla

en: VFP quad-word
gl: VFP de palabra cuádrupla

en: Segment
gl: Segmentar

en: Format
gl: Formato

en: Mode
gl: Modo

en: Update
gl: Actualizar

en: Cannot use the tty* or pty* devices.
    Check the settings on /dev/tty* and /dev/pty*
    As root you may need to "chmod ug+rw" tty* and pty* devices and/or add the user to the tty group using "usermod -aG tty username".
gl: Non foi posíbel usar os dispositivos tty* nin pty*.
    Comprobe a configuración de /dev/tty* e /dev/pty*
    Como root pode ter de «chmod ug+rw» os dispositivos tty* e pty* e/ou engadir o usuario no grupo tty mediante «usermod -G tty nome_de_usuario».

en: %1 is incorrect terminal name
gl: %1 é un nome incorrecto de terminal

en: Can't create a temporary file
gl: Non foi posíbel crear un ficheiro temporal

en: Can't receive %1 tty/pty. Check that %1 is actually a terminal and that it accepts these arguments: -e sh -c "tty> %2 ;exec<&-;exec>&-;while :;do sleep 3600;done"
gl: Non foi posíbel obter a tty/pty %1. Comprobe que %1 sexa realmente un terminal e que acepte estes argumentos: -e sh -c "tty> %2 ;exec<&-;exec>&-;while :;do sleep 3600;done"

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: Debugger Console
gl: Consola do depurador

en: <b>Debugger Console</b><p>Shows all debugger commands being executed. You can also issue any other debugger command while debugging.</p>
gl: <b>Consola do depurador</b><p>Mostra todas as ordes en execución do depurador. Tamén pode emitir calquera outra orde do depurador durante a depuración.</p>

en: Repeat last command when hit Return
gl: Repetir a última orde ao premer Intro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolBar, toolBar)
en: Pause execution of the app to enter gdb commands
gl: Pausa a execución do programa para introducir ordes de gdb

en: Show Internal Commands
gl: Mostrar as ordes internas

en: Controls if commands issued internally by KDevelop will be shown or not.<br>This option will affect only future commands, it will not add or remove already issued commands from the view.
gl: Controla se as ordes emitidas internamente por KDevelop se han mostrar ou non.<br>Esta opción afectará só ás ordes futuras, non engadirá nin eliminará da vista ordes xa emitidas.

en: &Command:
gl: &Orde:

en: %1 Command Bar
gl: %1 barra de ordes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: toolBar
gl: barraDeFerramentas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolBar, toolBar)
en: Interrupt
gl: Interromper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolBar, toolBar)
en: Repeat
gl: Repetir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolBar, toolBar)
en: Repeat last sent command when hit <Return>
gl: Repetir a última orde enviada ao premer <Intro>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectAddressDialog)
en: Address Selector
gl: Selector de enderezos

en: Change &address
gl: Cambi&ar o enderezo

en: &Jump to Cursor
gl: &Saltar ata o cursor

en: Sets the execution pointer to the current cursor position.
gl: Pon o punteiro de execución na posición do ursor.

en: &Run to Cursor
gl: Executar ata o &cursor

en: Continues execution until the cursor position is reached.
gl: Continúa a execución ata acadar a posición do cursor.

en: GDB will use the AT&T disassembly flavor (e.g. mov 0xc(%ebp),%eax).
gl: GDB usará o modo de desensamblador de AT&T (por exemplo, mov 0xc(%ebp),%eax).

en: GDB will use the Intel disassembly flavor (e.g. mov eax, DWORD PTR [ebp+0xc]).
gl: GDB usará o modo de desensambrador de Intel (por exemplo, mov eax, DWORD PTR [ebp+0xc]).

en: Disassembly flavor
gl: Modo de desensamblador

en: <b>Machine code display</b><p>A machine code view into your running executable with the current instruction highlighted. You can step instruction by instruction using the debuggers toolbar buttons of "step over" instruction and "step into" instruction.
gl: <b>Pantalla do código-máquina</b><p>Unha vista do código-máquina no executábel a correr coa instrución actual realzada. Pode pasar instrución por instrución usando os botóns de «pasar sobre» e «pasar a» da barra de ferramentas de depuración.

en: Address
gl: Enderezo

en: Function
gl: Función

en: Instruction
gl: Instrución

en: Disassemble/Registers View
gl: Vista do Desensamblado/Rexistros

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, SelectAddressDialog)
en: Select the address to disassemble around
gl: Escolla o enderezo arredor do cal desensamblar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select address to disassemble around
gl: Escolla o enderezo arredor do cal desensamblar
