kdevformatters - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: <b>Indent and Format Source Code.</b><br />This plugin allows using powerful external formatting tools that can be invoked through the command-line.<br />For example, the <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> or <b>indent</b> formatters can be used.<br />The advantage of command-line formatters is that formatting configurations can be easily shared by all team members, independent of their preferred IDE.
pl: <b>Wcinaj i formatuj kod źródłowy.</b><br />Wtyczka ta pozwala na używanie potężnych zewnętrznych narzędzi formatowania, które można wywołać przez linię wiersza poleceń.<br />Można na przykład użyć formatowań <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> lub <b>indent</b>.<br />Przewagą formatowań w linii wiersza poleceń jest to, że konfiguracje foramtowania mogą być łatwo współdzielone między wszystkich członków zespołu, niezależnie od preferowanego przez nich IDE.

en: Gnu Indent: GNU
pl: Wcięcie gnu: GNU

en: Gnu Indent: Kernighan & Ritchie
pl: Wcięcie gnu: Kernighan & Ritchie

en: Gnu Indent: Original Berkeley indent style
pl: Wcięcie gnu: Oryginalny styl wcięć Berkeley

en: Description:<br /><b>kdev_format_source</b> is a script bundled with KDevelop which allows using fine-grained formatting rules by placing meta-files called <b>format_sources</b> into the file-system.<br /><br />Each line of the <b>format_sources</b> files defines a list of wildcards followed by a colon and the used formatting-command.<br /><br />The formatting-command should use <b>$TMPFILE</b> to reference the temporary file to reformat.<br /><br />Example:<br /><b>*.cpp *.h : myformatter $TMPFILE</b><br />This will reformat all files ending with <b>.cpp</b> or <b>.h</b> using the custom formatting script <b>myformatter</b>.<br /><br />Example: <br /><b>subdir/* : uncrustify -l CPP -f $TMPFILE -c uncrustify.config -o $TMPFILE</b> <br />This will reformat all files in subdirectory <b>subdir</b> using the <b>uncrustify</b> tool with the config-file <b>uncrustify.config</b>.
pl: Opis:<br /><b>kdev_format_source</b> jest skryptem dostarczanym z KDevelop, który pozwala na używanie szczegółowo dostrojonych zasad formatowania przez umieszczanie metaplików zwanych <b>format_sources</b> do systemu plików.<br /><br />Każdy wiersz plików <b>format_sources</b> definiuje listę znaków wieloznacznych po, których następuje średnik i używane polecenie formatowania.<br /><br />Polecenie formatowania powinno używać <b>$TMPFILE</b>, aby odwołać się do tymczasowego pliku, aby ten uległ przeformatowaniu.<br /><br />Przykład:<br /><b>*.cpp *.h : myformatter.sh $TMPFILE</b><br />Przeformatuje to wszystkie pliki zakończone na <b>.cpp</b> lub <b>.h</b> wykorzystując własny skrypt formatujący <b>myformatter.sh</b>.<br /><br />Przykład: <br /><b>subdir/* : uncrustify -l CPP -f $TMPFILE -c uncrustify.config -o $TMPFILE</b> <br />Przeformatuje to wszystkie pliki w podkatalogu <b>subdir</b> wykorzystując narzędzie <b>uncrustify</b> przy użyciu pliku konfiguracyjnego <b>uncrustify.config</b>.

en: Command:
pl: Polecenie:

en: <i>You can enter an arbitrary shell command.</i><br />The unformatted source-code is reached to the command <br />through the standard input, and the <br />formatted result is read from the standard output.<br /><br />If you add <b>$TMPFILE</b> into the command, then <br />a temporary file is used for transferring the code.
pl: <i>Możesz podać dowolne polecenie powłoki.</i><br />Niesformatowany kod źródłowy zostanie przekazany do polecenia <br />przez standardowe wejście, a <br />sformatowany wyniki będzie można odczytać na standardowym wyjściu.<br /><br />Jeśli dodasz <b>$TMPFILE</b> do polecenia, to <br /> do przesłania kodu zostanie użyty plik tymczasowy.

en: More Variables
pl: Więcej zmiennych

en: Style: %1
pl: Styl: %1

en: <b>$TMPFILE</b> will be replaced with the path to a temporary file. <br />The code will be written into the file, the temporary <br />file will be substituted into that position, and the result <br />will be read out of that file. <br /><br /><b>$FILE</b> will be replaced with the path of the original file. <br />The contents of the file must not be modified, changes are allowed <br />only in $TMPFILE.<br /><br /><b>${PROJECT_NAME}</b> will be replaced by the path of <br />the currently open project with the matching name.
pl: <b>$TMPFILE</b> zostanie zastąpiony ścieżką do pliku tymczasowego. <br />Kod zostanie zapisany do tego pliku, plik <br />tymczasowy zostanie zastąpiony na tej pozycji, a wynik <br />będzie można odczytać z tego pliku. <br /><br /><b>$FILE</b> zostanie zastąpiony ścieżka oryginalnego pliku. <br />Treść pliku nie może być zmodyfikowana, zmiany są dozwolone <br />tylko w $TMPFILE.<br /><br /><b>${PROJECT_NAME}</b> zostanie zastąpiony ścieżką <br />obecnie otwartego projektu z pasującą nazwą.

en: Variable Replacements
pl: Zamienniki zmiennych
