kdevcppdebugger - en to pl translation catalogue (104 entries)

en: Attach to a Process
pl: Dołącz do procesu

en: Attach
pl: Dołącz

en: Select Core File
pl: Wybierz plik jądra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable:
pl: Plik wykonywalny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Core file:
pl: Plik jądra:

en: <br>Old value: %1
pl: <br>Stara wartość: %1

en: <br>New value: %1
pl: <br>Nowa wartość: %1

[ctx: <b>Internal debugger error</b>]
en: <p>The debugger component encountered an internal error while processing the reply from the debugger. Please submit a bug report. The debug session will now end to prevent potential crash
pl: <p>Składnik programu diagnostycznego napotkał wewnętrzny błąd podczas przetwarzania odpowiedzi z debuggera. Proszę podesłać zgłoszenie błędu. Sesja diagnostyczna zostanie teraz zakończona, aby uniknąć potencjalnej usterki

en: The exception is: %1
    The MI response is: %2
pl: Wyjątek: %1
    Odpowiedź MI: %2

en: Internal debugger error
pl: Błąd wewnętrzny programu diagnostycznego

en: Process exited
pl: Proces wyszedł

en: <b>Could not start debugger.</b><p>Could not run '%1'. Make sure that the path name is specified correctly.
pl: <b>Nie można uruchomić programu diagnostycznego</b> <p>Nie można uruchomić "%1". Sprawdź, czy ścieżka jest podana prawidłowo.

en: Could not start debugger
pl: Nie można uruchomić programu diagnostycznego

en: Process failed to start
pl: Nie udało się uruchomić procesu

en: <b>Debugger crashed.</b><p>The debugger process '%1' crashed.<br>Because of that the debug session has to be ended.<br>Try to reproduce the crash without KDevelop and report a bug.<br>
pl: <b>Usterka programu diagnostycznego.</b><p>Proces programu diagnostycznego '%1' uległ usterce.<br>Ze względu na to sesja diagnostyczna musi zostać zakończona. <br>Spróbuj powtórzyć usterkę bez KDevelop i zgłoś błąd.<br>

en: Debugger crashed
pl: Usterka programu diagnostycznego

en: Process crashed
pl: Proces uległ usterce

en: Examine Core File with %1
pl: Przebadaj plik jądra z %1

en: <b>Examine core file</b><p>This loads a core file, which is typically created after the application has crashed, e.g. with a segmentation fault. The core file contains an image of the program memory at the time it crashed, allowing you to do a post-mortem analysis.</p>
pl: <b>Przebadaj plik jądra</b><p>Następuje wczytanie pliku jądra, który zazwyczaj zostaje utworzony podczas usterki programu, np. przy błędzie segmentacji. Plik jądra zawiera obraz pamięci programu w momencie jego zakończenia, pozwalając na analizę.</p>

en: Attach to Process with %1
pl: Dołącz do procesu z %1

en: <b>Attach to process</b><p>Attaches the debugger to a running process.</p>
pl: <b>Dołącz do procesu</b><p>Dołącza program diagnostyczny do uruchomionego procesu.</p>

en: Evaluate: %1
pl: Oblicz: %1

en: <b>Evaluate expression</b><p>Shows the value of the expression under the cursor.</p>
pl: <b>Obliczenie wyrażenia</b><p>Pokazuje wartość wyrażenia pod kursorem.</p>

en: Watch: %1
pl: Obserwacja: %1

en: <b>Watch expression</b><p>Adds the expression under the cursor to the Variables/Watch list.</p>
pl: <b>Obserwacja wyrażenia</b><p>Dodaje wyrażenie pod kursorem do listy zmienne/obserwowane.</p>

en: Choose a core file to examine...
pl: Wybierz plik jądra do przebadania...

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue?
pl: Program jest już diagnozowany. Czy chcesz przerwać obecnie uruchomioną sesję diagnostyczną i kontynuować?

en: Choose a process to attach to...
pl: Wybierz proces do dołączenia...

en: Not attaching to process %1: cannot attach the debugger to itself.
pl: Nie dołączanie się do procesu %1: nie można dołączyć programu diagnostycznego do niego samego.

en: Debugger
pl: Program diagnostyczny

en: '%1' is not an executable
pl: '%1' nie jest wykonywalny

en: Debug core file
pl: Diagnozuj plik jądra

en: Debug process %1
pl: Diagnozowanie procesu %1

en: Running program
pl: Uruchamianie programu

en: warning
pl: ostrzeżenie

en: Attaching to process %1
pl: Dołączanie do procesu %1

en: <b>Could not attach debugger:</b><br />
pl: <b>Nie można dołączyć programu diagnostycznego:</b><br />

en: Startup error
pl: Błąd uruchamiania

en: Examining core file %1
pl: Badanie pliku jądra %1

en: Debugger stopped
pl: Zatrzymano diagnozowanie

en: Application is running
pl: Program jest uruchomiony

en: Application is paused
pl: Program jest wstrzymany

en: <b>Gdb command sent when debugger is not running</b><br>The command was:<br> %1
pl: <b>Zostało wysłane polecenie gdb, kiedy ten program nie był uruchomiony</b><br>Poleceniem było:<br> %1

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: <b>Invalid debugger command</b><br>%1
pl: <b>Nieprawidłowe polecenie programu diagnostycznego</b><br>%1

en: Invalid debugger command
pl: Nieprawidłowe polecenie programu diagnostycznego

en: Exited with return code: %1
pl: Wyszedł z kodem zwrotnym: %1

en: Exited normally
pl: Wyszedł normalnie

en: Exited on signal %1
pl: Wyjście po sygnale %1

en: Program received signal %1 (%2)
pl: Program otrzymał sygnał %1 (%2)

en: 1 command in queue
     | %1 commands in queue
pl[0]: 1 polecenie w kolejce
pl[1]: %1 polecenia w kolejce
pl[2]: %1 poleceń w kolejce

[ctx: Only the 0 and 1 cases need to be translated]
en: 1 command being processed by gdb
     | %1 commands being processed by gdb
pl[0]: 1 polecenie jest przetwarzane przez gdb
pl[1]: %1 polecenia są przetwarzane przez gdb
pl[2]: %1 poleceń jest przetwarzanych przez gdb

en: Debugger state: %1
pl: Stan programu diagnostycznego: %1

en: Current command class: '%1'
    Current command text: '%2'
    Current command original text: '%3'
pl: Bieżąca klasa polecenia: '%1'
    Bieżący tekst polecenia: '%2'
    Bieżący oryginalny tekst polecenia: '%3'

en: Debugger status
pl: Stan programu diagnostycznego

en: <b>Debugger error</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
pl: <b>Błąd programu diagnostycznego</b><p>Program diagnostyczny zgłosił następujący błąd:</p><tt>%1

en: Debugger error
pl: Błąd programu diagnostycznego

en: (running)
pl: (uruchomiony)

en: Binary
pl: Dwójkowy

en: Octal
pl: Ósemkowy

en: Decimal
pl: Dziesiętny

en: Hexadecimal
pl: Szesnastkowy

en: Raw
pl: Surowy

en: Unsigned
pl: Bez znaku

en: General
pl: Ogólne

en: Flags
pl: Flagi

en: VFP single-word
pl: Pojedyncze słowo VFP

en: VFP double-word
pl: Podwójne słowo VFP

en: VFP quad-word
pl: Poczwórne słowo VFP

en: Segment
pl: Odcinek

en: Mode
pl: Tryb

en: Update
pl: Uaktualnij

en: Cannot use the tty* or pty* devices.
    Check the settings on /dev/tty* and /dev/pty*
    As root you may need to "chmod ug+rw" tty* and pty* devices and/or add the user to the tty group using "usermod -aG tty username".
pl: GDB nie może użyć urządzeń tty* i pty*.
    Proszę sprawdzić ustawienia /dev/tty* i /dev/pty*
    Jako administrator można wydać polecenie "chmod ug+rw" tty* i pty* i/lubdodać użytkownika do grupy tty poleceniem "usermod -aG tty username".

en: %1 is incorrect terminal name
pl: %1 jest nieprawidłową nazwą terminala

en: Can't create a temporary file
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego

en: Can't receive %1 tty/pty. Check that %1 is actually a terminal and that it accepts these arguments: -e sh -c "tty> %2 ;exec<&-;exec>&-;while :;do sleep 3600;done"
pl: Nie można uzyskać  tty/pty. Sprawdź czy %1 rzeczywiście jest terminalem i czy może przyjąć te argumenty: -e sh -c "tty> %2 ;exec<&-;exec>&-;while :;do sleep 3600;done"

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: Debugger Console
pl: Konsola diagnostyczna

en: <b>Debugger Console</b><p>Shows all debugger commands being executed. You can also issue any other debugger command while debugging.</p>
pl: <b>Konsola programu diagnostycznego</b><p>Pokazuje wszystkie wykonywane polecenia programu diagnostycznego. Podczas diagnozowania możesz także wydać jakiekolwiek inne polecenie programu diagnostycznego.</p>

en: Repeat last command when hit Return
pl: Powtórz ostatnie polecenie po naciśnięciu enter

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolBar, toolBar)
en: Pause execution of the app to enter gdb commands
pl: Zatrzymaj wykonywanie programu, aby można było wpisać polecenia gdb

en: Show Internal Commands
pl: Pokazanie poleceń wewnętrznych

en: Controls if commands issued internally by KDevelop will be shown or not.<br>This option will affect only future commands, it will not add or remove already issued commands from the view.
pl: Kontrola nad tym, czy polecenia wydawane wewnętrznie przez KDevelopa będą pokazywane, czy też nie.<br>Ta opcja wpływa tylko na przyszłe polecenia, nie powoduje usunięcia z widoku już wydanych poleceń.

en: &Command:
pl: Pole&cenie:

en: %1 Command Bar
pl: Pasek poleceń %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: toolBar
pl: pasekNarzędzi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolBar, toolBar)
en: Interrupt
pl: Przerwij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolBar, toolBar)
en: Repeat
pl: Powtórz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolBar, toolBar)
en: Repeat last sent command when hit <Return>
pl: Powtórz ostatnio wydane polecenie po naciśnięciu <Return>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectAddressDialog)
en: Address Selector
pl: Wybierak adresu

en: Change &address
pl: Zmień &adres

en: &Jump to Cursor
pl: Prze&jdź do kursora

en: Sets the execution pointer to the current cursor position.
pl: Ustawia wskaźnik wykonywania w bieżącym położeniu kursora.

en: &Run to Cursor
pl: Wykonaj do ku&rsora

en: Continues execution until the cursor position is reached.
pl: Kontynuuje wykonywanie do osiągnięcia położenia kursora.

en: GDB will use the AT&T disassembly flavor (e.g. mov 0xc(%ebp),%eax).
pl: GDB użyje odmiany AT&T rozkładania kodu (np. mov 0xc(%ebp),%eax).

en: GDB will use the Intel disassembly flavor (e.g. mov eax, DWORD PTR [ebp+0xc]).
pl: GDB użyje odmiany Intela rozkładania kodu (np. mov eax, DWORD PTR [ebp+0xc]).

en: Disassembly flavor
pl: Odmiana rozkładania

en: <b>Machine code display</b><p>A machine code view into your running executable with the current instruction highlighted. You can step instruction by instruction using the debuggers toolbar buttons of "step over" instruction and "step into" instruction.
pl: <b>Pokazanie kodu maszynowego</b><p>Pokazanie kodu maszynowego działającego programu z podświetleniem bieżącej instrukcji. Przemieszczanie się instrukcja po instrukcji jest możliwe za pomocą przycisków paska programu diagnostycznego: "Kolejny wiersz kodu, łącznie z funkcjami" oraz "Kolejny wiersz kodu, z zatrzymaniem się w funkcji".

en: Address
pl: Adres

en: Function
pl: Funkcja

en: Instruction
pl: Instrukcja

en: Disassemble/Registers View
pl: Widok Rozłożenia/Rejestrów

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDialog, SelectAddressDialog)
en: Select the address to disassemble around
pl: Wybierz adres do rozkładania obszaru w jego pobliżu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select address to disassemble around
pl: Wybierz adres do rozłożenia obszaru w jego pobliżu
