kdevquickopen - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Classes
ro: Clase

en: Functions
ro: Funcții

en: Project
ro: Proiect

en: Quick Open
ro: Deschide rapid

en: &Quick Open
ro: &Deschide rapid

en: Jump to Declaration
ro: Salt la declarație

en: Jump to Definition
ro: Salt la definiție

en: Files
ro: Fișiere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Search:
ro: Căutare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Items:
ro: &Elemente:
