kdevcontextbrowser - en to cs translation catalogue (15 entries)

[ctx: item quick open item type]
en: Outline
cs: Obrys

[ctx: @info:placeholder]
en: Outline
cs: Obrys

[ctx: @action]
en: Source &Browse Mode
cs: Režim Pro&cházení zdroje

[ctx: @action]
en: &Previous Use
cs: &Předchozí použití

[ctx: @action]
en: &Next Use
cs: &Následující použití

[ctx: @action]
en: Context Browser
cs: Prohlížeč kontextu

[ctx: @title:window]
en: Code Browser
cs: Prohlížeč kódu

[ctx: @action]
en: Find Uses
cs: Najít použití

en: (changed)
cs: (změněno)

[ctx: @info:tooltip]
en: Show declaration menu
cs: Zobrazit nabídku deklaraci

[ctx: @action]
en: Declaration Menu
cs: Nabídka deklarací

[ctx: @action]
en: Lock Current View
cs: Uzamknout stávající pohled

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock current view
cs: Uzamknout stávající pohled

[ctx: @action]
en: Unlock Current View
cs: Odemknout stávající pohled

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock current view
cs: Odemknout stávající pohled
