kdevgrepview - en to ca translation catalogue (29 entries)

en: Search
ca: Cerca

note: i18n: file: grepwidget.ui:25 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GrepWidget)
en: Find In Files
ca: Cerca en fitxers

en: Unable to create a temporary file for search.
ca: No es pot crear el fitxer temporal per cercar.

en: Find in Files
ca: Cerca a fitxers

en: Process failed to start.
ca: Ha fallat en iniciar el procés.

en: Process crashed.
ca: El procés ha petat.

en: Process timed out.
ca: El procés ha excedit el temps.

en: Error while writing to process.
ca: Error en escriure en el procés.

en: Error while reading from process.
ca: Error en llegir des del procés.

en: Unknown process error.
ca: Error de procés desconegut.

en: Support for running grep over a list of files
ca: Implementació per executar grep en una llista de fitxers

en: Find in Fi&les...
ca: &Cerca en fitxers...

en: Search for expressions over several files
ca: Cerca expressions en diversos fitxers

en: <b>Find in files</b><p>Opens the 'Find in files' dialog. There you can enter a regular expression which is then searched for within all files in the directories you specify. Matches will be displayed, you can switch to a match directly.</p>
ca: <b>Cerca en fitxers</b><p>Obri el diàleg 'cerca en fitxers'. Allà podeu introduir una expressió regular que després es cercarà en tots els fitxers en els directoris que especifiqueu. Les coincidències es mostraran i podreu canviar a una coincidència directament.</p>

en: &Find in Files
ca: &Cerca en fitxers

note: i18n: file: grepwidget.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Pattern:
ca: Patró:

note: i18n: file: grepwidget.ui:44 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, patternCombo)
en: Enter the regular expression you want to search for here.<p>Possible meta characters are:<ul><li><b>.</b> - Matches any character</li><li><b>^</b> - Matches the beginning of a line</li><li><b>$</b> - Matches the end of a line</li><li><b>\&lt;</b> - Matches the beginning of a word</li><li><b>\&gt;</b> - Matches the end of a word</li></ul>The following repetition operators exist:<ul><li><b>?</b> - The preceding item is matched at most once</li><li><b>*</b> - The preceding item is matched zero or more times</li><li><b>+</b> - The preceding item is matched one or more times</li><li><b>{<i>n</i>}</b> - The preceding item is matched exactly <i>n</i> times</li><li><b>{<i>n</i>,}</b> - The preceding item is matched <i>n</i> or more times</li><li><b>{,<i>n</i>}</b> - The preceding item is matched at most <i>n</i> times</li><li><b>{<i>n</i>,<i>m</i>}</b> - The preceding item is matched at least <i>n</i>, but at most <i>m</i> times.</li></ul>Furthermore, backreferences to bracketed subexpressions are available via the notation \<i>n</i>.</p>
ca: Introduïu l'expressió regular que voleu cercar ací.<p>Els meta-caràcters possibles són:<ul><li><b>.</b>- Equival a qualsevol caràcter</li><li><b>^</b> - Equival al començament d'una línia</li><li><b>$</b> - Equival al final d'una línia</li><li><b>\&lt;</b> - Equival al començament d'una paraula</li><li><b>\&gt;</b> - Equival al final d'una paraula</li></ul>Hi ha els següents operadors de repetició:<ul><li><b>?</b>- L'ítem anterior coincideix, com a molt, una vegada</li><li><b>*</b> - L'ítem anterior coincideix zero o més vegades</li><li><b>+</b> - L'ítem anterior coincideix una o més vegades</li><li><b>{<i>n</i>}</b> - L'ítem anterior coincideix exactament <i>n</i> vegades</li><li><b>{<i>n</i>,}</b> - L'ítem anterior coincideix <i>n</i> o més vegades</li><li><b>{,<i>n</i>}</b>- L'ítem anterior coincideix, com a molt, <i>n</i> vegades</li><li><b>{<i>n</i>,<i>m</i>}</b>- L'ítem anterior coincideix almenys <i>n</i> vegades, però com a molt <i>m</i>.</li></ul>A més es poden usar referències a subexpressions entre claudàtors mitjançant la notació \<i>n</i>.</p>

note: i18n: file: grepwidget.ui:57 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Template:
ca: Plantilla:

note: i18n: file: grepwidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Regular Expression:
ca: Expressió regular:

note: i18n: file: grepwidget.ui:103 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Case Sensitive:
ca: Sensible a caixa:

note: i18n: file: grepwidget.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Directory:
ca: Directori:

note: i18n: file: grepwidget.ui:165 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Recursive:
ca: Recursiva:

note: i18n: file: grepwidget.ui:188 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Limit to project files:
ca: Limita a fitxers del projecte:

note: i18n: file: grepwidget.ui:217 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Files:
ca: Fitxers:

note: i18n: file: grepwidget.ui:230 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Enter the file name pattern of the files to search here. You may give several patterns separated by commas
ca: Introduïu ací el patró de nom de fitxer dels fitxers a cercar. Podeu indicar varis patrons separats per comes

note: i18n: file: grepwidget.ui:243 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Exclude:
ca: Exclou:

note: i18n: file: grepwidget.ui:256 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: You can choose a template for the pattern from the combo box and edit it here. The string %s in the template is replaced by the pattern input field, resulting in the regular expression to search for.
ca: Podeu escollir una plantilla pel patró de la caixa combo i editar-la ací. La cadena %s a la plantilla se substituirà pel patró especificat al camp d'entrada, donant com a resultat l'expressió regular a cercar.

note: i18n: file: grepwidget.ui:343 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Suppress find errors:
ca: Suprimeix errors de cerca:

[ctx: @title:menu]
note: i18n: file: kdevgrepview.rc:5 i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
ca: Navegació
