kdevplatform - en to bs translation catalogue (8 entries)

en: Documents
bs: Dokumenti

en: Document View
bs: Pregled Dokumenta

en: Reload
bs: Ponovo učitaj

en: Close Other Files
bs: Zatvori druge datoteke

en: A list of opened documents
bs: Lista otvorenih dokumenata

note: i18n: file: settings/config.kcfg:9 i18n: ectx: label, entry (displayMimeType), group (General Options)
en: Display document categories (mimetypes) in the view
bs: Prikaži kategorije dokumenata (mime tipove) u pogledu

note: i18n: file: settings/config.kcfg:11 i18n: ectx: whatsthis, entry (displayMimeType), group (General Options)
en: If this option is set, the Document View will organize documents
            by their mimetype.
bs: Ako je ova opcija podešena, Pogled dokumenata će organizovati dokumente
            po Mime tipu.

note: i18n: file: settings/settingswidget.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_displayMimeType)
en: Display document &categories
bs: Prikaži &kategorije dokumenata
