kdevplatform - en to bs translation catalogue (21 entries)

en: Stash Manager
bs: Menadžer tajnih upisa

en: Are you sure you want to drop the stash '%1'?
bs: Želite li ukloniti tajno mjesto '%1'?

en: KDevelop - Git Stash
bs: KDevelop - Git tajno mjesto

en: Select a name for the new branch
bs: Izaberite ime za novu granu

en: A plugin to support git version control systems
bs: Dodatak za podršku git sistemu za kontrolu verzija

en: Git Stashes
bs: Git tajni upisi

en: Push Stash
bs: Gurni tajni upis

en: Pop Stash
bs: Uhvati tajni upis

en: error: %1
bs: greška: %1

en: Did not specify the list of files
bs: Nije navedena lista datoteka

en: Could not revert changes
bs: Ne mogu poništiti promjene

en: No files or message specified
bs: Nema navedenih datoteka ili poruka

en: No files to remove
bs: Nema datoteka za uklanjanje

en: There are pending changes, do you want to stash them first?
bs: Ima promjena na čekanju, želite li ih poislati na tajno mjesto

note: i18n: file: stashmanagerdialog.ui:16 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, apply)
en: Applies stash's patch
bs: Primjenjuje zakrpu tajnog mjesta

note: i18n: file: stashmanagerdialog.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
bs: Primijeni

note: i18n: file: stashmanagerdialog.ui:26 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pop)
en: Applies stash's patch and drops the stash
bs: Primjenjuje zakrpu tajnog mjesta i uklanja tajno mjesto

note: i18n: file: stashmanagerdialog.ui:36 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, branch)
en: Creates a new branch and applies the stash there, then it drops the stash.
bs: Kreira novi ogranak i primenjuje tajni upis tamo, onda uklanja tajno mjesto.

note: i18n: file: stashmanagerdialog.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, branch)
en: Branch
bs: Granaj

note: i18n: file: stashmanagerdialog.ui:59 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, drop)
en: Removes the selected branch
bs: Uklanja izabranu granu

note: i18n: file: stashmanagerdialog.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, drop)
en: Drop
bs: Ispusti
