kdevclassbrowser - en to it translation catalogue (9 entries)

en: All projects classes
it: Tutte le classi del progetto

en: Class Browser
it: Browser classi

en: Browser for all known classes
it: Browser per tutte le classi conosciute

en: Classes
it: Classi

en: Find in &Class Browser
it: Trova nel browser delle &classi

en: Base classes
it: Classi base

en: Derived classes
it: Classi derivate

en: S&earch:
it: C&erca:

en: Classes in project %1
it: Classi nel progetto %1
