kdiff3 - en to ca@valencia translation catalogue (578 entries)

en: Getting file status: %1
ca@valencia: S'està obtenint l'estat del fitxer: %1

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Reading file: %1
ca@valencia: S'està llegint el fitxer: %1

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Writing file: %1
ca@valencia: S'està escrivint el fitxer: %1

en: Out of memory
ca@valencia: Memòria exhaurida

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Making folder: %1
ca@valencia: S'està creant la carpeta: %1

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing folder: %1
ca@valencia: S'està eliminant la carpeta: %1

[ctx: Message for progress dialog %1 = path to file]
en: Removing file: %1
ca@valencia: S'està eliminant el fitxer: %1

en: Creating symbolic link: %1 -> %2
ca@valencia: S'està creant l'enllaç simbòlic: %1 -> %2

en: Renaming file: %1 -> %2
ca@valencia: S'està canviant de nom el fitxer: %1 -> %2

en: Copying file: %1 -> %2
ca@valencia: S'està copiant el fitxer: %1 -> %2

[ctx: Status message]
en: Reading folder: %1
ca@valencia: S'està llegint la carpeta: %1

en: Listing directory: %1
ca@valencia: S'està llistant la carpeta: %1

en: Data loss error:
    If it is reproducible please contact the author.
ca@valencia: S'ha produït un error de pèrdua de dades:
    Contacteu amb l'autor si és reproduïble.

en: Severe Internal Error
ca@valencia: S'ha produït un error intern sever

en: File %1: Line %2
ca@valencia: Fitxer %1: Línia %2

en: File %1: Line not available
ca@valencia: Fitxer %1: Línia no disponible

en: Encoding:
ca@valencia: Codificació:

en: Line end style:
ca@valencia: Estil del salt de línia:

en: Encoding: %1
ca@valencia: Codificació: %1

en: Line end style: %1
ca@valencia: Estil del salt de línia: %1

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Top line
ca@valencia: Línia superior

en: End
ca@valencia: Final

en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

en: Unicode, 8 bit
ca@valencia: Unicode, 8 bits

en: Unicode, 8 bit (BOM)
ca@valencia: Unicode, 8 bits (BOM)

en: System
ca@valencia: Sistema

en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: Operation column message]
en: Copy A to B
ca@valencia: Copia A a B

[ctx: Operation column message]
en: Copy B to A
ca@valencia: Copia B a A

[ctx: Operation column message]
en: Delete A
ca@valencia: Suprimix A

[ctx: Operation column message]
en: Delete B
ca@valencia: Suprimix B

[ctx: Operation column message]
en: Delete A & B
ca@valencia: Suprimix A i B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A
ca@valencia: Fusiona a A

[ctx: Operation column message]
en: Merge to B
ca@valencia: Fusiona a B

[ctx: Operation column message]
en: Merge to A & B
ca@valencia: Fusiona a A i B

[ctx: Operation column message]
en: Delete (if exists)
ca@valencia: Suprimix (si existix)

[ctx: Operation column message (Directory merge)]
en: Merge
ca@valencia: Fusiona

[ctx: Operation column message (File merge)]
en: Merge (manual)
ca@valencia: Fusiona (manualment)

[ctx: Operation column message]
en: Error: Conflicting File Types
ca@valencia: S'ha produït un error: Conflicte amb els tipus de fitxers

[ctx: Operation column message]
en: Error: Changed and Deleted
ca@valencia: S'ha produït un error: Canviat i suprimit

[ctx: Operation column message]
en: Error: Dates are equal but files are not.
ca@valencia: S'ha produït un error: Les dates són iguals, però els fitxers no.

[ctx: Status column message]
en: Done
ca@valencia: Fet

[ctx: Status column message]
en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

[ctx: Status column message]
en: Skipped.
ca@valencia: S'ha omés.

[ctx: Status column message]
en: Not saved.
ca@valencia: No guardat.

[ctx: Status column message]
en: In progress...
ca@valencia: En curs…

[ctx: Status column message]
en: To do.
ca@valencia: Pendent.

[ctx: Column title]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: Column title]
en: Operation
ca@valencia: Operació

[ctx: Column title]
en: Status
ca@valencia: Estat

[ctx: Column title]
en: Unsolved
ca@valencia: No resolt

[ctx: Column title]
en: Solved
ca@valencia: Resolt

[ctx: Column title]
en: Nonwhite
ca@valencia: No blanc

[ctx: Column title]
en: White
ca@valencia: Blanc

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort the merge and rescan the folder?
ca@valencia: Actualment esteu fent una fusió de carpetes. Segur que voleu interrompre la fusió i tornar a explorar la carpeta?

[ctx: Error dialog title]
en: Warning
ca@valencia: Avís

[ctx: Title for rescan button]
en: Rescan
ca@valencia: Torna a explorar

[ctx: Title for continue button]
en: Continue Merging
ca@valencia: Continua fusionant

en: Opening of folders failed:
ca@valencia: No s'ha pogut obrir les carpetes:

en: Folder A "%1" does not exist or is not a folder.
ca@valencia: La carpeta A «%1» no existix o no és una carpeta.

en: Folder B "%1" does not exist or is not a folder.
ca@valencia: La carpeta B «%1» no existix o no és una carpeta.

en: Folder C "%1" does not exist or is not a folder.
ca@valencia: La carpeta C «%1» no existix o no és una carpeta.

[ctx: Error dialog title]
en: Folder Opening Error
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir la carpeta

en: The destination folder must not be the same as A or B when three folders are merged.
    Check again before continuing.
ca@valencia: Quan es fusionen tres carpetes, la carpeta de destinació haurà de ser diferent de l'A o el B.
    Torneu-ho a comprovar abans de continuar.

[ctx: Error dialog title]
en: Parameter Warning
ca@valencia: Avís de paràmetres

en: Scanning folders...
ca@valencia: S'estan explorant les carpetes…

[ctx: Status message]
en: Reading Folder A
ca@valencia: S'està llegint la carpeta A

[ctx: Status message]
en: Reading Folder B
ca@valencia: S'està llegint la carpeta B

[ctx: Status message]
en: Reading Folder C
ca@valencia: S'està llegint la carpeta C

[ctx: Warning text]
en: Some subfolders were not readable in
ca@valencia: Algunes subcarpetes no eren llegibles a

[ctx: Warning text]
en: Check the permissions of the subfolders.
ca@valencia: Comproveu els permisos de les subcarpetes.

[ctx: Status bar idle message.]
en: Ready.
ca@valencia: Preparat.

en: Folder Comparison Status
    
    Number of subfolders: %1
    Number of equal files: %2
    Number of different files: %3
ca@valencia: Estat de la comparació de carpetes
    
    Nombre de subcarpetes: %1
    Nombre de fitxers iguals: %2
    Nombre de fitxers diferents: %3

en: Number of manual merges: %1
ca@valencia: Nombre de fusions manuals: %1

en: This affects all merge operations.
ca@valencia: Açò afectarà a totes les operacions de fusió.

en: Changing All Merge Operations
ca@valencia: S'estan canviant totes les operacions de fusió

en: Processing %1 / %2
    %3
ca@valencia: S'està processant %1 / %2
    %3

en: Some files could not be processed.
ca@valencia: Alguns fitxers no s'han pogut processar.

en: Aborting due to too many errors.
ca@valencia: S'interromp perquè hi ha massa errors.

en: This operation is currently not possible.
ca@valencia: Actualment esta opció no és possible.

en: Operation Not Possible
ca@valencia: Operació no possible

en: An error occurred while copying.
ca@valencia: S'ha produït un error en copiar.

en: Merge Error
ca@valencia: S'ha produït un error de fusió

en: Unknown merge operation. (This must never happen!)
ca@valencia: Operació de fusió desconeguda. (Açò no hauria de passar mai!)

en: Unknown merge operation.
ca@valencia: Operació de fusió desconeguda.

en: The merge is about to begin.
    
    Choose "Do it" if you have read the instructions and know what you are doing.
    Choosing "Simulate it" will tell you what would happen.
    
    Be aware that this program still has beta status and there is NO WARRANTY whatsoever! Make backups of your vital data!
ca@valencia: La fusió està a punt de començar.
    
    Escolliu «Fes-ho» si heu llegit les instruccions i sabeu el que esteu fent.
    Si escolliu «Simula-ho» veureu què passaria.
    
    Cal ser conscient que este programa encara està en fase de proves i no hi ha CAP GARANTIA! Feu còpies de seguretat de les vostres dades vitals!

[ctx: Caption]
en: Starting Merge
ca@valencia: S'està iniciant la fusió

[ctx: Button title to confirm merge]
en: Do It
ca@valencia: Fes-ho

[ctx: Button title to simulate merge]
en: Simulate It
ca@valencia: Simula-ho

en: The highlighted item has a different type in the different folders. Select what to do.
ca@valencia: L'element ressaltat té un tipus diferent a les diverses carpetes. Seleccioneu què fer.

en: The modification dates of the file are equal but the files are not. Select what to do.
ca@valencia: Les dates de modificació dels fitxers són iguals, però els fitxers no ho són. Seleccioneu què fer.

en: The highlighted item was changed in one folder and deleted in the other. Select what to do.
ca@valencia: L'element ressaltat va ser canviat en una carpeta i suprimit en l'altre. Seleccioneu què fer.

en: This operation is currently not possible because folder merge is currently running.
ca@valencia: Actualment esta operació no és possible perquè s'està a mig procés de fusió de la carpeta.

en: There was an error in the last step.
    Do you want to continue with the item that caused the error or do you want to skip this item?
ca@valencia: S'ha produït un error en l'últim pas.
    Voleu continuar amb l'element que ha causat l'error o voleu ometre'l?

[ctx: Caption for message dialog]
en: Continue merge after an error
ca@valencia: Després d'un error continua fusionant

[ctx: Continue button title]
en: Continue With Last Item
ca@valencia: Continua amb l'últim element

[ctx: Skip button title]
en: Skip Item
ca@valencia: Omet l'element

en: Merge operation complete.
ca@valencia: Operació de fusió completada.

en: Merge Complete
ca@valencia: Fusió completada

en: Simulated merge complete: Check if you agree with the proposed operations.
ca@valencia: Simulació de fusió completada: Comproveu si esteu d'acord amb les operacions proposades.

en: An error occurred. Press OK to see detailed information.
ca@valencia: S'ha produït un error. Per a veure informació detallada premeu «D'acord».

en: Error: While deleting %1: Creating backup failed.
ca@valencia: S'ha produït un error: En suprimir %1: No s'ha pogut crear una còpia de seguretat.

en: delete folder recursively( %1 )
ca@valencia: suprimix la carpeta de forma recursiva (%1)

en: delete( %1 )
ca@valencia: suprimix (%1)

en: Error: delete folder operation failed while trying to read the folder.
ca@valencia: S'ha produït un error: L'operació de supressió de la carpeta ha fallat en intentar llegir-la.

en: Error: rmdir( %1 ) operation failed.
ca@valencia: S'ha produït un error: No s'ha pogut fer l'operació de suprimir la carpeta (%1).

en: Error: delete operation failed.
ca@valencia: S'ha produït un error: No s'ha pogut fer l'operació de supressió.

en: manual merge( %1, %2, %3 -> %4)
ca@valencia: fusió manual ( %1, %2, %3 -> %4)

en:      Note: After a manual merge the user should continue by pressing F7.
ca@valencia:      Nota: Abans de fusionar manualment, l'usuari ha de continuar prement «F7».

en: Error: copy( %1 -> %2 ) failed.Deleting existing destination failed.
ca@valencia: S'ha produït un error: Ha fallat la còpia (%1 -> %2). La supressió de la destinació existent ha fallat.

en: copyLink( %1 -> %2 )
ca@valencia: copia l'enllaç (%1 -> %2)

en: Error: copyLink failed: Remote links are not yet supported.
ca@valencia: S'ha produït un error: Ha fallat la còpia de l'enllaç: Els enllaços remots encara no estan admesos.

en: Error: copyLink failed.
ca@valencia: S'ha produït un error: Ha fallat la còpia de l'enllaç.

en: copy( %1 -> %2 )
ca@valencia: copia (%1 -> %2)

en: Error during rename( %1 -> %2 ): Cannot delete existing destination.
ca@valencia: S'ha produït un error en canviar de nom (%1 -> %2): No es pot suprimir la destinació existent.

en: rename( %1 -> %2 )
ca@valencia: canvia el nom (%1 -> %2)

en: Error: Rename failed.
ca@valencia: S'ha produït un error: El canvi de nom ha fallat.

en: Error during makeDir of %1. Cannot delete existing file.
ca@valencia: S'ha produït un error en crear la carpeta de %1. No es pot suprimir el fitxer existent.

en: makeDir( %1 )
ca@valencia: crea la carpeta (%1)

en: Error while creating folder.
ca@valencia: S'ha produït un error en crear la carpeta.

en: Dest
ca@valencia: Destinació

[ctx: Header label]
en: Folder
ca@valencia: Carpeta

[ctx: Header label]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: Header label]
en: Size
ca@valencia: Mida

[ctx: Header label]
en: Attr
ca@valencia: Atributs

[ctx: Header label]
en: Last Modification
ca@valencia: Última modificació

[ctx: Header label]
en: Link-Destination
ca@valencia: Destinació de l'enllaç

[ctx: Header label]
en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: Header label ending]
en: -Link
ca@valencia: -Enllaç

[ctx: Header label]
en: not available
ca@valencia: no disponible

en: A (Dest):
ca@valencia: A (Destinació):

en: B (Dest):
ca@valencia: B (Destinació):

en: C (Dest):
ca@valencia: C (Destinació):

en: Dest:
ca@valencia: Destinació:

note: i18n("Saving Directory Merge State ..."));
en: Save Folder Merge State As...
ca@valencia: Guarda l'estat de fusió de les carpetes com a…

en: Start/Continue Folder Merge
ca@valencia: Comença/Continua la fusió de les carpetes

en: Run Operation for Current Item
ca@valencia: Executa l'operació per a l'element actual

en: Compare Selected File
ca@valencia: Compara el fitxer seleccionat

en: Merge Current File
ca@valencia: Fusiona el fitxer actual

en: Merge
    File
ca@valencia: Fitxer
    de fusió

en: Fold All Subfolders
ca@valencia: Plega totes les subcarpetes

en: Unfold All Subfolders
ca@valencia: Desplega totes les subcarpetes

en: Rescan
ca@valencia: Torna a explorar

note: i18n("Save Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSaveMergeState, ac, "dir_save_merge_state"); i18n("Load Directory Merge State ..."), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotLoadMergeState, ac, "dir_load_merge_state");
en: Choose A for All Items
ca@valencia: Tria A per a tots els elements

en: Choose B for All Items
ca@valencia: Tria B per a tots els elements

en: Choose C for All Items
ca@valencia: Tria C per a tots els elements

en: Auto-Choose Operation for All Items
ca@valencia: Tria automàticament l'operació per a tots els elements

en: No Operation for All Items
ca@valencia: Cap operació per a tots els elements

note: i18n("Synchronize Directories"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotSynchronizeDirectories, ac, "dir_synchronize_directories"); d->m_pDirChooseNewerFiles = GuiUtils::createAction< KToggleAction >(i18n("Copy Newer Files Instead of Merging"), 0, this, &DirectoryMergeWindow::slotChooseNewerFiles, ac, 
en: Show Identical Files
ca@valencia: Mostra els fitxers idèntics

en: Identical
    Files
ca@valencia: Fitxers
    Idèntics

en: Show Different Files
ca@valencia: Mostra els fitxers diferents

en: Show Files only in A
ca@valencia: Mostra els fitxers que només són a A

en: Files
    only in A
ca@valencia: Fitxers
    que només són a A

en: Show Files only in B
ca@valencia: Mostra els fitxers que només són a B

en: Files
    only in B
ca@valencia: Fitxers
    que només són a B

en: Show Files only in C
ca@valencia: Mostra els fitxers que només són a C

en: Files
    only in C
ca@valencia: Fitxers
    que només són a C

en: Compare Explicitly Selected Files
ca@valencia: Compara els fitxers seleccionats explícitament

en: Merge Explicitly Selected Files
ca@valencia: Fusiona els fitxers seleccionats explícitament

en: Do Nothing
ca@valencia: No faces res

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCheckBox)
en: Merge
ca@valencia: Fusiona

en: Delete (if exists)
ca@valencia: Suprimix (si existix)

en: Copy A to B
ca@valencia: Copia A a B

en: Copy B to A
ca@valencia: Copia B a A

en: Delete A
ca@valencia: Suprimix A

en: Delete B
ca@valencia: Suprimix B

en: Delete A && B
ca@valencia: Suprimix A i B

en: Merge to A
ca@valencia: Fusiona a A

en: Merge to B
ca@valencia: Fusiona a B

en: Merge to A && B
ca@valencia: Fusiona a A i B

en: Unable to determine full url. No parent specified.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar l'URL complet. No s'ha especificat cap pare.

en: Failed to read file: %1
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer: %1

en: Creating temp copy of %1 failed.
ca@valencia: No s'ha pogut crear la còpia temporal de %1.

en: Opening %1 failed. %2
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'obertura de %1. %2

en: Error reading from %1. %2
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir des de %1. %2

en: While trying to make a backup, deleting an older backup failed.
    Filename: %1
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir una còpia de seguretat quan s'intentava fer-ne una de nova.
    Nom de fitxer: %1

en: While trying to make a backup, renaming failed.
    Filenames: %1 -> %2
ca@valencia: Ha fallat el canvi de nom en intentar fer una còpia de seguretat.
    Noms de fitxer: %1 -> %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: TextLabel
ca@valencia: EtiquetaDeText

note: i18n: ectx: property (plainText), widget (QPlainTextEdit, exampleTextEdit)
en: The quick brown fox jumps over the river
    but the little red hen escapes with a shiver
    :-)
ca@valencia: Jove xef, porte ací per a beure whisky amb quinze glaçons d'hidrogen
    El gos peresós salta per damunt de la rabosa marró.
    :-)

[ctx: Button Title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectFont)
en: Change Font
ca@valencia: Canvia la lletra

en: Current Configuration:
ca@valencia: Configuració actual:

en: Config Option Error:
ca@valencia: S'ha produït un error de l'opció de configuració:

en: Option --auto used, but no output file specified.
ca@valencia: Heu utilitzat l'opció --auto, però no heu especificat cap fitxer d'eixida.

en: Directory merge
ca@valencia: Fusió de directoris

en: Merge info
ca@valencia: Informació de la fusió

[ctx: Error message]
en: Can't compare file with folder.
ca@valencia: No es pot comparar un fitxer amb una carpeta.

[ctx: Title error message box]
en: Bad comparison attempt
ca@valencia: Intent de comparació incorrecta

en: Option --auto ignored for folder comparison.
ca@valencia: L'opció --auto s'ignora en comparar carpetes.

en: Saving failed.
ca@valencia: La guardada ha fallat.

en: Opening of these files failed:
ca@valencia: No s'ha pogut obrir estos fitxers:

en: File open error
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer

en: Enables/disables the statusbar
ca@valencia: Activa o desactiva la barra d'estat

en: Configure KDiff3...
ca@valencia: Configura KDiff3…

en: Search for a string
ca@valencia: Busca una cadena

en: Search again for the string
ca@valencia: Torna a buscar la cadena

en: Go to Current Delta
ca@valencia: Ves fins a la diferència actual

en: Current
    Delta
ca@valencia: Diferència
    actual

en: Go to First Delta
ca@valencia: Ves fins a la primera diferència

en: First
    Delta
ca@valencia: Primera
    diferència

en: Go to Last Delta
ca@valencia: Ves fins a l'última diferència

en: Last
    Delta
ca@valencia: Última
    diferència

[ctx: Tooltip explanation text]
en: (Skips white space differences when "Show White Space" is disabled.)
ca@valencia: (S'ignoren les diferències en els espais en blanc quan «Mostra els espais en blanc» està desactivat).

[ctx: Tooltip explanation text]
en: (Does not skip white space differences even when "Show White Space" is disabled.)
ca@valencia: (No s'ignoren les diferències en els espais en blanc quan «Mostra els espais en blanc» està desactivat).

en: Go to Previous Delta
ca@valencia: Ves fins a la diferència anterior

en: Prev
    Delta
ca@valencia: Diferència
    anterior

en: Go to Next Delta
ca@valencia: Ves fins a la diferència següent

en: Next
    Delta
ca@valencia: Diferència
    següent

en: Go to Previous Conflict
ca@valencia: Ves fins al conflicte anterior

en: Prev
    Conflict
ca@valencia: Conflicte
    anterior

en: Go to Next Conflict
ca@valencia: Ves fins al conflicte següent

en: Next
    Conflict
ca@valencia: Conflicte
    següent

en: Go to Previous Unsolved Conflict
ca@valencia: Ves fins al conflicte no resolt anterior

en: Prev
    Unsolved
ca@valencia: No resolt
    anterior

en: Go to Next Unsolved Conflict
ca@valencia: Ves fins al conflicte no resolt següent

en: Next
    Unsolved
ca@valencia: No resolt
    següent

[ctx: Title for menu item]
en: Go to Line
ca@valencia: Ves fins a la línia

[ctx: Text used for toolbar button.]
en: Go
    Line
ca@valencia: Va fins a la
    línia

[ctx: Tooltip Text]
en: Goto specified line.
ca@valencia: Va fins a la línia especificada.

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From A
ca@valencia: Selecciona línies d'A

[ctx: Text used for select A toolbar button.]
en: Choose
    A
ca@valencia: Trieu
    A

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From B
ca@valencia: Selecciona línies de B

[ctx: Text used for select B when toolbar button.]
en: Choose
    B
ca@valencia: Trieu
    B

[ctx: Title for menu item]
en: Select Line(s) From C
ca@valencia: Selecciona línies de C

[ctx: Text used for select C toolbar button.]
en: Choose
    C
ca@valencia: Trieu
    C

[ctx: Title for menu item]
en: Automatically Go to Next Unsolved Conflict After Source Selection
ca@valencia: Ves automàticament al conflicte no resolt següent després de seleccionar una font

[ctx: Auto goto next unsolved toolbar text.]
en: Auto
    Next
ca@valencia: Automàticament
    al següent

en: Show Space && Tabulator Characters
ca@valencia: Mostra els caràcters d'espai en blanc i els de tabulació

[ctx: Show whitespace toolbar text.]
en: White
    Characters
ca@valencia: Caràcters
    en blanc

en: Show White Space
ca@valencia: Mostra els espais en blanc

[ctx: Show whitespace changes toolbar text.]
en: White
    Deltas
ca@valencia: Diferències
    d'espais

en: Show Line Numbers
ca@valencia: Mostra els números de les línies

[ctx: Show line numbers toolbar text]
en: Line
    Numbers
ca@valencia: Números
    de línia

en: Automatically Solve Simple Conflicts
ca@valencia: Resol automàticament els conflictes senzills

en: Set Deltas to Conflicts
ca@valencia: Establix les diferències com a conflictes

en: Run Regular Expression Auto Merge
ca@valencia: Executa la fusió automàtica amb l'expressió regular

en: Automatically Solve History Conflicts
ca@valencia: Resol automàticament els conflictes cronològics

en: Split Diff At Selection
ca@valencia: Dividix les diferències a la selecció

en: Join Selected Diffs
ca@valencia: Unix les diferències seleccionades

en: Show Window A
ca@valencia: Mostra la finestra A

en: Show Window B
ca@valencia: Mostra la finestra B

en: Show Window C
ca@valencia: Mostra la finestra C

en: Normal Overview
ca@valencia: Visió de conjunt normal

en: A vs. B Overview
ca@valencia: Visió de conjunt d'A contra B

en: A vs. C Overview
ca@valencia: Visió de conjunt d'A contra C

en: B vs. C Overview
ca@valencia: Visió de conjunt de B contra C

en: Word Wrap Diff Windows
ca@valencia: Ajusta les línies a les finestres de diferències

en: Add Manual Diff Alignment
ca@valencia: Afig alineació manual de les diferències

en: Clear All Manual Diff Alignments
ca@valencia: Neteja totes les alineacions manuals de les diferències

en: Focus Next Window
ca@valencia: Focus en la finestra següent

en: Focus Prev Window
ca@valencia: Focus en la finestra anterior

en: Toggle Split Orientation
ca@valencia: Canvia l'orientació de les divisions

en: Folder && Text Split Screen View
ca@valencia: Vista de pantalla dividida en carpetes i text

en: Toggle Between Folder && Text View
ca@valencia: Canvia entre la vista de carpetes i text

en: Ready.
ca@valencia: Preparat.

en: The merge result has not been saved.
ca@valencia: El resultat de la fusió no s'ha guardat.

en: Save && Quit
ca@valencia: Guarda i ix

en: Quit Without Saving
ca@valencia: Ix sense guardar

en: Saving the merge result failed.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el resultat de la fusió.

en: You are currently doing a folder merge. Are you sure, you want to abort?
ca@valencia: Actualment esteu fent una fusió de carpetes. Segur que la voleu interrompre?

en: Saving file...
ca@valencia: S'està guardant el fitxer…

en: Saving file with a new filename...
ca@valencia: S'està guardant el fitxer amb un nom nou…

en: Save As...
ca@valencia: Anomena i guarda…

en: Printing not implemented.
ca@valencia: Impressió no implementada.

en: Printing...
ca@valencia: S'està imprimint…

[ctx: Status message]
en: Printing page %1 of %2
ca@valencia: S'està imprimint la pàgina %1 de %2

en:  (Selection)
ca@valencia:  (Selecció)

en: Printing completed.
ca@valencia: Impressió completada.

en: Printing aborted.
ca@valencia: S'ha interromput la impressió.

en: Exiting...
ca@valencia: S'està eixint…

en: Toggle the statusbar...
ca@valencia: Canvia la barra d'estat…

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: Fi&txer

note: i18n: ectx: Menu (directory)
en: F&older
ca@valencia: &Carpeta

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_merge_menu)
en: Current Item Merge Operation
ca@valencia: Operació de fusió de l'element actual

note: i18n: ectx: Menu (dir_current_sync_menu)
en: Current Item Sync Operation
ca@valencia: Operació de sincronització de l'element actual

note: i18n: ectx: Menu (movement)
en: M&ovement
ca@valencia: M&oviment

note: i18n: ectx: Menu (diff)
en: D&iffview
ca@valencia: Vista de les d&iferències

note: i18n: ectx: Menu (merge)
en: M&erge
ca@valencia: &Fusiona

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ca@valencia: &Finestra

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Ignored. (User defined.)
ca@valencia: Ignorat. (Definit per l'usuari).

[ctx: Program version info.]
en:  (64 bit)
ca@valencia:  (64 bits)

en: Tool for Comparison and Merge of Files and Folders
ca@valencia: Eina per a comparar i fusionar fitxers i carpetes

en: ©2002-2014 Joachim Eibl, ©2017 Michael Reeves KF5/Qt5 port
ca@valencia: ©2002-2014 Joachim Eibl, ©2017 Michael Reeves adaptació a KF5/Qt5

en: Merge the input.
ca@valencia: Fusiona l'entrada.

en: Explicit base file. For compatibility with certain tools.
ca@valencia: Fitxer base explícit. Per compatibilitat amb certes eines.

en: Output file. Implies -m. E.g.: -o newfile.txt
ca@valencia: Fitxer d'eixida. Implica -m P. ex: -o fitxernou.txt

en: Output file, again. (For compatibility with certain tools.)
ca@valencia: Fitxer d'eixida, una altra vegada. (Per compatibilitat amb certes eines).

en: No GUI if all conflicts are auto-solvable. (Needs -o file)
ca@valencia: Sense IGU si tots els conflictes es poden resoldre automàticament. (Cal -o fitxer)

en: Ignore --auto and always show GUI.
ca@valencia: Ignora --auto i mostra sempre la IGU.

en: Ignored.
ca@valencia: Ignorat.

en: Visible name replacement for input file 1 (base).
ca@valencia: Substitució del nom visible per al fitxer d'eixida 1 (base).

en: Visible name replacement for input file 2.
ca@valencia: Substitució del nom visible per al fitxer d'eixida 2.

en: Visible name replacement for input file 3.
ca@valencia: Substitució del nom visible per al fitxer d'eixida 3.

en: Alternative visible name replacement. Supply this once for every input.
ca@valencia: Substitució del nom visible alternatiu. Proporcioneu-lo per a cada eixida.

en: Override a config setting. Use once for every setting. E.g.: --cs "AutoAdvance=1"
ca@valencia: Sobreescriu una opció de la configuració. Utilitzeu-ho per a cada opció. P. ex.: --cs "AutoAdvance=1"

en: Show list of config settings and current values.
ca@valencia: Mostra una llista de les opcions de configuració i els valors actuals.

en: Use a different config file.
ca@valencia: Utilitza un fitxer de configuració diferent.

en: file1 to open (base, if not specified via --base)
ca@valencia: Fitxer1 que s'ha d'obrir (base, si no s'especifica via --base)

en: file2 to open
ca@valencia: Fitxer 2 que s'ha d'obrir

en: file3 to open
ca@valencia: Fitxer 3 que s'ha d'obrir

en: See kdiff3 --help for supported options.
ca@valencia: Vegeu «kdiff3 --help» per a les opcions admeses.

en: Unable to compare non-normal file with normal file.
ca@valencia: No es pot comparar un fitxer no normal amb un de normal.

en: Mix of links and normal files.
ca@valencia: Barreja d'enllaços i fitxers normals.

en: Link:
ca@valencia: Enllaç:

en: Size.
ca@valencia: Mida.

en: Date & Size:
ca@valencia: Data i mida:

[ctx: Status message]
en: Comparing file...
ca@valencia: S'està comparant el fitxer…

en: Choose A Everywhere
ca@valencia: Trieu A a tot arreu

en: Choose B Everywhere
ca@valencia: Trieu B a tot arreu

en: Choose C Everywhere
ca@valencia: Trieu C a tot arreu

en: Choose A for All Unsolved Conflicts
ca@valencia: Trieu A a tots els conflictes no resolts

en: Choose B for All Unsolved Conflicts
ca@valencia: Trieu B a tots els conflictes no resolts

en: Choose C for All Unsolved Conflicts
ca@valencia: Trieu C a tots els conflictes no resolts

en: Choose A for All Unsolved Whitespace Conflicts
ca@valencia: Trieu A a tots els conflictes dels espais en blanc no resolts

en: Choose B for All Unsolved Whitespace Conflicts
ca@valencia: Trieu B a tots els conflictes dels espais en blanc no resolts

en: Choose C for All Unsolved Whitespace Conflicts
ca@valencia: Trieu C a tots els conflictes dels espais en blanc no resolts

en: Number of remaining unsolved conflicts: %1 (of which %2 are whitespace)
ca@valencia: Nombre de conflictes pendents sense resoldre: %1 (dels quals %2 són espais en blanc)

en: The output has been modified.
    If you continue your changes will be lost.
ca@valencia: S'ha modificat l'eixida.
    Si continueu, es perdran els canvis.

en: All input files are binary equal.
ca@valencia: Tots els fitxers d'entrada són binàriament iguals.

en: All input files contain the same text.
ca@valencia: Tots els fitxers d'entrada contenen el mateix text.

en: Files %1 and %2 are binary equal.
ca@valencia: Els fitxers %1 i %2 són binàriament iguals.

en: Files %1 and %2 have equal text.
ca@valencia: Els fitxers %1 i %2 tenen el mateix text.

en: Total number of conflicts: %1
    Number of automatically solved conflicts: %2
    Number of unsolved conflicts: %3
    %4
ca@valencia: Nombre total de conflictes: %1
    Nre. de conflictes resolts automàticament: %2
    Nre. de conflictes sense resoldre: %3
    %4

en: Conflicts
ca@valencia: Conflictes

en: <No src line>
ca@valencia: <La línia no és codi>

en: <Merge Conflict (Whitespace only)>
ca@valencia: <Conflicte de fusió (només espais en blanc)>

en: <Merge Conflict>
ca@valencia: <Conflicte de fusió>

en: Not all conflicts are solved yet.
    File not saved.
ca@valencia: Encara no s'han resolt tots els conflictes.
    El fitxer no s'ha guardat.

[ctx: Dialog title]
en: Conflicts Left
ca@valencia: Conflictes pendents

en: There is a line end style conflict. Please choose the line end style manually.
    File not saved.
ca@valencia: Hi ha un conflicte d'estil als finals de línia. Escolliu manualment l'estil del salt de línia.
    El fitxer no s'ha guardat.

en: 
    
    Creating backup failed. File not saved.
ca@valencia: 
    
    No s'ha pogut crear la còpia de seguretat. El fitxer no s'ha guardat.

en: File Save Error
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar el fitxer

en: Error while writing.
ca@valencia: S'ha produït un error en escriure.

en: Output:
ca@valencia: Eixida:

en: [Modified]
ca@valencia: [Modificat]

en: Encoding for saving:
ca@valencia: Codificació per a guardar:

en: Conflict
ca@valencia: Conflicte

en: Codec from A: %1
ca@valencia: Còdec d'A: %1

en: Codec from B: %1
ca@valencia: Còdec de B: %1

en: Codec from C: %1
ca@valencia: Còdec de C: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OpenDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ProgressDialog)
en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Output (Optional):
ca@valencia: Eixida (opcional):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fileSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFile)
en: File...
ca@valencia: Fitxer…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, swapCopy)
en: Swap/Copy Names...
ca@valencia: Intercanvia/Copia els noms…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C (Optional):
ca@valencia: C (opcional):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectB) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectC) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, folderSelectA) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectOutputFolder)
en: Folder...
ca@valencia: Carpeta…

[ctx: No text styling]
en: none
ca@valencia: sense

[ctx: Font sample display, %1 = family, %2 = style, %3 = size]
en: Font: %1, %2, %3
    
    Example:
ca@valencia: Lletra: %1, %2, %3
    
    Exemple:

[ctx: Tool Tip]
en: Change this if non-ASCII characters are not displayed correctly.
ca@valencia: Canvia açò si els caràcters no ASCII no es mostren correctament.

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Font
ca@valencia: Lletra

en: Editor & Diff Output Font
ca@valencia: Lletra de l'editor i l'eixida de diferències

en: Application font
ca@valencia: Lletra de l'aplicació

en: File view font
ca@valencia: Lletra de la vista de fitxers

en: Colors Settings
ca@valencia: Configureu els colors

en: Editor and Diff Views:
ca@valencia: Vistes de l'editor i les diferències:

en: Foreground color:
ca@valencia: Color de primer pla:

en: Background color:
ca@valencia: Color de fons:

en: Diff background color:
ca@valencia: Color de fons de les diferències:

en: Conflict color:
ca@valencia: Color dels conflictes:

en: Current range background color:
ca@valencia: Color de fons de l'interval actual:

en: Current range diff background color:
ca@valencia: Color de fons de les diferències de l'interval actual:

en: Color for manually aligned difference ranges:
ca@valencia: Color per als intervals de diferències alineats manualment:

en: Folder Comparison View:
ca@valencia: Vista en la comparació de carpetes:

en: Newest file color:
ca@valencia: Color del fitxer més nou:

en: Changing this color will only be effective when starting the next folder comparison.
ca@valencia: El canvi d'este color només serà efectiu quan es comence la comparació següent de carpetes.

en: Oldest file color:
ca@valencia: Color del fitxer més antic:

en: Middle age file color:
ca@valencia: Color del fitxer d'edat intermèdia:

en: Color for missing files:
ca@valencia: Color dels fitxers no disponibles:

en: Editor Behavior
ca@valencia: Comportament de l'editor

en: Tab inserts spaces
ca@valencia: El tabulador inserix espais

[ctx: Tool Tip]
en: On: Pressing tab generates the appropriate number of spaces.
    Off: A tab character will be inserted.
ca@valencia: Activat: En prémer el tabulador es generaran el nombre acostat d'espais en blanc.
    Desactivat: S'inserirà un caràcter de tabulació.

en: Tab size:
ca@valencia: Mida de la tabulació:

en: Auto indentation
ca@valencia: Sagnat automàtic

[ctx: Tool Tip]
en: On: The indentation of the previous line is used for a new line.
ca@valencia: Activat: S'utilitzarà el sagnat de la línia prèvia per a les línies noves.

en: Auto copy selection
ca@valencia: Copia la selecció automàticament

[ctx: Tool Tip]
en: On: Any selection is immediately written to the clipboard.
    Off: You must explicitly copy e.g. via Ctrl-C.
ca@valencia: Activat: Totes les seleccions es guardaran immediatament a dins del porta-retalls.
    Desactivat: Haureu de copiar explícitament, p. ex., mitjançant «Ctrl+C».

[ctx: Dos/Windows line ending]
en: Dos/Windows
ca@valencia: DOS/Windows

[ctx: Automatically detected line ending]
en: Autodetect
ca@valencia: Detecta automàticament

[ctx: Tool Tip]
en: Sets the line endings for when an edited file is saved.
    DOS/Windows: CR+LF; UNIX: LF; with CR=0D, LF=0A
ca@valencia: Establix els finals de línia quan es guarden els fitxers editats.
    Dos/Windows: CR+LF; UNIX: LF; amb CR=0D, LF=0A

en: Diff
ca@valencia: Diferència

en: Diff Settings
ca@valencia: Configureu diff

en: Ignore numbers (treat as white space)
ca@valencia: Ignora els números (tracta'ls com a espais en blanc)

[ctx: Tool Tip]
en: Ignore number characters during line matching phase. (Similar to Ignore white space.)
    Might help to compare files with numeric data.
ca@valencia: Ignora els caràcters numèrics durant la fase d'encaix de línies. (Pareixent a ignorar els espais en blanc).
    Pot ajudar a comparar fitxers amb dades numèriques.

en: Ignore C/C++ comments (treat as white space)
ca@valencia: Ignora els comentaris de C/C++ (tracta'ls com a espais en blanc)

[ctx: Tool Tip]
en: Treat C/C++ comments like white space.
ca@valencia: Tracta els comentaris de C/C++ com si foren espais en blanc.

en: Ignore case (treat as white space)
ca@valencia: Ignora les majúscules/minúscules (tracta-les com a espais en blanc)

[ctx: Tool Tip]
en: Treat case differences like white space changes. ('a'<=>'A')
ca@valencia: Tracta les diferències de caixa com si foren canvis d'espais en blanc(«a» <=> «A»)

en: Preprocessor command:
ca@valencia: Ordre del preprocessador:

[ctx: Tool Tip]
en: User defined pre-processing. (See the docs for details.)
ca@valencia: Preprocessament definit per l'usuari. (Per als detalls, vegeu la documentació).

en: Line-matching preprocessor command:
ca@valencia: Ordre del preprocessador de coincidència de les línies:

[ctx: Tool Tip]
en: This pre-processor is only used during line matching.
    (See the docs for details.)
ca@valencia: Este preprocessador només s'utilitza durant l'encaix de línies.
    (Per a més detalls, vegeu la documentació).

en: Try hard (slower)
ca@valencia: Esforça't (més lent)

[ctx: Tool Tip]
en: Enables the --minimal option for the external diff.
    The analysis of big files will be much slower.
ca@valencia: Marca l'opció --minimal per a «diff» extern.
    L'anàlisi de fitxers grans serà encara més lenta.

en: Align B and C for 3 input files
ca@valencia: Alinea B i C per a 3 fitxers d'entrada

[ctx: Tool Tip]
en: Try to align B and C when comparing or merging three input files.
    Not recommended for merging because merge might get more complicated.
    (Default is off.)
ca@valencia: Intenta alinear B i C quan es comparen o fusionen tres fitxers d'entrada.
    No recomanat per a fusionar, ja que pot ser més complicat.
    (Desactivat de manera predeterminada).

[ctx: Settings page]
en: Merge
ca@valencia: Fusió

en: Merge Settings
ca@valencia: Configureu la fusió

en: Auto advance delay (ms):
ca@valencia: Retard de l'avanç automàtic (ms):

[ctx: Tool Tip]
en: When in Auto-Advance mode the result of the current selection is shown 
    for the specified time, before jumping to the next conflict. Range: 0-2000 ms
ca@valencia: Quan el mode d'avanç automàtic estiga activat es mostrarà el resultat 
    de la selecció actual durant el temps especificat, abans de saltar fins al
    conflicte següent. Interval: 0-2000 ms

en: Show info dialogs
ca@valencia: Mostra els diàlegs informatius

[ctx: Tool Tip]
en: Show a dialog with information about the number of conflicts.
ca@valencia: Mostra un diàleg amb informació sobre el nombre de conflictes.

en: White space 2-file merge default:
ca@valencia: Opció predeterminada dels espais en blanc en la fusió de 2 fitxers:

en: Manual Choice
ca@valencia: Selecció manual

[ctx: Tool Tip]
en: Allow the merge algorithm to automatically select an input for white-space-only changes.
ca@valencia: Permet que l'algoritme de fusió seleccione automàticament una entrada per als canvis d'espais en blanc.

en: White space 3-file merge default:
ca@valencia: Opció predeterminada dels espais en blanc en la fusió de 3 fitxers:

en: Automatic Merge Regular Expression
ca@valencia: Fusió automàtica amb l'expressió regular

en: Auto merge regular expression:
ca@valencia: Fusiona automàticament amb l'expressió regular:

en: Run regular expression auto merge on merge start
ca@valencia: Executa la fusió automàtica amb l'expressió regular a l'inici de la fusió

[ctx: Tool Tip]
en: Run the merge for auto merge regular expressions
    immediately when a merge starts.
ca@valencia: Fusiona automàticament amb les expressions regulars
    just en començar la fusió.

en: Version Control History Merging
ca@valencia: Fusió de l'historial del control de versions

en: History start regular expression:
ca@valencia: Expressió regular per a l'inici de l'historial:

en: History entry start regular expression:
ca@valencia: Expressió regular per a l'inici d'entrada de l'historial:

en: History merge sorting
ca@valencia: Ordena la fusió de l'historial

[ctx: Tool Tip]
en: Sort version control history by a key.
ca@valencia: Ordena l'historial del control de versions amb una clau.

en: History entry start sort key order:
ca@valencia: Criteri d'ordenació de les claus per a l'inici de l'entrada de l'historial:

en: Merge version control history on merge start
ca@valencia: Fusiona l'historial del control de versions quan es comence a fusionar

[ctx: Tool Tip]
en: Run version control history auto-merge on merge start.
ca@valencia: Executa la fusió automàtica de l'historial del control de versions quan es comence a fusionar.

en: Max number of history entries:
ca@valencia: Nombre màxim d'entrades de l'historial:

[ctx: Tool Tip]
en: Cut off after specified number. Use -1 for infinite number of entries.
ca@valencia: Talla a partir d'un número especificat. Utilitzeu -1 per a un nombre infinit d'entrades.

en: Test your regular expressions
ca@valencia: Comprova les expressions regulars

en: Irrelevant merge command:
ca@valencia: Ordre de fusió irrellevant:

[ctx: Tool Tip]
en: If specified this script is run after auto-merge
    when no other relevant changes were detected.
    Called with the parameters: filename1 filename2 filename3
ca@valencia: Si s'especifica, este script s'executarà després de la fusió automàtica
    quan no s'hagen detectat altres canvis apropiats.
    Cridat amb els paràmetres: nomdefitxer1 nomdefitxer2 nomdefitxer3

en: Auto save and quit on merge without conflicts
ca@valencia: En les fusions sense conflictes guarda i ix automàticament

[ctx: Tool Tip]
en: If KDiff3 was started for a file-merge from the command line and all
    conflicts are solvable without user interaction then automatically save and quit.
    (Similar to command line option "--auto".)
ca@valencia: Si KDiff3 s'inicia des de la línia d'ordres per a fusionar fitxers i
    tots els conflictes es poden resoldre sense la interacció de l'usuari,
    guarda i ix.
    (Similar a l'opció de la línia d'ordres «--auto»).

[ctx: Tab title label]
en: Folder
ca@valencia: Carpeta

en: Recursive folders
ca@valencia: Carpetes recursives

[ctx: Tool Tip]
en: Whether to analyze subfolders or not.
ca@valencia: Si analitzar o no les subcarpetes.

en: File pattern(s):
ca@valencia: Patrons de fitxer:

[ctx: Tool Tip]
en: Pattern(s) of files to be analyzed. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
ca@valencia: Els patrons de fitxer que s'analitzaran.
    Comodins: «*» i «?»
    Es poden especificar diversos patrons separant-los amb: «;»

en: File-anti-pattern(s):
ca@valencia: Negatiu del patró dels fitxers:

[ctx: Tool Tip]
en: Pattern(s) of files to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
ca@valencia: Els patrons de fitxer que s'exclouran de l'anàlisi. 
    Comodins: «*» i «?»
    Es poden especificar diversos patrons separant-los amb: «;»

en: Folder-anti-pattern(s):
ca@valencia: Negatiu dels patrons de carpeta:

[ctx: Tool Tip]
en: Pattern(s) of folders to be excluded from analysis. 
    Wildcards: '*' and '?'
    Several Patterns can be specified by using the separator: ';'
ca@valencia: Els patrons de carpeta que s'exclouran de l'anàlisi. 
    Comodins: «*» i «?»
    Es poden especificar diversos patrons separant-los amb: «;»

en: Use Ignore File
ca@valencia: Utilitza el fitxer «Ignore»

[ctx: Tool Tip]
en: Extends the anti-pattern to anything that would be ignored by source control.
    Via local ignore files this can be folder-specific.
ca@valencia: Estén el negatiu del patró a tot el que és ignorat pel control del codi font.
    Per mitjà dels fitxers locals per a ignorar, açò pot ser específic de cada carpeta.

en: Find hidden files and folders
ca@valencia: Busca en els fitxers i carpetes ocults

[ctx: Tool Tip]
en: Finds hidden files and folders.
ca@valencia: Busca en els fitxers i carpetes ocults.

en: Follow file links
ca@valencia: Seguix els enllaços de fitxer

[ctx: Tool Tip]
en: On: Compare the file the link points to.
    Off: Compare the links.
ca@valencia: Activat: Compara el fitxer al qual apunta l'enllaç.
    Desactivat: Compara els enllaços.

en: Follow folder links
ca@valencia: Seguix els enllaços de carpeta

[ctx: Tool Tip]
en: On: Compare the folder the link points to.
    Off: Compare the links.
ca@valencia: Activat: Compara la carpeta cap a la qual apunta l'enllaç.
    Desactivat: Compara els enllaços.

en: Case sensitive filename comparison
ca@valencia: La comparació dels noms de fitxer distingix entre majúscules i minúscules

[ctx: Tool Tip]
en: The folder comparison will compare files or folders when their names match.
    Set this option if the case of the names must match. (Default for Windows is off, otherwise on.)
ca@valencia: La comparació de carpetes compararà fitxers o carpetes que coincidisquen en nom.
    Marqueu esta opció si la caixa dels noms ha de coincidir. (De manera predeterminada, estarà desactivada en Windows, en els altres entorns estarà activada).

en: Unfold all subfolders on load
ca@valencia: Desplega totes les subcarpetes en carregar

[ctx: Tool Tip]
en: On: Unfold all subfolders when starting a folder diff.
    Off: Leave subfolders folded.
ca@valencia: Activa: Desplega totes les subcarpetes en iniciar un «diff» de carpeta.
    Inactiva: Deixa plegades les subcarpetes.

en: Skip folder status report
ca@valencia: Omet l'informe d'estat de la carpeta

[ctx: Tool Tip]
en: On: Do not show the Folder Comparison Status.
    Off: Show the status dialog on start.
ca@valencia: Activa: No mostra l'estat de comparació de la carpeta.
    Inactiva: Mostra el diàleg d'estat en iniciar.

en: File Comparison Mode
ca@valencia: Mode de comparació dels fitxers

en: Binary comparison
ca@valencia: Comparació binària

[ctx: Tool Tip]
en: Binary comparison of each file. (Default)
ca@valencia: Comparació binària de cada fitxer. (De manera predeterminada)

en: Full analysis
ca@valencia: Anàlisi completa

[ctx: Tool Tip]
en: Do a full analysis and show statistics information in extra columns.
    (Slower than a binary comparison, much slower for binary files.)
ca@valencia: Fa una anàlisi completa i mostra la informació estadística en columnes addicionals.
    (Més lent que una comparació binària, més lent encara per als fitxers binaris).

en: Trust the size and modification date (unsafe)
ca@valencia: Confia en la mida i la data de modificació (insegur)

[ctx: Tool Tip]
en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    Files with equal contents but different modification dates will appear as different.
    Useful for big folders or slow networks.
ca@valencia: Assumix que els fitxers són iguals si la data de modificació i la mida del fitxer coincidixen.
    Els fitxers amb continguts iguals però diferents dates de modificació es mostraran com si foren diferents.
    Útil per a carpetes grans o xarxes lentes.

en: Trust the size and date, but use binary comparison if date does not match (unsafe)
ca@valencia: Confia en la mida i la data dels fitxers però compara'ls binàriament si les dates no coincidixen (insegur)

[ctx: Tool Tip]
en: Assume that files are equal if the modification date and file length are equal.
    If the dates are not equal but the sizes are, use binary comparison.
    Useful for big folders or slow networks.
ca@valencia: Assumix que els fitxers són iguals si les dates de modificació i les mides dels fitxers coincidixen.
    Si les dates no són iguals però les mides sí, utilitza la comparació binària.
    Útil per a carpetes grans o xarxes lentes.

en: Trust the size (unsafe)
ca@valencia: Confia en la mida (insegur)

[ctx: Tool Tip]
en: Assume that files are equal if their file lengths are equal.
    Useful for big folders or slow networks when the date is modified during download.
ca@valencia: Assumix que els fitxers són iguals si la mida dels fitxers coincidixen.
    Útil per a carpetes grans o xarxes lentes quan la data es modifica durant la baixada.

en: Synchronize folders
ca@valencia: Sincronitza les carpetes

[ctx: Tool Tip]
en: Offers to store files in both folders so that
    both folders are the same afterwards.
    Works only when comparing two folders without specifying a destination.
ca@valencia: Oferix emmagatzemar fitxers a les dues carpetes de manera que
    després les dues carpetes siguen iguals.
    Només funciona quan es comparen dues carpetes sense especificar una destinació.

en: White space differences considered equal
ca@valencia: Les diferències en els espais en blanc no es consideren

[ctx: Tool Tip]
en: If files differ only by white space consider them equal.
    This is only active when full analysis is chosen.
ca@valencia: Si els fitxers diferixen en només un espai en blanc, els considerarà iguals.
    Només estarà actiu quan trieu l'anàlisi completa.

en: Copy newer instead of merging (unsafe)
ca@valencia: Copia el més nou en comptes de fusionar-los (insegur)

[ctx: Tool Tip]
en: Do not look inside, just take the newer file.
    (Use this only if you know what you are doing!)
    Only effective when comparing two folders.
ca@valencia: No mires dins, senzillament tria el fitxer més nou.
    (Utilitzeu-la només si sabeu què esteu fent).
    Només és efectiu quan es comparen dues carpetes.

en: Backup files (.orig)
ca@valencia: Fitxers de còpia de seguretat (.orig)

[ctx: Tool Tip]
en: If a file would be saved over an old file, then the old file
    will be renamed with a '.orig' extension instead of being deleted.
ca@valencia: Si un fitxer es guarda sobre un fitxer més antic, llavors el fitxer antic
    es canviarà de nom amb una extensió «.orig» en comptes de ser suprimit.

en: Regional Settings
ca@valencia: Configuració regional

en: Use the same encoding for everything:
ca@valencia: Utilitza la mateixa codificació a tot arreu:

[ctx: Tool Tip]
en: Enable this allows to change all encodings by changing the first only.
    Disable this if different individual settings are needed.
ca@valencia: Activar açò permet canviar totes les codificacions canviant només la primera.
    Desactiveu-la si necessiteu opcions individuals diferents per a cada fitxer.

en: Note: Local Encoding is "%1"
ca@valencia: Nota: La codificació local és «%1»

en: File Encoding for A:
ca@valencia: Codificació per al fitxer A:

en: If enabled then encoding will be automaticly detected.
    If the file's encoding can not be found automaticly then the selected encoding will be used as fallback.
    (Unicode detection depends on the first bytes of a file.)
ca@valencia: Si està marcada, es detectaran les codificacions automàticament.
    Si no es pot trobar automàticament la codificació del fitxer, s'utilitzarà la codificació seleccionada com a alternativa.
    (La detecció d'Unicode depén dels primers bytes d'un fitxer).

en: Auto Detect
ca@valencia: Detecta automàticament

en: File Encoding for B:
ca@valencia: Codificació per al fitxer B:

en: File Encoding for C:
ca@valencia: Codificació per al fitxer C:

en: File Encoding for Merge Output and Saving:
ca@valencia: Codificació dels fitxers d'eixida en la fusió i guardada:

en: Auto Select
ca@valencia: Selecciona automàticament

[ctx: Tool Tip]
en: If enabled then the encoding from the input files is used.
    In ambiguous cases a dialog will ask the user to choose the encoding for saving.
ca@valencia: Si està marcada, s'utilitzarà la codificació dels fitxers d'entrada.
    En els casos ambigus, un diàleg demanarà a l'usuari que trie la codificació que s'utilitzarà per a guardar.

en: File Encoding for Preprocessor Files:
ca@valencia: Codificació dels fitxers del preprocessador:

en: Right To Left Language
ca@valencia: Idioma de dreta a esquerra

[ctx: Tool Tip]
en: Some languages are read from right to left.
    This setting will change the viewer and editor accordingly.
ca@valencia: Alguns idiomes es lligen de dreta a esquerra.
    Esta opció canviarà el visor i l'editor per a adaptar-s'hi.

en: Integration
ca@valencia: Integració

en: Integration Settings
ca@valencia: Configureu la integració

en: Command line options to ignore:
ca@valencia: Opcions que s'han d'ignorar de la línia d'ordres:

[ctx: Tool Tip]
en: List of command line options that should be ignored when KDiff3 is used by other tools.
    Several values can be specified if separated via ';'
    This will suppress the "Unknown option" error.
ca@valencia: Llista d'opcions de la línia d'ordres que s'ignoraran quan KDiff3 siga utilitzat per altres eines.
    Es poden especificar diversos valors separant-los amb «;».
    Açò solucionarà l'error «Opció desconeguda».

en: Quit also via Escape key
ca@valencia: Ix també en prémer la tecla d'escapada

[ctx: Tool Tip]
en: Fast method to exit.
    For those who are used to using the Escape key.
ca@valencia: Mètode ràpid per a eixir.
    Per als que esteu acostumats a utilitzar la tecla d'escapada.

en: This resets all options. Not only those of the current topic.
ca@valencia: Restablix totes les opcions, no només les del tema actual.

en: PreprocessorCmd:
ca@valencia: OrdreDelPreprosessador:

en: The following option(s) you selected might change data:
ca@valencia: Les opcions següents que heu seleccionat poden canviar les dades:

en: 
    Most likely this is not wanted during a merge.
    Do you want to disable these settings or continue with these settings active?
ca@valencia: 
    Probablement, durant una fusió no voldreu açò.
    Voleu desactivar estes opcions o continuar amb estes opcions activades?

en: Option Unsafe for Merging
ca@valencia: Opció insegura per a fusionar

en: Use These Options During Merge
ca@valencia: Utilitza estes opcions en fusionar

en: Disable Unsafe Options
ca@valencia: Desactiva les opcions insegures

[ctx: Status message]
en: Loading A: %1
ca@valencia: S'està carregant A: %1

[ctx: Status message]
en: Loading B: %1
ca@valencia: S'està carregant B: %1

[ctx: Status message]
en: Diff: A <-> B
ca@valencia: Diferència: A <-> B

[ctx: Status message]
en: Linediff: A <-> B
ca@valencia: Diferència de línia: A <-> B

[ctx: Status message]
en: Loading C: %1
ca@valencia: S'està carregant C: %1

[ctx: Status message]
en: Diff: A <-> C
ca@valencia: Diferència: A <-> C

[ctx: Status message]
en: Diff: B <-> C
ca@valencia: Diferència: B <-> C

[ctx: Status message]
en: Linediff: B <-> C
ca@valencia: Diferència de línia: B <-> C

[ctx: Status message]
en: Linediff: A <-> C
ca@valencia: Diferència de línia: A <-> C

[ctx: Error message]
en: Not enough memory to complete request.
ca@valencia: No hi ha memòria suficient per a completar la petició.

en: An internal error occurred: %1
ca@valencia: S'ha produït un error intern: %1

en: Too many lines in diff. Skipping file.
ca@valencia: Hi ha massa línies en les diferències. S'omet el fitxer.

en: All input files contain the same text, but are not binary equal.
ca@valencia: Tots els fitxers d'entrada contenen el mateix text però no són binàriament iguals.

en: Files %1 and %2 have equal text, but are not binary equal.
ca@valencia: Els fitxers %1 i %2 tenen el mateix text, però binàriament no són iguals.

en: Some input files do not seem to be pure text files.
    Note that the KDiff3 merge was not meant for binary data.
    Continue at your own risk.
ca@valencia: Alguns fitxers d'entrada no pareixen fitxers de text pur.
    Cal tindre en compte que la fusió de KDiff3 no està pensada per a dades binàries.
    Continueu davall la vostra responsabilitat.

en: Some input characters could not be converted to valid unicode.
    You might be using the wrong codec. (e.g. UTF-8 for non UTF-8 files).
    Do not save the result if unsure. Continue at your own risk.
    Affected input files are in %1.
ca@valencia: Alguns caràcters d'entrada no es poden convertir a caràcters Unicode vàlids.
    Deveu estar utilitzant un còdec equivocat (p. ex., UTF-8 per a fitxers no UTF-8).
    No guardeu el resultat si no n'esteu segur. Continueu davall la vostra responsabilitat.
    Els fitxers d'entrada afectats són a %1.

en: Abort
ca@valencia: Interromp

en: Continue Merging
ca@valencia: Continua fusionant

en: Opening files...
ca@valencia: S'estan obrint els fitxers…

en: Cutting selection...
ca@valencia: S'està tallant la selecció…

en: Copying selection to clipboard...
ca@valencia: S'està copiant la selecció a dins del porta-retalls…

en: Inserting clipboard contents...
ca@valencia: S'està inserint el contingut del porta-retalls…

en: Ok
ca@valencia: D'acord

en: Go to Line
ca@valencia: Ves fins a la línia

en: Word wrap (Cancel disables word wrap)
ca@valencia: Ajust de paraula (Cancel·la desactiva l'ajust de paraula)

en: Calculating max width for horizontal scrollbar
ca@valencia: S'està calculant l'amplària màxima per a la barra de desplaçament horitzontal

en: Save && Continue
ca@valencia: Guarda i continua

en: Continue Without Saving
ca@valencia: Continua sense guardar

en: Search complete.
ca@valencia: S'ha finalitzat la busca.

en: Search Complete
ca@valencia: Busca completa

en: Nothing is selected in either diff input window.
ca@valencia: No hi ha res seleccionat en cap de les finestres de diferències.

en: Error while adding manual diff range
ca@valencia: S'ha produït un error en afegir un interval manual de diferències

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Cancel
ca@valencia: C&ancel·la

en: Swap %1<->%2
ca@valencia: Intercanvia %1<->%2

en: Copy %1->Output
ca@valencia: Copia %1 ->eixida

en: Swap %1<->Output
ca@valencia: Intercanvia %1<->eixida

en: Configure...
ca@valencia: Configura…

en: Open Folder
ca@valencia: Obri una carpeta

en: Select Output File
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer d'eixida

en: Search text:
ca@valencia: Busca el text:

en: Case sensitive
ca@valencia: Distingix entre majúscules i minúscules

en: Search A
ca@valencia: Busca A

en: Search B
ca@valencia: Busca B

en: Search C
ca@valencia: Busca C

en: Search output
ca@valencia: Busca l'eixida

en: &Search
ca@valencia: Bu&sca

en: Regular Expression Tester
ca@valencia: Provador de l'expressió regular

en: Example auto merge line:
ca@valencia: Exemple de línia de fusió automàtica:

[ctx: Tool Tip]
en: To test auto merge, copy a line as used in your files.
ca@valencia: Per a provar la fusió automàtica, copieu una línia com les utilitzades als vostres fitxers.

en: Match result:
ca@valencia: Resultat coincident:

en: Example history start line (with leading comment):
ca@valencia: Exemple de la línia d'inici de l'historial (amb el comentari inicial):

[ctx: Tool Tip]
en: Copy a history start line as used in your files,
    including the leading comment.
ca@valencia: Copieu una línia d'inici de l'historial com les utilitzades als vostres fitxers,
    incloent-hi el comentari inicial.

en: History sort key order:
ca@valencia: Criteri d'ordenació de les claus de l'historial:

en: Example history entry start line (without leading comment):
ca@valencia: Exemple de línia d'inici d'una entrada de l'historial (sense el comentari inicial):

[ctx: Tool Tip]
en: Copy a history entry start line as used in your files,
    but omit the leading comment.
ca@valencia: Copieu una línia d'inici d'una entrada de l'historial com les utilitzades als vostres fitxers,
    sense incloure el comentari inicial.

en: Sort key result:
ca@valencia: Resultat de la clau d'ordenació:

en: Match success.
ca@valencia: Encaix correcte.

en: Match failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'encaix.

en: Opening and closing parentheses do not match in regular expression.
ca@valencia: L'obertura i tancament de parèntesis no encaixa en l'expressió regular.

en: Writing clipboard data to temp file failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'escriptura de dades del porta-retalls en el fitxer temporal.

en: From Clipboard
ca@valencia: Des del porta-retalls

en: %1 is not a normal file.
ca@valencia: %1 no és un fitxer normal.

[ctx: Error message. %1 = filepath]
en: File %1 too large to process. Skipping.
ca@valencia: El fitxer %1 és massa gran per a processar-lo. S'omet.

en:     Temp file is: %1
ca@valencia:     El fitxer temporal és: %1

en: Preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The preprocessing command will be disabled now.
ca@valencia: Pot ser que el preprocessament haja fallat. Comproveu esta ordre:
    
      %1
    
    L'ordre de preprocessament es desactivarà ara.

en: The line-matching-preprocessing possibly failed. Check this command:
    
      %1
    
    The line-matching-preprocessing command will be disabled now.
ca@valencia: Pot ser que el preprocessament de l'encaix de línies haja fallat. Comproveu esta ordre:
    
      %1
    
    Ara es desactivarà l'ordre de preprocessament d'encaix de línies.

[ctx: Read error message. %1 = filepath]
en: Failed to read file: %1
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer: %1

en: Opens documents for comparison...
ca@valencia: Obri els documents per a comparar-los…

en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

en: Saves the merge result. All conflicts must be solved!
ca@valencia: Guarda el resultat de la fusió. S'han de resoldre tots els conflictes!

en: Saves the current document as...
ca@valencia: Guarda el document actual com a…

en: Print the differences
ca@valencia: Imprimix les diferències

en: Quits the application
ca@valencia: Ix de l'aplicació

en: Undo last action.
ca@valencia: Desfà l'última acció.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ca@valencia: Retalla la secció seleccionada i la posa a dins del porta-retalls

en: Copies the selected section to the clipboard
ca@valencia: Copia la secció seleccionada a dins del porta-retalls

en: Pastes the clipboard contents to current position
ca@valencia: Apega el contingut del porta-retalls a la posició actual

en: Select everything in current window
ca@valencia: Selecciona tot el que hi ha en la finestra actual

en: Expecting space after closing quote.
ca@valencia: S'esperava un espai després de tancar una cometa.

en: Unmatched quote.
ca@valencia: Cometa sense emparellar.

en: Unexpected quote character within argument.
ca@valencia: Caràcter inesperat de cometa en l'argument.

en: No program specified.
ca@valencia: No s'ha especificat cap programa.
