XBMC Main - en to fi_fi translation catalogue (21 entries)

[ctx: Addon Summary]
en: Visualisation showing a rotating 3D Spectrum Analyzer
fi_fi: Visualisointi, joka näyttää pyörivän 3D-spektrianalysaattorin

[ctx: Addon Description]
en: Spectrum is a Visualisation showing a rotating 3D Spectrum Analyzer rendered in  that moves to the beat of the music creating a wave effect across the spectrum grid.[CR]It also has settings to adjust the spectrum bar height, Its speed, and how the bars are rendered (solid, points, wire frame) and is a nice light weight, low cpu useage visualisation that looks great
fi_fi: Näyttää pyörivän 3D-spektrianalysaattorin, joka liikkuu musiikin tahdissa tuottaen aaltotehosteen spektriruudukkoon.[CR]Spektripalkin korkeus, nopeus ja piirtotapa (täytetyt, pisteet, ääriviivat) voidaan määrittää asetuksista. Spectrum on kevyt ja tyylikäs visualisointi.

[ctx: #30000]
en: Mode
fi_fi: Tila

[ctx: #30001]
en: Filled
fi_fi: Täytetty

[ctx: #30002]
en: Wireframe
fi_fi: Rautalanka

[ctx: #30003]
en: Points
fi_fi: Pisteet

[ctx: #30004]
en: Bar Height
fi_fi: Palkin korkeus

[ctx: #30005]
en: Small
fi_fi: Matala

[ctx: #30006]
en: Default
fi_fi: Oletus

[ctx: #30007]
en: Big
fi_fi: Korkea

[ctx: #30008]
en: Very Big
fi_fi: Erittäin korkea

[ctx: #30009]
en: Speed
fi_fi: Nopeus

[ctx: #30010]
en: Very Slow
fi_fi: Erittäin hidas

[ctx: #30011]
en: Slow
fi_fi: Hidas

[ctx: #30012]
en: Default
fi_fi: Oletus

[ctx: #30013]
en: Fast
fi_fi: Nopea

[ctx: #30014]
en: Very Fast
fi_fi: Erittäin nopea

[ctx: #30015]
en: Point size
fi_fi: Pistekoko

[ctx: #30016]
en: {0:d} pixel
fi_fi: {0:d} pikseliä

[ctx: #30017]
en: Rotation position
fi_fi: Kääntösijainti

[ctx: #30019]
en: Turn continuously
fi_fi: Käänny jatkuvasti
