lomiri-ui-toolkit - en to ln translation catalogue (40 entries)

en: Cut
ln: Kata

en: Paste
ln: Bamba

en: Back
ln: Na nsima

en: No service/path specified
ln: Mosála eza  tɛ̂/Nzela epesami  tɛ̂

en: Invalid bus type: %1.
ln: Lolénge ya bus eza ɛ́ngɛ́bɛ́nɛ́ tɛ̂: %1.

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
ln: Sikoyo

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
ln[0]: Eleki minúti %1
ln[1]: Eleki ba minúti %1

en: %1 minute | %1 minutes
ln[0]: %1 minúti
ln[1]: Ba %1 minúti

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'h:mm ap
ln: 'Lóbí loléki' h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'HH:mm
ln: 'Lóbí loléki'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'h:mm ap
ln: 'Lóbí' h:mm ap

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'HH:mm
ln: 'Lóbí'HH:mm

en: ListView has no ViewItems.dragUpdated() signal handler implemented. No dragging will be possible.
ln: ListView efanda tɛ̂ mpo na boyangeli ViewItems.dragUpdated().Epekisami na bobendi.

en: property "%1" of object %2 has type %3 and cannot be set to value "%4" of type %5
ln: Propyéte "%1" ya etúle %2 na lolénge %3 mpe ekoki kozala tɛ̂ na mbenza  "%4" na lolénge %5

en: property "%1" does not exist or is not writable for object %2
ln: Propyéte "%1" ezali tɛ̂ to mpe ekoki kokomama tɛ̂ mpo na etúle %2

en: Alarm
ln: Molamusi

en: Alarm has a pending operation.
ln: Opelaso  ya  Molamusi  ezo zela.

en: Usage:
ln: Bosáleli:

en: Options:
ln: Opsó:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
ln: %1 ezo zela agímá ya kobakisa: %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
ln: %1 ezo zela mbenza ya agímá: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
ln: %1 ezo zela ba agímá ya kobakisa: %2

en: consider overriding swipeEvent() slot!
ln: Ezo ndima botie esíká ya swipeEvent()!

en: consider overriding rebound() slot!
ln: Ezo ndima bopanzi esíká ya rebound()!

en: Ignoring AfterItem priority for InverseMouse filters.
ln: Bobosani boleki AfterItem liboso ya bokɔngoli InverseMouse.

en: Changing connection parameters forbidden.
ln: Bobongisi palamɛ́tɛlɛ ya kɔnɛkisio epekisami.

en: Binding detected on property '%1' will be removed by the service updates.
ln: Libúnga ekutami na ezalisi ya '%1' eko longwa na mosala ya kotíya-sika.

en: Warning: attachee must have an ID. State will not be saved.
ln: Bokebi:ekangisámí ekozala na ID.Stati ekobombama  tɛ̂.

en: Warning: attachee's UUID is already registered, state won't be saved: %1
ln: Bokebi:ekangisámí ya UUID ekomísáma, Stati ekobombama tɛ̂: %1

en: All the parents must have an id.
    State saving disabled for %1, class %2
ln: Ba tatá nyonso bakozala na id.
    Bobombi stati eko lala mpo na %1, class %2

en: Theme not found: "%1"
ln: Elemba emonani tɛ̂: "%1"

en: Not a Palette component.
ln: Enama ya palɛti eza  tɛ̂

en: Dragging mode requires ListView
ln: Lolénge ya bobendi esengi ListView

en: Dragging is only supported when using a QAbstractItemModel, ListModel or list.
ln: Bobendi esalaka kaka ntango ya bosaleli QAbstractItemModel, ListModel or list.

en: Confirm
ln: Ndima

en: Close
ln: Kanga

en: Done
ln: Esálémí

en: In Progress
ln: Mosala ezo salema

en: Release to refresh...
ln: Tóma ya sika...

en: Pull to refresh...
ln: Benda mpu tómisa lisusu...
