lomiri-ui-toolkit - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Back
pl: Wstecz

en: Delete
pl: Usuń

en: No service/path specified
pl: Nie określono usługi/ścieżki

en: Invalid bus type: %1.
pl: Nieprawidłowy rodzaj magistrali: %1.

note: TRANSLATORS: Time based "this is happening/happened now"
en: Now
pl: Teraz

en: %1 minute ago | %1 minutes ago
pl[0]: Przed %1 minutą
pl[1]: Przed %1 minutami
pl[2]: %1 minut temu

en: %1 minute | %1 minutes
pl[0]: %1 minuta
pl[1]: %1 minuty
pl[2]: %1 minut

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: h:mm ap
pl: H:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'h:mm ap
pl: 'Wczoraj 'H:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Yesterday 'HH:mm
pl: 'Wczoraj 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'h:mm ap
pl: 'Jutro 'H:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: 'Tomorrow 'HH:mm
pl: 'Jutro 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'h:mm ap
pl: dddd' 'H:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd' 'HH:mm
pl: dddd' 'HH:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'h:mm ap
pl: dddd MMMM' 'H:mm

note: TRANSLATORS: Please translated these to your locale datetime format using the format specified by https://qt-project.org/doc/qt-5-snapshot/qdatetime.html#fromString-2
en: ddd d MMM' 'HH:mm
pl: dddd MMMM' 'HH:mm

en: ListView has no ViewItems.dragUpdated() signal handler implemented. No dragging will be possible.
pl: ListView nie ma zaimplementowanej obsługi sygnału ViewItems.dragUpdated(). Przeciąganie nie będzie możliwe.

en: property "%1" of object %2 has type %3 and cannot be set to value "%4" of type %5
pl: właściwość „%1” obiektu %2 ma typ %3 i nie może być ustawiona na wartość „%4” typu %5

en: property "%1" does not exist or is not writable for object %2
pl: właściwość „%1” nie istnieje lub nie może zostać zapisana z obiektem %2

en: Alarm has a pending operation.
pl: Alarm ma zaplanowaną operację

en: Usage:
pl: Użycie:

en: Options:
pl: Opcje:

en: %1 is expecting an additional argument: %2
pl: %1 oczekuje dodatkowego argumentu: %2

en: %1 is expecting a value for argument: %2
pl: %1 oczekuje wartości argumentu: %2

en: %1 is expecting additional arguments: %2
pl: %1 oczekuje dodatkowych argumentów: %2

en: consider overriding swipeEvent() slot!
pl: rozwać nadpisanie slotu swipeEvent()!

en: consider overriding rebound() slot!
pl: rozwać nadpisanie slotu rebound()!

en: Ignoring AfterItem priority for InverseMouse filters.
pl: Ignorowanie priorytetu „AfterItem” dotyczącego filtrów „InverseMouse”.

en: Changing connection parameters forbidden.
pl: Zmiana parametrów połączenia zabroniona.

en: Binding detected on property '%1' will be removed by the service updates.
pl: Wiązanie wykryte na własności '%1' będzie usunięte przez aktualizacje usług.

en: Warning: attachee must have an ID. State will not be saved.
pl: Ostrzeżenie: załącznik musi posiadać identyfikator. Stan nie zostanie zapisany.

en: Warning: attachee's UUID is already registered, state won't be saved: %1
pl: Ostrzeżenie: unikatowy identyfikator uniwersalny załącznika jest już zarejestrowany, stan nie zostanie zapisany: %1

en: All the parents must have an id.
    State saving disabled for %1, class %2
pl: Każda macierz musi posiadać identyfikator.
    Zapisywanie stanu wstrzymane dla %1, klasy %2

en: Theme not found: "%1"
pl: Nie odnaleziono motywu: "%1"

en: Not a Palette component.
pl: To nie jest komponent palety.

en: Dragging mode requires ListView
pl: Tryb przeciągania wymaga ListView

en: Dragging is only supported when using a QAbstractItemModel, ListModel or list.
pl: Przeciąganie jest wspierane podczas użycia QAbstractItemModel, ListModel albo listy.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Confirm
pl: Zatwierdź

en: Close
pl: Zamknij

en: Done
pl: Zakończono

en: In Progress
pl: W toku

en: Release to refresh...
pl: Puść aby odświeżyć

en: Pull to refresh...
pl: Pociągnij aby odświeżyć
