libbytesize 0.3 - en to fr translation catalogue (17 entries)

note: TRANSLATORS: 'B' for bytes
en: B
fr: O

note: TRANSLATORS: abbreviation for kibibyte, 2**10 bytes
en: KiB
fr: Kio

note: TRANSLATORS: abbreviation for mebibyte, 2**20 bytes
en: MiB
fr: Mio

note: TRANSLATORS: abbreviation for gibibyte, 2**30 bytes
en: GiB
fr: Gio

note: TRANSLATORS: abbreviation for tebibyte, 2**40 bytes
en: TiB
fr: Tio

note: TRANSLATORS: abbreviation for pebibyte, 2**50 bytes
en: PiB
fr: Pio

note: TRANSLATORS: abbreviation for exbibyte, 2**60 bytes
en: EiB
fr: Eio

note: TRANSLATORS: abbreviation for zebibyte, 2**70 bytes
en: ZiB
fr: Zio

note: TRANSLATORS: abbreviation for yobibyte, 2**80 bytes
en: YiB
fr: Yio

note: TRANSLATORS: abbreviation for kilobyte, 10**3 bytes
en: KB
fr: Ko

note: TRANSLATORS: abbreviation for megabyte, 10**6 bytes
en: MB
fr: Mo

note: TRANSLATORS: abbreviation for gigabyte, 10**9 bytes
en: GB
fr: Go

note: TRANSLATORS: abbreviation for terabyte, 10**12 bytes
en: TB
fr: To

note: TRANSLATORS: abbreviation for petabyte, 10**15 bytes
en: PB
fr: Po

note: TRANSLATORS: abbreviation for exabyte, 10**18 bytes
en: EB
fr: Eo

note: TRANSLATORS: abbreviation for zettabyte, 10**21 bytes
en: ZB
fr: Zo

note: TRANSLATORS: abbreviation for yottabyte, 10**24 bytes
en: YB
fr: Yo
