libbytesize 0.3 - en to be translation catalogue (17 entries)

note: TRANSLATORS: 'B' for bytes
en: B
be: Б

note: TRANSLATORS: abbreviation for kibibyte, 2**10 bytes
en: KiB
be: КіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for mebibyte, 2**20 bytes
en: MiB
be: МіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for gibibyte, 2**30 bytes
en: GiB
be: ГіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for tebibyte, 2**40 bytes
en: TiB
be: ТіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for pebibyte, 2**50 bytes
en: PiB
be: ПіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for exbibyte, 2**60 bytes
en: EiB
be: ЭіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for zebibyte, 2**70 bytes
en: ZiB
be: ЗіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for yobibyte, 2**80 bytes
en: YiB
be: ЙіБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for kilobyte, 10**3 bytes
en: KB
be: КБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for megabyte, 10**6 bytes
en: MB
be: МБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for gigabyte, 10**9 bytes
en: GB
be: ГБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for terabyte, 10**12 bytes
en: TB
be: ТБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for petabyte, 10**15 bytes
en: PB
be: ПБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for exabyte, 10**18 bytes
en: EB
be: ЭБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for zettabyte, 10**21 bytes
en: ZB
be: ЗБ

note: TRANSLATORS: abbreviation for yottabyte, 10**24 bytes
en: YB
be: ЙБ
