seahorse - en to ca translation catalogue (637 entries)

en: Do not run seahorse-daemon as a daemon
ca: No executes el seahorse-daemon com a un dimoni

en: couldn't fork process
ca: no s'ha pogut bifurcar el procés

en: couldn't create new process group
ca: no s'ha pogut crear un grup de procés nou

en: Encryption Daemon (Seahorse)
ca: Dimoni de xifratge (Seahorse)

en: Invalid or unrecognized key type: %s
ca: El tipus de clau no és vàlid o no s'ha reconegut: %s

en: This keytype is not supported: %s
ca: Este tipus de clau no està implementada: %s

en: Support for this feature was not enabled at build time
ca: La compatibilitat amb esta funció no s'habilità en el moment de muntar

en: Invalid or unrecognized key: %s
ca: La clau no és vàlida o no s'ha reconegut: %s

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>expired</b></i> on %s.
ca: Signat per <i><key id='%s'/>, <b>expirà</b></i> el %s.

en: Invalid Signature
ca: La signatura no és vàlida

en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s <b>Expired</b>.
ca: Signat per <i><key id='%s'/></i> el %s <b>Expirat</b>.

en: Expired Signature
ca: La signatura ha vençut

en: Signed by <i><key id='%s'/> <b>Revoked</b></i> on %s.
ca: Signat per <i><key id='%s'/>, <b>revocat</b></i> el %s.

en: Revoked Signature
ca: La signatura ha estat revocada

note: TRANSLATORS: <key id='xxx'> is a custom markup tag, do not translate.
en: Signed by <i><key id='%s'/></i> on %s.
ca: Signat per <i><key id='%s'/></i> el %s.

en: Good Signature
ca: La signatura és bona

en: Signing key not in keyring.
ca: La clau de signatura no és a l'anell de claus.

en: Unknown Signature
ca: La signatura és desconeguda

en: Bad or forged signature. The signed data was modified.
ca: La signatura no és bona, o bé ha estat falsificada. Les dades signades han estat modificades.

en: Bad Signature
ca: La signatura no és bona

en: Couldn't verify signature.
ca: No s'ha pogut verificar la signatura.

en: Invalid or unrecognized signer: %s
ca: El signant no és vàlid o no s'ha reconegut: %s

en: Key is not valid for signing: %s
ca: La clau no és vàlida per signar: %s

en: Invalid or unrecognized recipient: %s
ca: El destinatari no és vàlid o no s'ha reconegut: %s

en: Key is not a valid recipient for encryption: %s
ca: La clau del destinatari no és vàlida per xifrar: %s

en: No recipients specified
ca: No s'ha especificat cap destinatari

en: Invalid key type for decryption: %s
ca: La clau no és del tipus adequat per desxifrar: %s

en: Please set clearuri
ca: Establiu el clearuri

en: Please set crypturi
ca: Establiu el crypturi

en: Error opening clearuri
ca: S'ha produït un error en obrir el clearuri

en: No signer specified
ca: No s'ha especificat cap firmant

en: Invalid key type for verifying: %s
ca: La clau no és del tipus adequat per verificar: %s

en: Invalid key id: %s
ca: L'identificador de la clau no és vàlid: %s

en: A list of key server URIs to search for remote PGP keys. In later versions a display name can be included, by appending a space and then the name.
ca: Una llista d'URI de servidors de claus on cercar claus PGP remotes. En versions recents s'hi pot incloure un nom descriptiu, afegint un espai i després el nom.

en: Auto Retrieve Keys
ca: Recupera les claus automàticament

en: Auto Sync Keys
ca: Sincronitza les claus automàticament

en: Controls the visibility of the expires column for the key manager.
ca: Controla la visibilitat de la columna venciment en el gestor de claus.

en: Controls the visibility of the trust column for the key manager.
ca: Controla la visibilitat de la columna confiança en el gestor de claus.

en: Controls the visibility of the type column for the key manager.
ca: Controla la visibilitat de la columna tipus en el gestor de claus.

en: Controls the visibility of the validity column for the key manager.
ca: Controla la visibilitat de la columna validesa en el gestor de claus.

en: Enable DNS-SD sharing
ca: Habilita la compartició amb DNS-SD

en: Enables DNS-SD (Apple Bonjour) sharing of keys. seahorse-daemon must be running and must be built with HKP and DNS-SD support.
ca: Habilita la compartició de claus amb DNS-SD (Apple Bonjour). El seahorse-daemon s'ha d'executar i s'ha d'haver muntat per permetre l'ús de HKP i DNS-SD.

en: ID of the default key
ca: ID de la clau predeterminada

en: If set to true, then files encrypted with seahorse will be ASCII armor encoded.
ca: Si s'estableix a cert, es codificaran els fitxers xifrats amb el seahorse  amb una armadura ASCII.

en: If set to true, then the default key will always be added to an encryption recipients list.
ca: Si s'estableix a cert, sempre s'afegirà la clau predeterminada a la llista de destinataris.

en: Last key server search pattern
ca: Darrer patró de cerca en un servidor de claus

en: Last key servers used
ca: Darrers servidors de claus emprats

en: Last key used to sign a message.
ca: Darrera clau emprada per signar un missatge.

en: PGP Key servers
ca: Servidors de claus PGP

en: Publish keys to this key server.
ca: Publica les claus a este servidor de claus.

en: Show expires column in key manager
ca: Mostra la columna venciment en el gestor de claus

en: Show trust column in key manager
ca: Mostra la columna confiança en el gestor de claus

en: Show type column in key manager
ca: Mostra la columna tipus en el gestor de claus

en: Show validity column in key manager
ca: Mostra la columna validesa en el gestor de claus

en: Specify the column to sort the recipients window by. Columns are: 'name' and 'id'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
ca: Especifiqueu la columna amb la qual s'ordenarà la finestra de destinataris. Les columnes són: «name», i «id». Poseu un «-» al davant del nom de la columna per ordenar-la al revés.

en: Specify the column to sort the seahorse key manager main window by. Columns are: 'name', 'id', 'validity', 'expires', 'trust', and 'type'. Put a '-' in front of the column name to sort in descending order.
ca: Especifiqueu la columna amb la qual s'ordenarà la finestra principal del gestor de claus Seahorse. Les columnes són: «name», «id», «validity», «expires», «trust», «length» i «type». Poseu un «-» al davant del nom de la columna per ordenar-la al revés.

en: The ID of the last secret key used to sign a message.
ca: L'ID de la darrera clau secreta emprada per signar un missatge.

en: The column to sort the recipients by
ca: La columna amb la qual ordenar els destinataris

en: The column to sort the seahorse keys by
ca: La columna amb la qual ordenar les claus del seahorse

en: The key server to publish PGP keys to. Or empty to suppress publishing of PGP keys.
ca: El servidor de claus on publicar les claus PGP. Deixeu-ho buit per no publicar les claus PGP.

en: The last key server a search was performed against or empty for all key servers.
ca: El darrer servidor de claus on es va fer una cerca, o buit per a tots els servidors de claus.

en: The last search pattern searched for against a key server.
ca: El darrer patró de cerca fet servir per cercar en un servidor de claus.

en: This specifies the default key to use for certain operations, mainly signing.
ca: Això especifica la clau predeterminada que s'emprarà per certes operacions, principalment de signat.

en: Whether or not keys should be automatically retrieved from key servers.
ca: Si les claus s'han de recuperar automàticament dels servidors de claus.

en: Whether or not modified keys should be automatically synced with the default key server.
ca: Si les claus modificades s'han de sincronitzar automàticament amb el servidor de claus per defecte.

en: Whether to always encrypt to default key
ca: Si sempre es xifra amb la clau predeterminada

en: Whether to use ASCII Armor
ca: Si s'ha de fer servir una armadura ASCII

en: Add Password Keyring
ca: Afig un anell de claus de contrasenyes

en: New Keyring Name:
ca: Nom de l'anell de claus nou:

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
ca: Trieu un nom per a l'anell de claus nou. Se vos demanarà una contrasenya per desblocar-lo.

en: The host name or address of the server.
ca: El nom o l'adreça del servidor.

en: Couldn't add keyring
ca: No s'ha pogut afegir l'anell de claus

en: Add Password
ca: Afig una contrasenya

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Keyring:
ca: _Anell de claus:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: _Show Password
ca: Mostra la contrasen_ya

en: Web Password
ca: Contrasenya web

en: Network Password
ca: Contrasenya de xarxa

en: Password
ca: Contrasenya

en: Are you sure you want to delete the password '%s'?
ca: Segur que voleu suprimir la contrasenya «%s»?

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
ca[0]: Segur que voleu suprimir %d contrasenya?
ca[1]: Segur que voleu suprimir %d contrasenyes?

en: Access a network share or resource
ca: Accedeix a un recurs compartit de xarxa

en: Access a website
ca: Accedeix a un lloc web

en: Unlocks a PGP key
ca: Desbloca una clau PGP

en: Unlocks a Secure Shell key
ca: Desbloca una clau d'intèrpret d'ordes segur

en: Saved password or login
ca: Contrasenya alçada o entrada

en: Network Credentials
ca: Credencials de xarxa

en: Couldn't change password.
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya.

en: Couldn't set description.
ca: No s'ha pogut establir la descripció.

en: Couldn't set application access.
ca: No s'ha pogut establir l'accés de l'aplicació.

en: <b>Password:</b>
ca: <b>Contrasenya:</b>

en: <b>Path:</b>
ca: <b>Camí:</b>

en: <b>Permissions:</b>
ca: <b>Permisos:</b>

en: <b>Technical Details:</b>
ca: <b>Detalls tècnics:</b>

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Details
ca: Detalls

en: Key
ca: Clau

en: Key Properties
ca: Propietats de la clau

en: Login:
ca: Nom d'usuari:

en: Server:
ca: Servidor:

en: Show pass_word
ca: Mostra la contrasen_ya

en: Type:
ca: Tipus:

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: Use:
ca: Ús:

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Read
ca: _Lectura

note: To translators: This is the infinitive not the imperative.
en: _Write
ca: _Escriptura

[ctx: infinitive]
en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Listing passwords
ca: S'estan mostrant les contrasenyes

en: Passwords: %s
ca: Contrasenya: %s

en: <b>Passwords:</b> %s
ca: <b>Contrasenyes:</b> %s

en: Password Keyring
ca: Anell de claus de contrasenyes

en: Used to store application and network passwords
ca: S'utilitza per emmagatzemar les contrasenyes d'aplicacions i de xarxes

en: Stored Password
ca: Contrasenya alçada

en: Safely store a password or secret.
ca: Emmagatzema de forma segura una contrasenya o un secret.

en: Couldn't unlock keyring
ca: No s'ha pogut desblocar l'anell de claus

en: Couldn't lock keyring
ca: No s'ha pogut blocar l'anell de claus

en: Couldn't set default keyring
ca: No s'ha pogut establir l'anell de claus predeterminat

en: Couldn't change keyring password
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya de l'anell de claus

en: _Lock
ca: _Bloca

en: Lock the password storage keyring so a master password is required to unlock it.
ca: Bloca l'anell de claus d'emmagatzematge de contrasenyes de manera que faça falta una contrasenya mestra per desblocar-lo.

en: _Unlock
ca: _Desbloca

en: Unlock the password storage keyring with a master password so it is available for use.
ca: Desbloca l'anell de claus d'emmagatzematge de contrasenyes amb una contrasenya mestra de manera que estiga disponible per utilitzar-se.

en: _Set as default
ca: _Estableix-lo com a predeterminat

en: Applications usually store new passwords in the default keyring.
ca: Les aplicacions normalment emmagatzemen les contrasenyes en l'anell de claus predeterminat.

en: Change _Password
ca: Canvia la _contrasenya

en: Change the unlock password of the password storage keyring
ca: Canvia la contrasenya de desblocat de l'anell de claus d'emmagatzematge de contrasenyes

en: Are you sure you want to delete the password keyring '%s'?
ca: Segur que voleu suprimir l'anell de claus de contrasenyes «%s»?

note: ----------------------------------------------------------------------------- * PUBLIC To translators: This is the noun not the verb.
en: Created:
ca: Creada:

en: Keyring
ca: Anell de claus

en: Keyring Properties
ca: Propietats de l'anell de claus

en: _Name:
ca: _Nom:

en: Access to the key ring was denied
ca: S'ha denegat l'accés a l'anell de claus

en: The gnome-keyring daemon is not running
ca: El dimoni de l'anell de claus del GNOME no s'està executant

en: The key ring has already been unlocked
ca: Ja s'ha desblocat l'anell de claus

en: No such key ring exists
ca: Este anell de claus no existeix

en: Couldn't communicate with key ring daemon
ca: No s'ha pogut comunicar amb el dimoni de l'anell de claus

en: The item already exists
ca: L'element ja existeix

en: Internal error accessing gnome-keyring
ca: S'ha produït un error intern en accedir a l'anell de claus del GNOME

en: Saving item...
ca: S'està alçant l'element...

en: Deleting item...
ca: S'està suprimint l'element...

en: Deleting keyring...
ca: S'està suprimint l'anell de claus...

en: Listing password keyrings
ca: S'estan llistant els anells de claus de contrasenyes

en: No encryption keys were found with which to perform the operation you requested.  The program <b>Passwords and Encryption Keys</b> will now be started so that you may either create a key or import one.
ca: No s'ha trobat cap clau de xifratge amb la qual realitzar l'acció que heu sol·licitat. S'iniciarà el programa <b>Contrasenyes i claus de xifratge</b> de manera que pugueu crear una clau, o bé importar-ne una.

en: All Keys
ca: Totes les claus

en: Selected Recipients
ca: Els destinataris seleccionats

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

note: Filter Label
en: Search _for:
ca: Ce_rca:

en: None (Don't Sign)
ca: Cap (no signis)

en: Sign this message as %s
ca: Signa el missatge com a %s

note: Sign Label
en: _Sign message as:
ca: _Signa el missatge com a:

note: TODO: Icons The name column
en: Name
ca: Nom

note: The keyid column
en: Key ID
ca: ID de la clau

en: Display flags
ca: Mostra els senyaladors

en: Displayed date and/or time properties
ca: Propietats de la data i/o hora mostrades

en: Lazy mode
ca: Mode gandul

en: Lazy mode doesn't normalize entered date and time values
ca: El mode gandul no normalitza els valors de la data i l'hora introduïts

en: Year
ca: Any

en: Displayed year
ca: Any mostrat

en: Month
ca: Mes

en: Displayed month
ca: Mes mostrat

en: Day
ca: Dia

en: Displayed day of month
ca: Dia del mes mostrat

en: Hour
ca: Hora

en: Displayed hour
ca: Hora mostrada

en: Minute
ca: Minut

en: Displayed minute
ca: Minut mostrat

en: Second
ca: Segon

en: Displayed second
ca: Segon mostrat

en: Lower limit year
ca: Any límit més antic

en: Year part of the lower date limit
ca: Part de l'any de la data límit més antiga

en: Upper limit year
ca: Any límit més modern

en: Year part of the upper date limit
ca: Part de l'any de la data límit més moderna

en: Lower limit month
ca: Mes límit més antic

en: Month part of the lower date limit
ca: Part del mes de la data límit més antiga

en: Upper limit month
ca: Mes límit més modern

en: Month part of the upper date limit
ca: Part del mes de la data límit més moderna

en: Lower limit day
ca: Dia límit més antic

en: Day of month part of the lower date limit
ca: Part del dia del mes de la data límit més antiga

en: Upper limit day
ca: Dia límit més modern

en: Day of month part of the upper date limit
ca: Part del dia del mes de la data límit més moderna

en: Lower limit hour
ca: Hora límit més antiga

en: Hour part of the lower time limit
ca: Part de l'hora del temps límit més antic

en: Upper limit hour
ca: Hora límit més moderna

en: Hour part of the upper time limit
ca: Part de l'hora del temps límit més modern

en: Lower limit minute
ca: Minut límit més antic

en: Minute part of the lower time limit
ca: Part del minut del temps límit més antic

en: Upper limit minute
ca: Minut límit més modern

en: Minute part of the upper time limit
ca: Part del minut del temps límit més modern

en: Lower limit second
ca: Segon límit més antic

en: Second part of the lower time limit
ca: Part del segon del temps límit més antic

en: Upper limit second
ca: Segon límit més modern

en: Second part of the upper time limit
ca: Part del segon del temps límit més modern

note: Translate to calendar:week_start:1 if you want Monday to be the * first day of the week; otherwise translate to calendar:week_start:0. * Do *not* translate it to anything else, if it isn't calendar:week_start:1 * or calendar:week_start:0 it will not work.
en: calendar:week_start:0
ca: calendar:week_start:1

en: Date
ca: Data

en: Enter the date directly
ca: Introduïu la data directament

en: Select Date
ca: Seleccioneu la data

en: Select the date from a calendar
ca: Seleccioneu la data en un calendari

en: Time
ca: Temps

en: Enter the time directly
ca: Introduïu l'hora directament

en: Select Time
ca: Seleccioneu l'hora

en: Select the time from a list
ca: Seleccioneu l'hora d'una llista

note: Translators: set this to anything else if you want to use a * 24 hour clock.
en: 24hr: no
ca: 24hr

note: TODO: should handle other display modes as well... Translators: This is YYYY-MM-DD
en: %04d-%02d-%02d
ca: %3$02d/%2$02d/%1$04d

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer .desktop vàlid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No s'ha reconegut la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordes

en: Unrecognized launch option: %d
ca: No s'ha reconegut l'opció de llançament: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar URI de documents a una entrada d'escriptori de tipus «Type=Link»

en: Not a launchable item
ca: No és un element executable

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió al gestor de sessió

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifica el fitxer que conté la configuració alçada

en: FILE
ca: FITXER

en: Specify session management ID
ca: Especifica l'identificador del gestor de sessió

en: Session management options:
ca: Opcions del gestor de sessió:

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions del gestor de sessió

en: Add Key Server
ca: Afig un servidor de claus

en: Host:
ca: Ordinador:

en: Key Server Type:
ca: Tipus de servidor de claus:

en: The port to access the server on.
ca: El port des d'on accedir al servidor.

en: initial temporary item
ca: element temporal inicial

en: Key Imported | Keys Imported
ca[0]: S'ha importat la clau
ca[1]: S'han importat les claus

en: Imported %i key | Imported %i keys
ca[0]: S'ha importat %i clau
ca[1]: S'han importat %i claus

en: Imported a key for | Imported keys for
ca[0]: Clau importada per a
ca[1]: Claus importades per a

en: Notification Messages
ca: Missatges de notificació

en: Symmetric Key
ca: Clau simètrica

en: Public Key
ca: Clau pública

en: Private Key
ca: Clau privada

en: Credentials
ca: Credencials

note: * Translators: "This object is a means of storing items such as * name, email address, etc. that make up one's digital identity.
en: Identity
ca: Identitat

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Confirm:
ca: Confirmeu:

en: Not a valid Key Server address.
ca: No és una adreça de servidor de claus vàlida.

en: For help contact your system adminstrator or the administrator of the key server.
ca: Si vos cal ajuda contacteu el vostre administrador de sistemes o l'administrador del servidor de claus.

en: Custom
ca: Personalitzat

en: None: Don't publish keys
ca: Cap: No publiques les claus

en: Automatically retrieve keys from _key servers
ca: Obtén les claus automàticament dels _servidors de claus

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
ca: Sincronitza automàticament les claus _modificades amb els servidors de claus

en: Key Servers
ca: Servidors de claus

en: Preferences
ca: Preferències

en: _Find keys via:
ca: _Cerca les claus a través de:

en: _Publish keys to:
ca: _Publica les claus a:

en: Progress Title
ca: Títol del progrés

en: Unavailable
ca: No disponible

en: %Y-%m-%d
ca: %d-%m-%Y

en: Key Data
ca: Dades de la clau

en: Multiple Keys
ca: Diverses claus

en: Couldn't run file-roller
ca: No s'ha pogut executar el file-roller

en: Couldn't package files
ca: No s'han pogut empaquetar els fitxers

en: The file-roller process did not complete successfully
ca: El procés del gestor d'arxius no s'ha executat correctament

note: Filter for PGP keys. We also include *.asc, as in many cases that extension is associated with text/plain
en: All key files
ca: Tots els fitxers de claus

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Archive files
ca: Arxius

en: <b>A file already exists with this name.</b>
    
    Do you want to replace it with a new file?
ca: <b>Ja existeix un fitxer amb este nom.</b>
    
    Voleu reemplaçar-lo per un fitxer nou?

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: Validity]
en: Never
ca: Mai

en: Full
ca: Completa

en: Ultimate
ca: Absoluta

en: Disabled
ca: Inhabilitada

en: Revoked
ca: Revocada

en: Could not display help: %s
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda: %s

en: Expiration Date:
ca: Data de venciment:

en: Generate a new subkey
ca: Genera una subclau nova

en: If key never expires
ca: Si la clau no venç mai

en: Key _Length:
ca: _Longitud de la clau:

en: Key _Type:
ca: _Tipus de clau:

en: Length of Key
ca: Longitud de la clau

en: Never E_xpires
ca: _No venç mai

en: Add User ID
ca: Afig un identificador d'usuari

en: Create the new user ID
ca: Crea l'identificador d'usuari nou

en: Full _Name:
ca: _Nom complet:

en: Key Co_mment:
ca: _Comentari de la clau:

en: Must be at least 5 characters long
ca: Ha de tindre almenys 5 caràcters de longitud

en: Optional comment describing key
ca: Comentari descriptiu opcional de la clau

en: Optional email address
ca: Adreça de correu opcional

en: _Email Address:
ca: _Adreça de correu:

en: C_hange
ca: Can_via

en: Revoke key
ca: Revoca la clau

en: _Never expires
ca: _No venç mai

en: Couldn't add subkey
ca: No s'ha pogut afegir la subclau

en: Add subkey to %s
ca: Afig una subclau a %s

en: DSA (sign only)
ca: DSA (només signatura)

en: ElGamal (encrypt only)
ca: ElGamal (només xifratge)

en: RSA (sign only)
ca: RSA (només signatura)

en: RSA (encrypt only)
ca: RSA (només xifratge)

en: Couldn't add user id
ca: No s'ha pogut afegir l'id d'usuari

en: Add user ID to %s
ca: Afig l'id d'usuari a %s

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
ca: No s'ha pogut desxifrar. Possiblement no teniu la clau de desxifratge.

en: Invalid expiry date
ca: La data de venciment no és vàlida

en: The expiry date must be in the future
ca: La data de venciment ha de ser en el futur

en: Couldn't change expiry date
ca: No s'ha pogut canviar la data de venciment

en: Expiry: %s
ca: Venciment: %s

en: PGP Key
ca: Clau PGP

en: Used to encrypt email and files
ca: Emprades per xifrar correus i fitxers

en: DSA Elgamal
ca: DSA ElGamal

en: Couldn't generate PGP key
ca: No s'ha pogut generar la clau PGP

en: Passphrase for New PGP Key
ca: Contrasenya per a la clau PGP

en: Enter the passphrase for your new key twice.
ca: Introduïu dos vegades la contrasenya per a la clau nova.

en: Couldn't generate key
ca: No s'ha pogut generar la clau

en: Generating key
ca: S'està generant la clau

en: Wrong password
ca: La contrasenya és incorrecta

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
ca: Heu introduït malament la contrasenya per tercera vegada, torneu-ho a provar.

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d x %d pixels.
ca: <big><b>La fotografia és massa gran</b></big>
    Es recomana que la mida de la fotografia siga de %d x %d píxels.

en: _Don't Resize
ca: _No redimensionis

en: _Resize
ca: _Redimensiona

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
ca: Este no és un fitxer d'imatge, o no se'n reconeix el tipus. Intenteu fer servir un JPEG.

en: All image files
ca: Tots els fitxers d'imatge

en: All JPEG files
ca: Tots els fitxers JPEG

en: Choose Photo to Add to Key
ca: Trieu la fotografia per afegir a la clau

en: Couldn't add photo
ca: No s'ha pogut afegir la fotografia

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer, pot ser que estiga en un format no vàlid.

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
ca: Segur que voleu suprimir la fotografia actual de la vostra clau?

en: Couldn't delete photo
ca: No s'ha pogut suprimir la fotografia

en: Couldn't revoke subkey
ca: No s'ha pogut revocar la subclau

en: Revoke: %s
ca: Revoca: %s

en: No reason
ca: Sense motiu

en: No reason for revoking key
ca: Cap motiu per la revocació de la clau

en: Compromised
ca: Compromesa

en: Key has been compromised
ca: La clau ha estat compromesa

en: Superseded
ca: Reemplaçada

en: Key has been superseded
ca: La clau ha estat reemplaçada

en: Not Used
ca: No es fa servir

en: Key is no longer used
ca: La clau no es fa servir més

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
ca: Ara afegireu %s com a revocador de %s. Esta operació no es pot desfer. Segur que voleu continuar?

en: Couldn't add revoker
ca: No s'ha pogut afegir el revocador

en: This key was already signed by
    "%s"
ca: Este clau ja estava signada per
    «%s»

en: Couldn't sign key
ca: No s'ha pogut signar la clau

note: TODO: We should be giving an error message that allows them to generate or import a key
en: No keys usable for signing
ca: No hi ha claus que es puguen fer servir per signar

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
ca: No teniu cap clau PGP que es puga emprar per a indicar que confieu en esta clau.

en: Wrong passphrase.
ca: Contrasenya equivocada.

en: Enter new passphrase for '%s'
ca: Introduïu una contrasenya nova per a «%s»

en: Enter passphrase for '%s'
ca: Introduïu la contrasenya per a «%s»

en: Enter new passphrase
ca: Introduïu una contrasenya nova

en: Enter passphrase
ca: Introduïu la contrasenya

note: TODO: We can use the GPGME progress to make this more accurate
en: Loaded %d key | Loaded %d keys
ca[0]: S'ha carregat %d clau
ca[1]: S'han carregat %d claus

en: Loading Keys...
ca: S'estan carregant claus...

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
ca: Les dades de la clau no són vàlides (hi manquen els UID). Pot ser que siga perquè un ordinador té la data al futur, o que manque una autosignatura.

en: Importing Keys
ca: S'estan important les claus

en: Exporting Keys
ca: S'estan exportant les claus

en: Search was not specific enough. Server '%s' found too many keys.
ca: La cerca no ha estat prou específica. El servidor «%s» ha trobat massa claus.

en: Couldn't communicate with server '%s': %s
ca: No s'ha pogut comunicar amb el servidor «%s»: %s

en: Searching for keys...
ca: S'estan cercant claus...

en: Uploading keys...
ca: S'estan carregant claus...

en: Retrieving keys...
ca: S'estan recuperant claus...

en: Searching for keys on: %s
ca: S'estan cercant claus a: %s

note: The ldap_cb and chain_cb were set in seahorse_ldap_operation_start
en: Connecting to: %s
ca: S'està connectant a: %s

en: HTTP Key Server
ca: Servidors de claus HTTP

en: Couldn't communicate with '%s': %s
ca: No s'ha pogut comunicar amb «%s»: %s

en: Couldn't resolve address: %s
ca: No s'ha pogut resoldre l'adreça: %s

en: Resolving server address: %s
ca: S'està resolent l'adreça del servidor: %s

en: Searching for keys containing '%s'...
ca: S'estan cercant claus que continguen «%s»...

en: Searching for key id '%s'...
ca: S'està cercant la clau amb l'identificador «%s»...

en: Retrieving remote keys...
ca: S'estan recuperant claus remotes...

en: Sending keys to key server...
ca: S'estan enviant claus al servidor...

en: LDAP Key Server
ca: Servidor de claus LDAP

en: _Sign Key...
ca: Si_gna la clau...

en: Sign public key
ca: Signa la clau pública

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment %s?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys and identities?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment %d claus i identitats?

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment %d claus?

en: Are you sure you want to permanently delete %d identities?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment %d identitats?

en: <b>_Advanced key options</b>
ca: <b>Opcions _avançades de la clau</b>

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
ca: Una clau PGP vos permet xifrar correus o fitxers per a altres persones.

en: Algorithms here
ca: Algorismes ací

en: C_reate
ca: C_rea

en: E_xpiration Date:
ca: _Data de venciment:

en: Encryption _Type:
ca: Tipus de _xifratge:

en: Generate a new key
ca: Genera una clau nova

en: Key _Strength (bits):
ca: _Força de la clau (en bits):

en: Ne_ver Expires
ca: No venç _mai

en: New PGP Key
ca: Clau PGP nova

en: _Comment:
ca: C_omentari:

en: Private PGP Key
ca: Clau PGP privada

en: Public PGP Key
ca: Clau PGP pública

en: Expired
ca: Ha vençut

en: Couldn't change primary user ID
ca: No s'ha pogut canviar l'identificador primari de l'usuari

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' user ID?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment l'identificador d'usuari «%s»?

en: Couldn't delete user ID
ca: No s'ha pogut suprimir l'identificador d'usuari

en: [Unknown]
ca: [Desconegut]

en: Name/Email
ca: Nom/adreça electrònica

en: Signature ID
ca: Identificador de la signatura

en: Couldn't change primary photo
ca: No s'ha pogut canviar la fotografia primària

en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: This key expired on: %s
ca: Esta clau va vèncer el: %s

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
ca: Segur que voleu suprimir permanentment la subclau %d de %s?

en: Couldn't delete subkey
ca: No s'ha pogut suprimir la subclau

en: Unable to change trust
ca: No s'ha pogut canviar la confiança

en: Couldn't export key to "%s"
ca: No s'ha pogut exportar la clau a «%s»

en: Export Complete Key
ca: Exporta la clau sencera

en: Couldn't export key.
ca: No s'ha pogut exportar la clau.

[ctx: Expires]
en: Never
ca: Mai

note: The key type column
en: Type
ca: Tipus

en: Created
ca: Creada

en: Expires
ca: Venç

en: Status
ca: Estat

en: Strength
ca: Força

en: Good
ca: Correcte

en: <b>Actions</b>
ca: <b>Accions</b>

en: <b>Comment:</b>
ca: <b>Comentari:</b>

en: <b>Email:</b>
ca: <b>Adreça electrònica:</b>

en: <b>Fingerprint</b>
ca: <b>Empremta digital</b>

en: <b>Key ID:</b>
ca: <b>Identificador de la clau:</b>

en: <b>Key Names and Signatures</b>
ca: <b>Noms de claus i signatures:</b>

en: <b>Photo </b>
ca: <b>Fotografia </b>

en: <b>Technical Details</b>
ca: <b>Detalls tècnics</b>

en: <b>This key has been revoked</b>
ca: <b>Esta clau ha estat revocada</b>

en: <b>This key has expired</b>
ca: <b>Esta clau ha vençut</b>

en: <b>Type:</b>
ca: <b>Tipus:</b>

note: To translators: This is the noun not the verb.
en: <b>Use:</b>
ca: <b>Utilització:</b>

en: <b>_Subkeys</b>
ca: <b>_Subclaus</b>

en: Add
ca: Afig

en: Add a photo to this key
ca: Afig una fotografia a esta clau

en: Change _Passphrase
ca: Canvia la contrasen_ya

en: Decrypt files and email sent to you.
ca: Desxifreu fitxers i correus que vos envien.

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Expire
ca: Venç

en: Expires:
ca: Venç:

en: Export
ca: Exporta

en: Go to next photo
ca: Vés a la foto següent

en: Go to previous photo
ca: Vés a la foto anterior

en: Key ID:
ca: Identificador de la clau:

en: Make this photo the primary photo
ca: Fes que esta foto siga la primària

en: Names and Signatures
ca: Noms i signatures

en: Never
ca: Mai

en: Override Owner _Trust:
ca: _Canvia la confiança en el propietari:

en: Owner
ca: Propietari

en: Primary
ca: Primària

en: Remove this photo from this key
ca: Suprimeix esta foto d'esta clau

en: Revoke
ca: Revoca

en: Sign
ca: Signa

en: Strength:
ca: Força:

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
ca: El propietari de la clau l'ha revocada, no es pot fer servir més.

en: _Add Name
ca: _Afig un nom

en: _Export Complete Key:
ca: _Exporta la clau sencera:

[ctx: name-of-key]
en: <b>Name:</b>
ca: <b>Nom:</b>

en: <b>Fingerprint:</b>
ca: <b>Empremta digital:</b>

en: <b>Indicate Trust:</b>
ca: <b>Indiqueu la confiança:</b>

en: <b>Your trust of this key</b>
ca: <b>La confiança que teniu en esta clau</b>

en: <b>_Other Names:</b>
ca: <b>_Altres noms:</b>

en: <b>_People who have signed this key:</b>
ca: <b>_Persones que han signat esta clau:</b>

en: Encrypt files and email to the key's owner
ca: Xifra fitxers i correus al propietari de la clau

en: Fully
ca: Completa

en: I trust signatures from '%s' on other keys
ca: Confio en les signatures de «%s» a altres claus

en: If you believe that the person that owns this key is '%s', <i>sign</i> this key:
ca: Si creieu que el propietari d'esta clau és «%s», <i>signeu-la</i>:

en: If you no longer trust that '%s' owns this key, <i>revoke</i> your signature:
ca: Si ja no creieu que el propietari d'esta clau és «%s», <i>revoqueu</i> la vostra signatura:

en: Marginally
ca: Marginal

note: Trust column
en: Trust
ca: Confiança

en: Ultimately
ca: Absoluta

en: You _Trust the Owner:
ca: Confieu en el _propietari:

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
ca: La confiança que hi teniu s'especifica manualment a la pestanya de <i>Detalls</i>.

en: _Only display the signatures of people I trust
ca: _Mostra només signatures de gent en qui confie

en: _Revoke Signature
ca: _Revoca la signatura

en: _Sign this Key
ca: _Signa esta clau

en: Subkey %d of %s
ca: Subclau %d de %s

en: Optional description of revocation
ca: Descripció opcional per a la revocació

en: Re_voke
ca: Re_voca

en: Reason for revoking the key
ca: Motiu pel qual es revoca la clau

en: _Reason:
ca: _Motiu:

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
ca: No teniu claus PGP personals que es puguen emprar per signar cap document o missatge.

en: <b>How carefully have you checked this key?</b>
ca: <b>Amb quin deteniment heu comprovat esta clau?</b>

en: <b>How others will see this signature:</b>
ca: <b>La manera en què altres veuran esta signatura:</b>

en: <b>Sign key as:</b>
ca: <b>Signa la clau com a:</b>

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
ca: <i>Casualment:</i> vol dir que heu fet una verificació per sobre que la clau és de la persona que diu ser-ne la propietària. Per exemple, heu llegit l'empremta digital de la clau a esta persona per telèfon.

en: <i>Key Name</i>
ca: <i>Nom de la clau</i>

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
ca: <i>De cap manera:</i> vol dir que creieu que la clau és propietat de la persona que diu ser-ne la propietària, però que no heu pogut verificar-ho.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
ca: <i>Amb molt deteniment:</i> seleccioneu esta opció només si esteu absolutament segur que esta clau és genuïna.

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
ca: En signar esteu indicant que confieu que esta clau pertany a:

en: I can _revoke this signature at a later date.
ca: Puc _revocar esta clau més avant.

en: Sign Key
ca: Signa la clau

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
ca: Podríeu emprar una fotografia que siga difícil de falsificar (com ara un passaport) per verificar personalment que el nom a la clau és correcte. També hauríeu d'haver emprat el correu per verificar que l'adreça pertany al seu propietari.

en: _Casually
ca: _Casualment

en: _Not at all
ca: _De cap manera

en: _Others may not see this signature
ca: _Altres no poden veure esta fotografia

en: _Sign
ca: _Signa

en: _Signer:
ca: _Signant:

en: _Very Carefully
ca: Amb _molt deteniment

en: _Sign message with key:
ca: _Signa el fitxer amb la clau:

en: Certificate
ca: Certificat

en: Are you sure you want to delete the certificate '%s'?
ca: Segur que voleu suprimir el certificat «%s»?

en: Are you sure you want to delete %d certificate? | Are you sure you want to delete %d certificates?
ca[0]: Segur que voleu suprimir %d certificat?
ca[1]: Segur que voleu suprimir %d certificats?

en: Change Passphrase
ca: Canvia la contrasenya

en: Con_firm Passphrase:
ca: Con_firmeu la contrasenya:

en: Confirm new passphrase
ca: Con_firmeu la contrasenya nova

en: New _Passphrase:
ca: Contrasen_ya nova:

en: Manage your passwords and encryption keys
ca: Gestioneu les contrasenyes i claus de xifratge

en: Passwords and Encryption Keys
ca: Contrasenyes i claus de xifratge

en: <b>_Select the type of item to create:</b>
ca: <b>_Seleccioneu el tipus d'element que vulgueu crear:</b>

en: C_ontinue
ca: C_ontinua

en: Create New ...
ca: Crea una nova...

en: Selected %d key | Selected %d keys
ca[0]: S'ha seleccionat %d clau
ca[1]: S'han seleccionat %d claus

en: Couldn't import keys
ca: No s'han pogut importar les claus

en: Imported keys
ca: Claus importades

en: Importing keys
ca: S'estan important les claus

en: Import Key
ca: Importa clau

en: Unrecognized key type, or invalid data format
ca: No s'ha reconegut el tipus de clau, o el format de les dades no és vàlid

en: _Remote
ca: _Remot

en: Close this program
ca: Ix d'este programa

en: _New...
ca: _Nova...

en: Create a new key or item
ca: Crea una clau o un element nou

en: _Import...
ca: _Importa...

en: Import from a file
ca: Importa des d'un fitxer

en: Import from the clipboard
ca: Importa des del porta-retalls

en: _Find Remote Keys...
ca: _Cerca claus remotes...

en: Search for keys on a key server
ca: Cerca claus en un servidor de claus

en: _Sync and Publish Keys...
ca: _Sincronitza i publica les claus...

en: Publish and/or synchronize your keys with those online.
ca: Publiqueu o sincronitzeu les vostres claus amb les que hi haja en línia.

en: T_ypes
ca: _Tipus

en: Show type column
ca: Mostra la columna tipus

en: _Expiry
ca: V_enciment

en: Show expiry column
ca: Mostra la columna de venciment de la clau

en: _Trust
ca: _Confiança

en: Show owner trust column
ca: Mostra la columna de confiança

en: _Validity
ca: _Validesa

en: Show validity column
ca: Mostra la columna de la validesa

en: Filter:
ca: Fitxer:

en: <big><b>First time options:</b></big>
ca: <big><b>Opcions de la primera vegada:</b></big>

en: Generate a new key of your own:
ca: Genereu una clau per a vós mateix:

en: Import existing keys from a file:
ca: Importa les claus existents des d'un fitxer:

en: My _Personal Keys
ca: Les meues claus _personals

en: Other _Keys
ca: Altres _claus

en: To get started with encryption you will need keys.
ca: Per poder començar a xifrar, vos caldran claus.

en: _Import
ca: _Importa

en: _Passwords
ca: Contrasen_ya

en: Couldn't export keys
ca: No s'han pogut exportar les claus

en: Validity
ca: Validesa

note: Expiry date column
en: Expiration Date
ca: Data de venciment

en: Close this window
ca: Tanca esta finestra

en: _Expand All
ca: _Expandeix-ho tot

en: Expand all listings
ca: Expandeix tots els llistats

en: _Collapse All
ca: _Redueix-ho tot

en: Collapse all listings
ca: Redueix tots els llistats

en: Remote Keys
ca: Claus remotes

en: Remote Keys Containing '%s'
ca: Claus remotes que contenen «%s»

en: <b>Key Servers:</b>
ca: <b>Servidors de claus:</b>

en: <b>Shared Keys Near Me:</b>
ca: <b>Claus compartides prop meu:</b>

en: Find Remote Keys
ca: Cerca claus remotes

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
ca: Això cercarà claus d'altres persones a Internet. Estes claus es poden importar més tard al vostre anell de claus local.

en: Where to search:
ca: On cercar:

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Search for keys containing:
ca: Ce_rca claus que continguen:

en: Couldn't publish keys to server
ca: No s'han pogut publicar les claus al servidor

en: Couldn't retrieve keys from server: %s
ca: No s'han pogut recuperar les claus del servidor: %s

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
ca[0]: <b>S'ha seleccionat %d clau per sincronitzar</b>
ca[1]: <b>S'han seleccionat %d claus per sincronitzar</b>

en: Synchronizing keys
ca: Sincronització de claus

note: Show the progress window if necessary
en: Synchronizing keys...
ca: S'estan sincronitzant les claus...

en: Sync Keys
ca: Sincronitza les claus

en: This will publish the keys in your key ring so they're available for others to use. You'll also get any changes others have made since you received their keys.
ca: Això publicarà les claus del vostre anell de claus de manera que estiguen disponibles per a d'altres persones. També podreu obtindre els canvis que d'altres hagen fet des de la darrera vegada que veu rebre les seues claus.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
ca: Això recuperarà els canvis que d'altres hagen fet des de la darrera vegada que veu rebre les seues claus. Atès que no s'ha seleccionat cap servidor on publicar les vostres claus, no estaran disponibles a altres persones.

en: _Key Servers
ca: _Servidors de claus

en: _Sync
ca: _Sincronitza

en: Version of this application
ca: Versió de l'aplicació

en: Encryption Key Manager
ca: Gestor de claus de xifratge

en: Contributions:
ca: Col·laboracions:

en: Seahorse Project Homepage
ca: Pàgina inicial del projecte Seahorse

note: Top menu items
en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Help
ca: A_juda

en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies

en: Change preferences for this program
ca: Canvia les preferències per a este programa

en: About this program
ca: Quant a este programa

en: _Contents
ca: _Contingut

en: Show Seahorse help
ca: Mostra l'ajuda del Seahorse

en: Export public key
ca: Exporta una clau pública

en: Exporting keys
ca: S'estan exportant les claus

en: Couldn't retrieve data from key server
ca: No s'han pogut recuperar dades del servidor de claus

note: Translators: "Copied" is a verb (used as a status indicator), not an adjective for the word "keys"
en: Copied keys
ca: Claus copiades

en: Retrieving keys
ca: S'estan recuperant les claus

en: Couldn't delete.
ca: No s'ha pogut suprimir.

en: Deleting...
ca: S'està suprimint...

en: %s is a private key. Are you sure you want to proceed?
ca: %s és una clau privada. Segur que voleu continuar?

en: Importing keys from key servers
ca: S'estan important claus dels servidors de claus

en: Show properties
ca: Mostra les propietats

[ctx: This text refers to deleting an item from its type's backing store.]
en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Delete selected items
ca: Suprimeix els elements seleccionats

en: E_xport...
ca: E_xporta...

en: Export to a file
ca: Exporta a un fitxer

en: Copy to the clipboard
ca: Copia-ho al porta-retalls

en: Import selected keys to local key ring
ca: Importa les claus seleccionades a l'anell de claus local

en: Enter your Secure Shell passphrase:
ca: Introduïu la contrasenya de l'intèrpret d'ordes segur:

en: Configure Key for _Secure Shell...
ca: Configura la clau per a l'intèrpret d'ordes _segur...

en: Send public Secure Shell key to another machine, and enable logins using that key.
ca: Envia la clau pública de l'intèrpret d'ordes segur a un altre ordinador, i habilita connexions que empren esta clau.

en: Are you sure you want to delete the secure shell key '%s'?
ca: Segur que voleu suprimir la clau de l'intèrpret d'ordes segur «%s»?

en: Are you sure you want to delete %d secure shell keys?
ca: Segur que voleu suprimir %d claus d'intèrpret d'ordes segur?

en: Secure Shell Key
ca: Clau d'intèrpret d'ordes segur

en: Used to access other computers (eg: via a terminal)
ca: Emprades per accedir a ordinadors (p. ex.: via un terminal)

en: Couldn't generate Secure Shell key
ca: No s'ha pogut generar la clau per a l'intèrpret d'ordes segur

en: Creating Secure Shell Key
ca: S'està creant la clau per a l'intèrpret d'ordes segur

en: <i>Use your email address, and any other reminder you need about what this key is for.</i>
ca: <i>Empreu la vostra adreça de correu i qualsevol altre recordatori que vos calga per recordar per a què és esta clau.</i>

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to trusted computers using SSH, without entering a different password for each of them.
ca: Una clau d'intèrpret d'ordes segur (SSH) vos permet connectar de manera segura a ordinadors emprant SSH sense haver d'introduir diferents contrasenyes per a cada un d'ells.

en: If there is already a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your key now.
ca: Si ja sabeu el nom d'algun ordinador amb el qual vulgueu emprar esta clau, podeu configurar-lo ara per tal que reconegui esta clau.

en: New Secure Shell Key
ca: Clau nova d'intèrpret d'ordes segur

en: _Create and Set Up
ca: _Crea i configura

en: _Just Create Key
ca: _Només crea la clau

en: _Key Description:
ca: _Descripció de la clau:

en: (Unreadable Secure Shell Key)
ca: (No és possible llegir la clau de l'intèrpret d'ordes segur)

en: Invalid
ca: No vàlida

en: Private Secure Shell Key
ca: Clau privada d'intèrpret d'ordes segur

en: Public Secure Shell Key
ca: Clau pública d'intèrpret d'ordes segur

en: Couldn't rename key.
ca: No s'ha pogut canviar el nom a la clau.

en: Couldn't change authorization for key.
ca: No s'ha pogut canviar l'autorització de la clau.

en: Couldn't change passphrase for key.
ca: No s'ha pogut canviar la contrasenya de la clau.

en: <b>Algorithm:</b>
ca: <b>Algorisme:</b>

en: <b>Identifier:</b>
ca: <b>Identificador:</b>

en: <b>Location:</b>
ca: <b>Ubicació:</b>

en: <b>Name:</b>
ca: <b>Nom:</b>

en: <b>Strength:</b>
ca: <b>Força:</b>

en: <b>Trust</b>
ca: <b>Confiança</b>

en: <i>This only applies to the '%s'</i> account.
ca: <i>Això només és aplicable al compte «%s»</i>.

en: E_xport Complete Key
ca: E_xporta la clau completa

en: The owner of this key is _authorized to connect to this computer
ca: S'_autoritza al propietari d'esta clau a connectar-s'a este ordinador

en: Used to connect to other computers.
ca: Emprades per connectar a altres ordinadors.

en: The SSH command was terminated unexpectedly.
ca: L'orde SSH ha acabat inesperadament.

en: The SSH command failed.
ca: Ha fallat l'orde SSH.

en: Secure Shell key
ca: Clau d'intèrpret d'ordes segur

en: Passphrase:
ca: Contrasenya:

note: Just prompt over and over again
en: Remote Host Password
ca: Contrasenya de l'ordinador remot

en: Old Key Passphrase
ca: Contrasenya de la clau antiga

en: Enter the old passphrase for: %s
ca: Introduïu una contrasenya antiga de: %s

en: New Key Passphrase
ca: Contrasenya de la clau nova

en: Enter the new passphrase for: %s
ca: Introduïu una contrasenya nova de: %s

en: Enter Key Passphrase
ca: Introduïu la contrasenya de la clau

en: Passphrase for New Secure Shell Key
ca: Contrasenya per a la clau nova de l'intèrpret d'ordes segur

en: Enter a passphrase for your new Secure Shell key.
ca: Introduïu una contrasenya per a la nova clau de l'intèrpret d'ordes segur.

en: Importing key: %s
ca: S'està important la clau: %s

en: Importing key. Enter passphrase
ca: S'està important la clau. Introduïu la contrasenya

en: No private key file is available for this key.
ca: No hi ha disponible cap fitxer de clau privada per esta clau.

en: Couldn't configure Secure Shell keys on remote computer.
ca: No s'han pogut configurar les claus de l'intèrpret d'ordes segur en l'ordinador remot.

note: Show the progress window if necessary
en: Configuring Secure Shell Keys...
ca: S'estan configurant les claus de l'intèrpret d'ordes segur...

en: <i>eg: fileserver.example.com:port</i>
ca: <i>p. ex.: servidorfitxers.exemple.cat:port</i>

en: Set Up Computer for SSH Connection
ca: Configura l'ordinador per a connexions SSH

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
ca: Per utilitzar la clau d'intèrpret d'ordes segur en un altre ordinador que faça servir l'SSH cal que tingueu un compte d'usuari en aquell ordinador.

en: _Computer Name:
ca: Nom de l'_ordinador:

en: _Login Name:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Set Up
ca: _Configuració
