gettext_activerecord 0.1.0 - en to bs translation catalogue (13 entries)

en: Validation failed: %{error_messages}
bs: Provjera nije uspjela: %{error_messages}

en: %{attribute} is not included in the list
bs: %{attribute} nije u listi

en: %{attribute} is reserved
bs: %{attribute} je rezervisano

en: %{attribute} is invalid
bs: %{attribute} je pogrešan

en: %{attribute} doesn't match confirmation
bs: %{attribute} se ne podudara sa potvrdom

en: %{attribute} must be accepted
bs: %{attribute} se mora prihvatiti

en: %{attribute} can't be empty
bs: %{attribute} ne može biti prazan

en: %{attribute} can't be blank
bs: %{attribute} ne može biti prazan

en: %{attribute} is too long (maximum is %{count} characters)
bs: %{attribute} je previše dugo (maksimum je %{count} karaktera)

en: %{attribute} is too short (minimum is %{count} characters)
bs: %{attribute} nije dovoljno dugo (maksimum je %{count} karaktera)

en: %{attribute} is the wrong length (should be %{count} characters)
bs: %{attribute} je pogrešne dužine (trebalo bi biti %{count} karaktera)

en: %{attribute} has already been taken
bs: %{attribute} se već koristi

en: %{attribute} is not a number
bs: %{attribute} nije broj
