onboard - en to ia translation catalogue (385 entries)

en: Automatic scan for 1 switch
ia: Scansion automatic pro 1 commutator

en: Scanner Settings
ia: Configurationes del scanditor

[ctx: Label of the close button of the scanner settings dialog.]
en: _Close
ia: _Clauder

en: Select a scanning _profile:
ia: Eliger un profilo de scansion

en: _Step interval:
ia: Intervallo de grado (_Step)

en: Sc_an cycles:
ia: Cyclos de scansion:

en: _Alternate switch actions
ia: Actiones de excambio _Alternate

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
ia: Excambia le actiones post le activation de cata clave. Le action de Grado devenira cation de Activar e vice versa.

en: Profiles
ia: Profilos

en: _Select an input device:
ia: _Seliger un dispositivo de ingresso

en: _Use this device only for scanning
ia: _Usar iste dispositivo solmente pro le scansion

en: Input Device
ia: Dispositivo de input

en: Customize Theme
ia: Personalisar le thema

[ctx: Label of the revert button of the theme settings dialog.]
en: _Revert
ia: _Reverter

[ctx: Label of the close button of the theme settings dialog.]
en: _Close
ia: _Clauder

en: Color Sche_me
ia: Sche_ma de color

en: _Background:
ia: Fundo (_Background):

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
ia: Gradiente

en: _Angle:
ia: _Angulo:

en: Light Direction
ia: Direction del luce

en: Keyboard
ia: Claviero

en: _Style:
ia: _Stilo:

en: R_oundness:
ia: R_otunditate:

en: S_ize:
ia: D_imensiones:

en: B_order width:
ia: Largessa del b_ordo:

en: Key Style
ia: Stylo de clave

en: _Key:
ia: Clave (_Key):

en: _Border:
ia: _Bordo:

en: Gradients
ia: Gradientes

en: _Strength:
ia: Fortia (_Strength):

en: Shadow
ia: Umbra

en: Keys
ia: Claves

en: _Font:
ia: Typo de character (_Font):

en: _Attributes:
ia: _Attributos:

en: Font
ia: Typo de characteres

en: I_ndependent size
ia: Dimension i_ndependente

en: _Super key:
ia: _Super clave:

en: Label Override
ia: Supplantar le etiquetta

en: Labels
ia: Etiquettas

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
ia: Schema de color pro le thema '{filename}' non trovate

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
ia: Error durante le cargamento del thema '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Error saving
ia: Error durante le salvamento

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
ia: Cargamento del formato vetere del schema de color '{old_format}', per favor considera de actualisar al formato currente '{new_format}': '{filename}'

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
ia: Error durante le cargamento del schema de color '{filename}'. {exception}: {cause}

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
ia: Un key_id '{}' duplicate ha essite trovate in le file de schema de color. Le key_ids debe occurrer un vice solmente.

note: Title of the snippets dialog for existing snippets
en: Edit snippet #{}
ia: Modificar le snippet #{}

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
ia: Nove snippet

note: Message in the snippets dialog for new snippets
en: Enter a new snippet for button #{}:
ia: Insere un nove snippet pro le button #{}:

note: Translators: cancel button of the snippets dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those. Translators: cancel button of "New Input Device" dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Cancel
ia: _Cancellar

en: _Save snippet
ia: _Salvar le snippet

en: _Button label:
ia: Etiquetta del _Button

en: Other _Languages
ia: Altere _Linguas

en: _Remove suggestion…
ia: _Remover le suggestion…

en: Remove word suggestion
ia: Remover le suggestion de parola

en: Remove '{}' everywhere.
ia: Remover '{}' ubicunque.

en: This will only affect learned suggestions.
ia: Isto afficera solmente le suggestiones apprendite.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
ia: Remover '{}' sol si illo occurre al initio del texto.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
ia: Remover '{}' sol si illo occurre al initio del phrase

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
ia: Remover '{}' sol si illo occurre post numeros.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
ia: Remover '{}' sol si illo occurre post '{}'.

en: Failed to execute '{}', {}
ia: Execution de '{}', {} fallite

en: Onboard Preferences
ia: Preferentias de Onboard

en: Copy layout '{}' to this new name:
ia: Copiar le strato '{}' a iste nove nomine:

en: Delete layout '{}'?
ia: Deler le strato '{}'?

en: System settings not found ({}): {}
ia: Configurationes de systema non trovate ({}): {}

en: Core layouts
ia: Dispositiones del nucleo

en: Contributions
ia: Contributiones

en: My layouts
ia: Mi dispositiones

en: Author: {}
ia: Autor: {}

en: About Layout
ia: Re le disposition

en: Enter a name for the new theme:
ia: Inserer un nomine pro le nove thema:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
ia: Iste file de thema existe jam.
    '{filename}'
    
    Supplantar lo?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
ia: Restabilir le thema seligite al optiones base de Onboard?

en: Delete selected theme?
ia: Deler le thema selecte?

note: Translators: reset button of Preferences->Theme.
en: _Reset
ia: _Restabilir

note: Translators: delete button of Preferences->Theme. It used to be stock item STOCK_DELETE until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Delete
ia: _Deler

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
ia: Plan

en: Default
ia: Predefinite

en: Bold
ia: Hardite

en: Condensed
ia: Condensate

en: Ubuntu Logo
ia: Logo de Ubuntu

en: Step
ia: Grado

en: Left
ia: Sinistra

en: Right
ia: Dextra

en: Up
ia: Su

en: Down
ia: A basso

en: Activate
ia: Activar

en: Disabled
ia: Disactivate

en: Press a button...
ia: Pulsar un button...

en: Press a key...
ia: Pulsar un clave

en: _Show Onboard
ia: Monstrar (_Show) Onboard

en: _Hide Onboard
ia: Celar (_Hide) Onboard

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_PREFERENCES until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Preferences
ia: _Preferentias

en: _Help
ia: Adjutar (_Help)

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
ia: _Quitar

en: Onboard on-screen keyboard
ia: Claviero sur le schermo de Onboard

en: failed to create directory '{}': {}
ia: Creation fallite del directorio '{}': {}

en: Top
ia: Alto

en: Bottom
ia: Basso

en: Active Monitor
ia: Monitor active

en: Primary Monitor
ia: Monitor primari

en: Docking settings
ia: Configurationes del accostar

[ctx: Label of the close button of the docking settings dialog.]
en: _Close
ia: _Clauder

en: Shrink workarea
ia: Restringer le area de labor

en: Shrink the available space for maximized windows.
ia: Restringer le spatio disponibile pro finestras maximisate

en: Dock to monitor:
ia: Accostar al monitor

en: Key-repeat
ia: Repeter le clave

en: International character selection
ia: Selection de character international

en: never
ia: nunquam

en: 1 minute
ia: 1 minuta

en: 5 minutes
ia: 5 minutas

en: 10 minutes
ia: 10 minutas

en: 30 minutes
ia: 30 minutas

en: 1 hour
ia: 1 hora

en: 3 hours
ia: 3 horas

en: forever
ia: sempre

en: Remember nothing
ia: Rememorar nihil

en: Don't remember new words
ia: Non rememorar nove parolas

en: None
ia: Nulle

en: Movement only
ia: Movimento sol

en: Corners
ia: Angulos

en: All corners and edges
ia: Tote le angulos e lateres

en: Window
ia: Fenestra

en: Layout
ia: Disposition

en: Theme
ia: Thema

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
ia: Fragmentos (Snippets)

en: Typing Assistance
ia: Assistentia al scriptura per claviero

en: Universal Access
ia: Accesso universal

en: Only move when necessary
ia: Mover solmente si necessari

en: Follow the active window
ia: Sequer le fenestra active

en: Latch, then lock
ia: Retener e blocar

en: Latch, double-click to lock
ia: Retener e cliccar duple pro blocar

en: Latch only
ia: Retener solmente

en: Lock only
ia: Blocar solmente

en: Push button
ia: Pulsar le button

en: none
ia: nulle

en: single-touch
ia: tocco singule

en: multi-touch
ia: multitocco

[ctx: Label of the main close button of the preferences dialog.]
en: _Close
ia: _Clauder

en: _Auto-show when editing text
ia: _Auto-monstrar quando on redige texto

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
ia: Monstrar Onboard quando il ha in foco un fenestra de texto recognite. Require le accessibilitate de Gnome.

en: Start Onboard _hidden
ia: Lancear Onboard celate (_hidden)

en: Start Onboard hidden.
ia: Lancea Onboard celate.

en: Show/Hide options
ia: Monstrar/celar le optiones

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
ia: Monstrar le _icone flottante quando Onboard es celate

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
ia: Monstra un icone flottante sur le scriptorio quando Onboard es celate. Un clic sur le icone face reapparer Onboard.

en: Show when _unlocking the screen
ia: Monstrar quando on disbloca le schermo

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
ia: Monstrar Onboard quando appare le fenestra de dialogo pro disblocar le schermo; in iste maniera Onboard pote ser usate per exemplo pro inserer le contrasigno pro dimitter le salva schermo quando illo es fixate a demandar lo.

en: Show _tooltips
ia: Monstrar le sugges_tiones

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
ia: Monstrar le suggestiones pro le buttones del claviero.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
ia: Monstrar le legendas pro le buttones de claviero.

en: _Show status icon
ia: Mon_Strar le icone de stato

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
ia: Monstrar le commando del stato.  Un clic sur iste icone cela o monstra Onboard.

en: Status icon _provider:
ia: _providitor de icone de stato:

en: <b>AppIndicator</b> (default) is recommended for broadest compatibility. A middle click on the icon shows the keyboard. In KDE Plasma a left click does the same.
    
    <b>GtkStatusIcon</b> isn't supported well anymore by various desktop environments, but generally allows to show the keyboard on left click.
    
    Requires restart.
ia: <b>AppIndicator</b> (default) es recommendate pro plus large compatibilitate. Un clic medie sur le icone monstra le claviero. In KDE Plasma un clic sinistre face le mesmo.
    
    <b>GtkStatusIcon</b> non es plus supportate ben per varie ambientes de scriptorio, ma generalmente permitte de monstrar le claviero al clic sinistre.
    
    Require reinitiar.

en: Desktop Integration
ia: Integration del scriptorio

en: Dock to screen edge
ia: Accostar al bordo de schermo

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
ia: Accostar le claviero al margine del schermo

[ctx: Label of settings button on preferences page Window.]
en: _Settings
ia: Configuratione_S

en: Docking
ia: Accostar

en: Show window _decoration
ia: Monstrar le _decoration del fenestra

en: Show window caption and frame.
ia: Monstrar legenda e quadro del fenestra.

en: Show always on visible _workspace
ia: Monstrar sempre sur le spatio de labor (_workspace) visibile

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
ia: &quot;Sticky&quot; modo pro claviero e icone natante.

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
ia: Modo "Permanente" pro claviero e icone natante.

en: _Force window to top
ia: _Fortiar le fenestra al summitate

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
ia: Prova plus durmente a retener Onboard ante alco sur-le-schermo.

en: Keep _aspect ratio
ia: Mantener le ration del _aspecto

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
ia: Constringer dimension de fenestra al ration de apparentia de layout&apos;s.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
ia: Constringer le dimension de fenestra al ration de apparentia del disposition.

en: Floating Window Options
ia: Optiones del fenestra flottante

en: Window options
ia: Optiones del fenestra

en: Wind_ow:
ia: Fenestra (Wind_ow):

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
ia: Transparentia del integre fenestra del claviero. Require composition.

en: Transparency of the keyboard background
ia: Transparentia del fundo del claviero

en: _No background
ia: _Nulle fundo

en: Show the desktop through the gaps between keys.
ia: Monstrar le fundo trans le lacunas inter le claves.

en: Transparency
ia: Transparentia

en: Set _transparency to
ia: Prefixar le _transparentia a

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
ia: Activar le transparentia. Require composition

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
ia: Transparentia quando le punctator lassa le claviero. Require composition.

en: after
ia: post

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
ia: Retardo in secundas usque le transparentia inactive prende effecto.

en: seconds
ia: secundas

en: When Inactive
ia: Quando inactive

en: Resize Protection
ia: Protection de redimensionamento

en: Name
ia: Nomine

[ctx: Label of new layout button on preferences page Layout.]
en: _New
ia: _Nove

[ctx: Label of delete layout button on preferences page Layout.]
en: _Delete
ia: _Deler

[ctx: Label of open folder button on preferences page Layout.]
en: _Open layouts folder
ia: Aperir (_Open) le plica del stratos

[ctx: Label of about layout button on preferences page Layout.]
en: _About
ia: _A proposito

[ctx: Label of new theme button on preferences page Theme.]
en: _New
ia: _Nove

[ctx: Label of delete theme button on preferences page Theme.]
en: _Delete
ia: _Deler

[ctx: Label of customize theme button on preferences page Theme.]
en: C_ustomize theme
ia: Personalisar (C_ustomize) le thema

en: Follow _system theme
ia: Sequer le thema de _systema

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
ia: Rememorar qual thema de Onboard ha essite usate ultimemente pro cata thema de systema.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
ia: Le snippets es pecias de texto inserite quando le button correspondente de Onboard es pulsate.

[ctx: Label of add snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Add
ia: _Adder

[ctx: Label of remove snippet button on preferences page Snippets.]
en: _Remove
ia: _Remover

en: Play sound
ia: Reproducer le sono

en: Play click sound on keypress.
ia: Reproducer le sono del clic al pulsata del clave.

en: Place sound in space
ia: Poner le sono in le spatio

en: Place sound in space between speakers depending on the key's position on screen
ia: Placia le sono in le spatio inter el altoparlatores dependente del posit5ion del clave sur le schermo

en: Show label popups
ia: Monstrar le fenestras emergente de etiquetta

en: Show label popups above pressed keys.
ia: Monstra le fenestras emergente de etiquetta super le claves pulsate

en: Key-press Feedback
ia: Retroaction al pulsata de clave

en: Show secondary labels
ia: Monstrar le etiquettas secundari

en: Show characters reachable with or without the shift key.
ia: Monstrar le characteres attingiile con o sin le clave majuscule

en: Key Labels
ia: Etiquettas de clave

en: Upper case on right click
ia: Majusculas sur le clic dextre

en: Temporarily enable SHIFT when clicking with the secondary button.
ia: Activar temporarimente le SHIFT cliccante con le button secundari.

en: Key Behaviour
ia: Comportamento del clave

en: _Long press action:
ia: Action del pulsata _Longe

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
ia: Eliger inter le menus repeter-clave e  pulsata-longe. Principalmente affice le claves alpha-numeric.

en: Modifier _behavior:
ia: Comportamento (_behavior) del modificator:

en: Behavior of modifier and layer keys.
ia: Comportamento del modificator e claves del strato

en: Modifier auto-release delay in seconds:
ia: Auto-relaxamento del modificator in secundas:

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
ia: Secundas de inactivitate post que le modificatores active e le claves de strato es relaxate. 0 pro disactivar.

en: Modifier auto-release after hide in seconds:
ia: Auto-relaxar le modificator post celar, in secundas:

en: Time after hiding the keyboard in seconds until latched and locked modifiers and layer keys are released automatically. Leave at 0.0 to not automatically release them.
ia: Tempore in secundas post le occultation del claviero usque le modificares es uncinate e blocate e le claves del strato es relaxate automaticamente.

en: Key Behavior
ia: Comportamento del clave

en: _Touch input:
ia: Immission del _Tocco

en: _Input event source:
ia: Fonte del evento de _Immission:

en: Input Options
ia: Optiones del immission

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
ia: Retardo inter le pulsate de claves in millisecundas:

en: Key-stroke generator
ia: Generator de pulsata de clave

en: Key-stroke Generation
ia: Generation de pulsata de clave

en: Advanced
ia: Avantiate

en: Chose how the keyboard window moves when a text entry is activated.
ia: Elige como le fenestra del claviero se move quando es activate un entrata de texto.

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
ia: Celar Onboard quando qualcunque clave es pulsata sur un claviero physic. Require le fonte de evento de ingresso "XInput".

en: Stay hidden:
ia: Star celate:

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
ia: Un vice celate per un pulsata de clave physic, auto monstrar si pausate. Selige ci le durata del pausa.

en: Show _suggestions
ia: Monstrar le _suggestiones

en: Enable word completion and prediction.
ia: Activar le completamento e le prediction del parola.

en: Show spelling suggestions
ia: Monstrar le suggestiones orthographic

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
ia: Controlo orthographic del parola al o ante le cursor

en: _Learn from typed text
ia: Apprender (_Learn) per le texto pulsate

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
ia: Rememorar le nove parolas, lor activitate recente e frequentia pro meliorar in le tempore le  suggestiones.

en: Insert word _separators
ia: Inserer le _separatores de parola

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
ia: Adder e remover spatios durante le insertion del suggestiones de parola sequite per characteres de punctuation.

en: Options
ia: Optiones

en: Show more suggestions arrow
ia: Flecha pro monstrar plus de suggestiones

en: Step forward and backward through the available suggestions.
ia: Mover se avante e retro tra le suggestiones disponibile.

en: Show button to pause learning
ia: Monstrar le button pro pausar le apprendimento

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
ia: Le parolas inserite durante que iste button es pressate non essera recordate.

en: Show lan_guage switcher
ia: Monstrar le commutator del lin_guas

en: Show a button for language selection.
ia: Monstrar un button pro le selection del lingua

en: Buttons
ia: Buttones

en: Word Suggestions
ia: Suggestiones del parola

en: Auto-capitalize while typing
ia: Facer automaticamente majuscule le prime littera durante que on scribe

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
ia: Face automaticamente majuscule le prime littera del phrases e del parolas de nomine.

en: Auto-correct spelling
ia: Auto-corriger le orthographia

en: Automatically correct the last word.
ia: Automaticamente corriger le ultime parola

en: The spell check engine to use.
ia: Le corrector orthographic a usar.

en: Spell-check backend:
ia: ontrolo orthographic del backend:

en: While  learning is paused:
ia: Pausate durante le apprendimento

en: Learning
ia: Apprender

en: Enable  keyboard _scanning
ia: Activar le _scansion del claviero

[ctx: Label of keyboard scanning settings button on preferences page Universal Access.]
en: Sc_anner Settings
ia: Configurationes del sc_anditor

en: Keyboard Scanning
ia: Scansion del claviero

en: _Delay:
ia: Retardar: (_Delay)

en: _Motion threshold:
ia: SWolia de _Movimento

en: Time in seconds before a click is triggered.
ia: tempore in secundas ante que un clic es discatenate

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
ia: Distantia in pixels ante que le movimento essera recognite

en: Hide hover click window
ia: Celar le fenestra del clic passante supra

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
ia: Cela le fenestra del clic passante supra providite per le systema quando Onboard es fluente.

en: Enable click type window on exit
ia: Activar lefenestra de clic in exito

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
ia: Activa sempre le fenestra de clic supra del systema exiente de Onboard.

en: Hover Click
ia: Cliccar supra

en: Onboard Settings
ia: Configurationes de Onboard

en: Onboard onscreen keyboard settings
ia: Configurationes del claviero sur le schermo de Onboard

en: Change Onboard settings
ia: Cambiar le configurationes de Onboard

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
ia: Cargamento fallite del moldello de lingua '{}': {} ({})

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
ia: Activar le cliccar supra

en: Alphanumeric keys
ia: Claves alphanumeric

note: translators: very short label of the CAPS LOCK key
en: CAPS
ia: MAJU

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
ia: Clic duple

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
ia: Clic del traher

note: translators: very short label of the numpad END key
en: End
ia: Finir

en: Function keys
ia: Claves function

en: Number block and function keys
ia: Bloco numeric e claves function

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
ia: Celar Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'pause-learning.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Pause learning
ia: Pausar le apprendimento

note: translators: very short label of the HOME key
en: Hm
ia: Home

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
ia: Claviero principal

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
ia: Clic medie

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
ia: Mover Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Number block and snippets
ia: Bloco numeric e snippets

note: translators: very short label of the PAUSE key
en: Pause
ia: Pausar

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
ia: Preferentias

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
ia: Quitar

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
ia: Clic dextre

note: translators: very short label of the SCROLL key
en: Scroll
ia: Rolar

en: Space
ia: Spatio

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
ia: Commutar le adjutores de clic

note: translators: description of unicode character U+2606 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White star
ia: Stella blanc

note: translators: description of unicode character U+260F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White telephone
ia: Telephono blanc

note: translators: description of unicode character U+2615
en: Hot beverage
ia: Bibita calide

note: translators: description of unicode character U+2620
en: Skull and crossbones
ia: Cranio e ossos cruciate

note: translators: description of unicode character U+2622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Radioactive sign
ia: Signal del radioactivitate

note: translators: description of unicode character U+262E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Peace symbol
ia: Symbolo del pace

note: translators: description of unicode character U+2639 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Frowning face
ia: Facie corrugate

note: translators: description of unicode character U+263A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face
ia: Facie surridente

note: translators: description of unicode character U+263C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White sun with rays
ia: Sol blanc con radios

note: translators: description of unicode character U+263E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Last quarter moon
ia: Ultime quarto de luna

note: translators: description of unicode character U+2640 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Female sign
ia: Signo de femina

note: translators: description of unicode character U+2642 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Male sign
ia: Signo de masculo

note: translators: description of unicode character U+2661 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White heart suit
ia: Corde blanc de carta de joco

note: translators: description of unicode character U+2662
en: White diamond suit
ia: Quadro blanc de carta de joco

note: translators: description of unicode character U+2664
en: White spade suit
ia: Picca blanc de carta de joco

note: translators: description of unicode character U+2709 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Envelope
ia: Inveloppe

note: translators: description of unicode character U+270D
en: Writing hand
ia: Mano scribente

note: translators: description of unicode character U+1F604 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
ia: Facie e oculos surridente con bucca aperte

note: translators: description of unicode character U+1F608 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with horns
ia: Facie surridente con cornas

note: translators: description of unicode character U+1F60A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with smiling eyes
ia: Facie e oculos surridente

note: translators: description of unicode character U+1F60D
en: Smiling face with heart-shaped eyes
ia: Facie surridente con oculos a forma de corde

note: translators: description of unicode character U+1F610
en: Neutral face
ia: Facie natural

note: translators: description of unicode character U+1F62B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Tired face
ia: Facie fatigate

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer4' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Arrows
ia: Flechas

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer5' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Custom
ia: Personal

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Full Keyboard.onboard'
en: Desktop keyboard with edit and function keys
ia: Claviero de scriptorio con claves de modification e de function

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Greek
ia: Greco

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'hide' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Hide keyboard
ia: Celar le claviero

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Compact.onboard'
en: Medium size desktop keyboard
ia: Claviero de scriptorio de dimensiones medie

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Phone.onboard'
en: Mobile keyboard for small screens
ia: Claviero mobile pro schermos micre

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'expand-corrections' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: More suggestions
ia: Plus de suggestiones

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'move' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Move keyboard
ia: Mover le claviero

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'previous-predictions.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Previous suggestions
ia: Previe suggestiones

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
ia: Clauder le claviero

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
ia: Clauder Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Set and Settings
ia: Configurar e configurationes

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
ia: Configurationes

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Small.onboard'
en: Space efficient desktop keyboard
ia: Claviero de scriptorio pro sparniar spatio

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer3' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special Characters
ia: Characteres special

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards, wide
ia: Characteres special pro blanc tabulas interactive, large

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards
ia: Characteres special pro blanc tabulas interactive

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'correction' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Spelling suggestion
ia: Suggestion orthographic

en: Layout file ({}) or name
ia: File de strato ({}) o nomine

en: Theme file (.theme) or name
ia: File de thema (.theme) o nomine

en: Window size, widthxheight
ia: Dimensiones del fenestra largessa-x-altessa

en: Window x position
ia: Position x del fenestra

en: Window y position
ia: Position y del fenestra

en: Allow multiple Onboard instances
ia: Permitter multiple instantias de Onboard

en: Keep aspect ratio when resizing the window
ia: Mantener le ration del aspecto durante le redimensionamento del fenestra

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
ia: Migration dl dirctorio del usator '{}' a '{}'.

note: honor XDG spec python >2.5
en: failed to migrate user directory.
ia: migration del directorio de usator fallite.

en: layout '{filename}' does not exist
ia: le disposition '{filename}' non existe

en: theme '{filename}' does not exist
ia: le thema '{filename}' non existe

en: Loading theme from '{}'
ia: Cargamento del thema per '{}'

en: Unable to read theme '{}'
ia: Incapace a leger le thema '{}'

en: color scheme '{filename}' does not exist
ia: le schma de color '{filename}' non existe

en: New Input Device
ia: Nove dispositivo de ingresso

en: Onboard has detected a new input device
ia: Onboard ha revelate un nove dispositivo de ingresso

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
ia: Desira tu usar iste dispositivo pro le scansion del claviero?

en: Use device
ia: Usar le dispositivo

en: Onboard onscreen keyboard
ia: Claviero sur le schermo de Onboard

en: Flexible onscreen keyboard
ia: Claviero flexibile sur le schermo

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
ia: nulle transparentia de fenestra disponibile; le schermo non supporta le canales alpha

note: ##############
en: <Enter label>
ia: <Insere le etiquetta>

en: <Enter text>
ia: <Insere le texto>

en: Button Number
ia: Numero de button

en: Button Label
ia: Et5iquetta del button

en: Snippet Text
ia: Texto del snippet

en: Must be an integer number
ia: Debe esser un numero integre

en: Snippet %d is already in use.
ia: Le snippet %d es jam in uso

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
ia: <big>Onboard ha fallite a aperir le suggestiones de parola apprendite.</big>
    
    Le error esseva:
    <tt>{}</tt>
    
    Reverter le suggestiones de parola al ultime backup (recommendate)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
ia: <big>Onboard ha fallite a aperir le suggestiones de parola apprendite.</big>
    
    Le error esseva:
    <tt>{}</tt>
    
    Le suggestiones ha a esser restabilite, me le file erronee remanera a 
    '{}'

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
ia: , non assignate

en: copying layout '{}' to '{}'
ia: copia del strato '{}' a '{}'

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
ia: copia del strato fallite, formato de strato '{}' non supportate.

en: copying svg file '{}' to '{}'
ia: copia del file svg '{}' a '{}'

en: gsettings schema for '{}' is not installed
ia: le schema de gsettings pro '{}' non es installate

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
ia: Le {description} '{filename}' non ha essite trovate ancora, reprobar in le percurso prefixate

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
ia: incapace a ubicar '{filename}', cargamento del {description} preconfigurate in vice

en: failed to find {description} '{filename}'
ia: falta a trovar {description} '{filename}'

en: {description} '{filepath}' found.
ia: {description} '{filepath}' trovate.

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
ia: {description} '{filename}' non ancora trovate, recerca in le percurso {paths}

en: Looking for system defaults in {paths}
ia: Cercante le optiones de systema preconfigurate in {paths}

en: Failed to read system defaults.
ia: Falta a leger le optiones preconfigurate del systema.

en: No system defaults found.
ia: Nulle optiones de systema preconfigurate trovate

en: Loading system defaults from {filename}
ia: Cargamento del optiones de systema preconfigurate ex {filename}

en: Found system default '[{}] {}={}'
ia: Optiones de systema preconfigurate trovate '[{}] {}={}'

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
ia: Optiones de systema preconfigurate: clave incognite '{}' in le section '{}'

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
ia: Optiones de systema preconfigurate: valor de enumeration non valide pro le clave '{}' in le section '{}': {}

en: Failed to get gsettings value.
ia: Impossibile obtener le valor de gsettings.
