onboard - en to lv translation catalogue (424 entries)

en: Automatic scan for 1 switch
lv: Automātiski skenēt 1 slēdzi

en: Critical overscan for 1 switch
lv: Kritiska pārskanēšana vienam slēdzim

en: Step scan for 2 switches
lv: Skenēšanas solis diviem slēdžiem

en: Directed scan for 3 or 5 switches
lv: Virziena skenēšana trīs vai pieciem slēdžiem

en: Scanner Settings
lv: Skenera iestatījumi

en: Select a scanning _profile:
lv: Izvēlieties skenēšanas _profilu:

en: _Step interval:
lv: _Soļa intervāls:

en: Sc_an cycles:
lv: Sk_enēšanas cikls:

en: The time the scanner rests on a key or group before moving to the next. (in seconds)
lv: Laiks sekundēs, kurā skeneris paliek uz taustiņa vai grupas, pirms pārvietoties uz nākamo.

en: The number of times the scanner cycles through the entire keyboard before it stops.
lv: Reizes, cik skeneris iet cauri visai tastatūrai, līdz pārtrauc.

en: Step _only during switch down
lv: Veikt s_oli tikai piespiesta slēdža laikā

en: Progress the highlight only while the switch is held down.
lv: Turpināt izcelšanu tikai tad, kad slēdzis ir piespiests.

en: _Forward interval:
lv: _Intervāls uz priekšu:

en: _Backtrack interval:
lv: Intervāls _atpakaļ:

en: The time the scanner rests on a key  while progressing forward. (in seconds)
lv: Laiks sekundēs, kurā skeneris paliek uz taustiņa, pirms doties tālāk.

en: The time the scanner rests on a key  while moving backwards. (in seconds)
lv: Laiks sekundēs, kurā skeneris paliek uz taustiņa, pirms doties atpakaļ.

en: Backtrack _steps:
lv: Atpakaļ _soļi:

en: The number of keys the scanner steps back before moving forward again.
lv: Taustiņu skaits, par ko atkāpjas atpakaļ skeneris, pirms atkal doties uz priekšu.

en: _Alternate switch actions
lv: M_ainīt slēdža darbības

en: Swap the scan actions after every key activation. The Step action will become the Activate action and vice versa.
lv: Mainīt vietām skenēšanas darbības pēc katra taustiņa aktivēšanas. Soļa darbība kļūs par aktivēšanas darbību un otrādi.

en: Profiles
lv: Profili

en: _Select an input device:
lv: Izvēlietie_s ievades ierīci:

en: _Use this device only for scanning
lv: _Lietot šo ierīci tikai skenēšanai

en: The selected device should not control the system mouse cursor or the keyboard caret.
lv: Izvēlētajai ierīcei nevajadzētu ļaut kontrolēt peles kursoru vai tastatūru.

en: Input Device
lv: Ievades ierīce

en: Customize Theme
lv: Pielāgot motīvu

en: Color Sche_me
lv: Krāsu s_askaņa

en: _Background:
lv: _Fons:

note: Key style with simple gradients
en: Gradient
lv: Krāsu pāreja

en: _Angle:
lv: _Leņķis:

en: Light Direction
lv: Gaismas virziens

en: Keyboard
lv: Tastatūra

en: _Style:
lv: _Stils:

en: R_oundness:
lv: A_paļums:

en: S_ize:
lv: _Izmērs:

en: B_order width:
lv: _Malas platums:

en: Key Style
lv: Taustiņa stils

en: _Key:
lv: _Taustiņš:

en: _Border:
lv: _Mala:

en: Gradients
lv: Krāsu pārejas

en: _Strength:
lv: _Stiprums:

en: Shadow
lv: Ēna

en: Keys
lv: Tasutiņi

en: _Font:
lv: _Fonts:

en: _Attributes:
lv: _Atribūti:

en: Font
lv: Fonts

en: I_ndependent size
lv: _Neatkarīgs izmērs

en: _Super key:
lv: _Super taustiņš:

en: Label Override
lv: Etiķetes pārrakstīšana

en: Labels
lv: Etiķetes

en: Color scheme for theme '{filename}' not found
lv: Nav atrasta krāsu saskaņa motīvam “{filename}”

en: Error loading theme '{filename}'. {exception}: {cause}
lv: Kļūda, ielādējot motīvu “{filename}”. {exception} — {cause}

en: Error saving
lv: Kļūda saglabājot

en: Loading legacy color scheme format '{old_format}', please consider upgrading to current format '{new_format}': '{filename}'
lv: Ielādē novecojušu krāsu saskaņas formātu “{old_format}”. Lūdzu, apsveriet uzlabošanu uz aktuālo formātu “{new_format}” — “{filename}”

en: Error loading color scheme '{filename}'. {exception}: {cause}
lv: Kļūda, ielādējot krāsu saskaņu “{filename}”. {exception} — {cause}

en: Duplicate key_id '{}' found in color scheme file. Key_ids must occur only once.
lv: Ir atrasts key_id “{}” dublikāts krāsu saskaņas datnē. Key_id jāparādās tikai vienreiz.

note: Title of the snippets dialog for existing snippets
en: Edit snippet #{}
lv: Rediģēt fragmentu #{}

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
lv: Jauns fragments

note: Message in the snippets dialog for new snippets
en: Enter a new snippet for button #{}:
lv: Ievadiet jaunu fragmentu pogai #{}:

note: Translators: cancel button of the snippets dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those. Translators: cancel button of "New Input Device" dialog. It used to be stock item STOCK_CANCEL until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Cancel
lv: At_celt

en: _Save snippet
lv: _Saglabāt fragmentu

en: _Button label:
lv: _Pogas etiķete:

en: S_nippet:
lv: F_ragments

en: Other _Languages
lv: Citas va_lodas

en: _Remove suggestion…
lv: _Izņemt ieteikumu…

en: Remove word suggestion
lv: Izņemt vārda ieteikumu

en: Remove '{}' everywhere.
lv: Izņemt “{}” visur.

en: This will only affect learned suggestions.
lv: Tas ietekmēs tikai iemācītos ieteikumus.

en: Remove '{}' only where it occures at text begin.
lv: Izņemt “{}” tikai kur tie parādās teksta sākumā.

en: Remove '{}' only where it occures at sentence begin.
lv: Izņemt “{}” tikai kur tie parādās teikuma sākumā.

en: Remove '{}' only where it occures after numbers.
lv: Izņemt “{}” tikai kur tie parādās pēc skaitļiem.

en: Remove '{}' only where it occures after '{}'.
lv: Izņemt “{}” tikai kur tie parādās pēc “{}”.

en: Failed to execute '{}', {}
lv: Neizdevās palaist “{}”, {}

en: Onboard Preferences
lv: Onboard iestatījumi

en: Copy layout '{}' to this new name:
lv: Kopēt izkārtojumu “{}” uz šo jauno nosaukumu:

en: Delete layout '{}'?
lv: Dzēst izkārtojumu “{}”?

en: System settings not found ({}): {}
lv: Nav atrasti sistēmas iestatījumi ({}) — {}

en: Core layouts
lv: Kodola izkārtojumi

en: Contributions
lv: Pienesumi

en: Author: {}
lv: Autors: {}

en: About Layout
lv: Par izkārtojumu

en: Enter a name for the new theme:
lv: Ievadiet nosaukumu jaunajam motīvam:

en: This theme file already exists.
    '{filename}'
    
    Overwrite it?
lv: Šī stila datne jau eksistē.
    “{filename}”
    
    Vai to pārrakstīt?

en: Reset selected theme to Onboard defaults?
lv: Atstatīt izvēlēto motīvu uz Onboard noklusējuma?

en: Delete selected theme?
lv: Dzēst izvēlēto motīvu?

note: Translators: reset button of Preferences->Theme.
en: _Reset
lv: _Atstatīt

note: Translators: delete button of Preferences->Theme. It used to be stock item STOCK_DELETE until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Delete
lv: _Dzēst

note: Key style with flat fill- and border colors
en: Flat
lv: Plakans

note: Key style for dish-like key caps
en: Dish
lv: Šķīvis

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Bold
lv: Treknraksts

en: Italic
lv: Slīpraksts

en: Condensed
lv: Saspiests

en: Ubuntu Logo
lv: Ubuntu logo

en: Step
lv: Solis

en: Left
lv: Pa kreisi

en: Right
lv: Pa labi

en: Up
lv: Augšup

en: Down
lv: Lejup

en: Activate
lv: Aktīvs

en: Action:
lv: Darbība:

en: Disabled
lv: Deaktivēts

en: Button
lv: Poga

en: Press a button...
lv: Nospiediet pogu...

en: Press a key...
lv: Nospiediet taustiņu...

en: _Show Onboard
lv: _Rādīt Onboard

en: _Hide Onboard
lv: _Slēpt Onboard

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_PREFERENCES until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Preferences
lv: _Iestatījumi

note: Translators: label of a menu item. It used to be stock item STOCK_QUIT until Gtk 3.10 deprecated those.
en: _Quit
lv: _Iziet

en: Onboard on-screen keyboard
lv: Onboard ekrāna tastatūra

en: failed to create directory '{}': {}
lv: neizdevās izveidot direktoriju “{}”: {}

en: Top
lv: Augša

en: Bottom
lv: Apakša

en: Active Monitor
lv: Aktīvais monitors

en: Primary Monitor
lv: Primārais monitors

en: Monitor 0
lv: Monitors 0

en: Monitor 1
lv: Monitors 1

en: Monitor 2
lv: Monitors 2

en: Monitor 3
lv: Monitors 3

en: Monitor 4
lv: Monitors 4

en: Monitor 5
lv: Monitors 5

en: Monitor 6
lv: Monitors 6

en: Monitor 7
lv: Monitors 7

en: Monitor 8
lv: Monitors 8

en: Docking settings
lv: Dokošanas iestatījumi

en: Shrink workarea
lv: Samazināt darba laukumu

en: Shrink the available space for maximized windows.
lv: Samazināt pieejamo telpu maksimizētiem logiem.

en: Expand on landscape screens
lv: Izvērst ainavas ekrāniem

en: Expand keyboard to the width of the workarea.
lv: Izvērst tastatūru līdz darba laukuma platumam.

en: Expand on portrait screens
lv: Izvērst portretu ekrāniem

en: Dock to screen edge:
lv: Dokot uz ekrāna malām:

en: Dock to monitor:
lv: Doks uz monitoru:

en: Key-repeat
lv: Taustiņu atkārtošana

en: International character selection
lv: Starptautisko rakstzīmju izvēle

en: never
lv: nekad

en: 1 minute
lv: 1 minūte

en: 5 minutes
lv: 5 minūtes

en: 10 minutes
lv: 10 minūtes

en: 30 minutes
lv: 30 minūtes

en: 1 hour
lv: 1 stunda

en: 3 hours
lv: 3 stundas

en: forever
lv: mūžīgi

en: Remember nothing
lv: Neko neatcerēties

en: Don't remember new words
lv: Neatcerēties jaunos vārdus

en: None
lv: Nav

en: Movement only
lv: Tikai kustības

en: Corners
lv: Stūri

en: All corners and edges
lv: Visi stūri un malas

en: General
lv: Vispārēji

en: Window
lv: Logs

en: Layout
lv: Izkārtojums

en: Theme
lv: Motīvs

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Snippets
lv: Fragmenti

en: Typing Assistance
lv: Rakstīšanas palīdzība

en: Universal Access
lv: Universālā piekļuve

en: Latch, then lock
lv: Aizbultēt, tad aizslēgt

en: Latch, double-click to lock
lv: Aizbultēt, dubultklikšķis, lai aizslēgtu

en: Latch only
lv: Tikai aizbultēt

en: Lock only
lv: Tikai aizslēgt

en: Push button
lv: Spiest pogu

en: none
lv: nekas

en: single-touch
lv: viena skāriena

en: multi-touch
lv: vairāku skārienu

en: _Auto-show when editing text
lv: _Automātiski rādīt, kad rediģē tekstu

en: Show Onboard when there is a recognized text window in focus. Requires Gnome Accessibility.
lv: Rādīt Onboard, kad fokusā ir atpazīts teksta logs. Nepieciešama Gnome pieejamība.

en: Start Onboard _hidden
lv: Palaist Onboard _slēptu

en: Start Onboard hidden.
lv: Palaist Onboard slēptu.

en: Show/Hide options
lv: Rādīt/slēpt opcijas

en: Show floating _icon when Onboard is hidden
lv: Rādīt peldošo _ikonu, kad Onboard ir paslēpts

en: Show a floating icon on the desktop when Onboard is hidden. A click on the icon makes Onboard reappear.
lv: Rādīt peldošo ikonu uz darbvirsmas, kad Onboard ir paslēpts. Klikšķis uz ikonas liks tam parādīties.

en: Show when _unlocking the screen
lv: Rādīt, kad atbloķē ekrān_u

en: Show Onboard when the dialog to unlock the screen appears; this way Onboard can be used for example to enter the password to dismiss the screensaver when it is set to ask for it.
lv: Rādīt Onboard, kad parādās ekrāna atbloķēšanas dialoglodziņš. Šādā veidā Onboard var izmantot, lai ievadītu paroli, vai arī atmest ekrānsaudzētāju, ja tā tiek prasīta.

en: Show _tooltips
lv: Rādī_t rīku paskaidrojumus

en: Show tooltips for the keyboard&apos;s buttons.
lv: Rādīt rīku paskaidrojumus tastatūras pogām.

en: Show tooltips for the keyboard's buttons.
lv: Rādīt rīku paskaidrojumus tastatūras pogām.

en: _Show status icon
lv: _Rādīt statusa ikonu

en: Show the status item. A click on that icon hides or shows Onboard.
lv: Rādīt statusa vienumu. Klikšķis uz tās ikonas paslēps vai parādīs Onboard.

en: Desktop Integration
lv: Darbvirsmas integrācija

en: Dock to screen edge
lv: Dokot pie ekrāna malas

en: Dock the keyboard to the edge of the screen.
lv: Dokot tastatūru pie ekrāna malas.

en: Docking
lv: Dokošana

en: Show window _decoration
lv: Rā_dīt loga apdari

en: Show window caption and frame.
lv: Rādīt loga parakstu un ietvaru.

en: Show always on visible _workspace
lv: Vienmēr rādīt redzamo darb_vietu.

en: &quot;Sticky&quot; mode for keyboard and floating icon.
lv: “Lipīgais” režīms tastatūrai un peldošajai ikonai.

en: "Sticky" mode for keyboard and floating icon.
lv: “Lipīgais” režīms tastatūrai un peldošajai ikonai.

en: _Force window to top
lv: _Piespiest logu atrasties virspusē

en: Try harder to keep Onboard above anything on-screen.
lv: Vēl centīgāk mēģināt turēt Onboard virs jebkā uz ekrāna.

en: Keep _aspect ratio
lv: P_aturēt izmēru attiecību

en: Constrain window size to the layout&apos;s aspect ratio.
lv: Ierobežot loga izmēru uz izkārtojuma izmēru attiecību.

en: Constrain window size to the layout's aspect ratio.
lv: Ierobežot loga izmēru uz izkārtojuma izmēru attiecību.

en: Floating Window Options
lv: Peldošā loga opcijas

en: Window options
lv: Loga opcijas

en: Wind_ow:
lv: L_ogs:

en: Transparency of the whole keyboard window. Requires compositing.
lv: Visa tastatūras loga caurspīdīgums. Pieprasa kopozicionēšanu.

en: Transparency of the keyboard background
lv: Tastatūras fona caurspīdīgums

en: _No background
lv: _Nav fona

en: Show the desktop through the gaps between keys.
lv: Starp taustiņiem rādīt darbvirsmu.

en: Transparency
lv: Caurspīdīgums

en: Set _transparency to
lv: Ies_tatīt caurspīdīgumu uz

en: Enable inactive transparency. Requires compositing.
lv: Aktivēt neaktīvo caurspīdīgumu. Pieprasa kompozicionēšanu.

en: Transparency when the pointer leaves the keyboard. Requires compositing.
lv: Caurspīdīgums, kad rādītājs pamet tastatūru. Pieprasa kopozicionēšanu.

en: after
lv: pēc

en: Delay in seconds until the inactive transparency takes effect.
lv: Noildze sekundēs, līdz stājas spējā neaktīvā caurspīdība.

en: seconds
lv: sekundes

en: When Inactive
lv: Kad aktīvs

en: Resize Protection
lv: Izmēra maiņas aizsardzība

en: Name
lv: Nosaukums

en: Description
lv: Apraksts

en: Follow _system theme
lv: Sekot _sistēmas motīvam

en: Remember what Onboard theme was last used for every system theme.
lv: Atcerēties, kāds Onboard motīvs tika izmantots pēdējo reizi katram sistēmas motīvam.

en: Snippets are pieces of text which are entered when the corresponding button in Onboard is pressed.
lv: Teksta fragmenti, kas tiek ievadīti, kad Onboard tiek nospiesta attiecīgā poga.

en: Play sound
lv: Atskaņot skaņu

en: Play click sound on keypress.
lv: Atskaņot skaņu, piespiežot taustiņu.

en: Show label popups
lv: Rādīt etiķetes lodziņus

en: Show label popups above pressed keys.
lv: Rādīt etiķetes lodziņus virs nospiestajiem taustiņiem.

en: Key-press Feedback
lv: Taustiņa piespiešanas atgriezeniskā saite

en: Show secondary labels
lv: Rādīt sekundārās etiķetes

en: Show characters reachable with or without the shift key.
lv: Rādīt rakstzīmes, kas ir pieejamas ar vai bez shift taustiņa.

en: Key Labels
lv: Taustiņu etiķetes

en: _Long press action:
lv: I_lgās piespiešanas darbība:

en: Choose between key-repeat or long-press menus. Mainly affects alpha-numeric keys.
lv: Izvēlieties starp taustiņu atkārtošanas un ilgās piespiešanas izvēlnēm. Pārsvarā ietekmē burtu un ciparu taustiņus.

en: Modifier _behavior:
lv: Modifikatora uzvedī_ba:

en: Behavior of modifier and layer keys.
lv: Modifikatoru un slāņu taustiņu uzvedība.

en: Modifier auto-release delay in seconds:
lv: Modificēt automātiskās atlaišanas aizturi sekundēs:

en: Seconds of inactivity until active modifiers and layer keys are released. 0 to disable.
lv: Neaktivitātes sekundes, pēc kurām aktīvie modifikatori un slāņu taustiņi tiek atlaisti. 0 nozīmē deaktivēt.

en: Key Behavior
lv: Taustiņu uzvedība

en: _Touch input:
lv: Skār_iena ievade:

en: _Input event source:
lv: _Ievades notikuma avots:

en: Choose &apos;XInput&apos; for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The &apos;GTK&apos; option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
lv: Izvēlieties “XInput”, ja vēlaties uzticamāku rakstīšanu teksta laukumos ar uznirstošo izvēlēšanos. “GTK” opcija sniedz labāku savietojamību, bet varētu nestrādāt, ja tiek satverts rādītājs, piemēram, ar uznirstošajiem logiem.

en: Choose 'XInput' for more reliable typing into text entries with pop-up selections. The 'GTK' option offers better compatibility, but typing may fail in the presence of pointer grabs, e.g. with open pop-up windows.
lv: Izvēlieties “XInput”;, ja vēlaties uzticamāku rakstīšanu teksta laukumos ar uznirstošo izvēlēšanos. “GTK” opcija sniedz labāku savietojamību, bet varētu nestrādāt, ja tiek satverts rādītājs, piemēram, ar uznirstošajiem logiem.

en: Input Options
lv: Ievades opcijas

en: Delay between keystrokes in milliseconds:
lv: Aizture starp taustiņu nospiešanu milisekundēs:

en: Increase this if key-strokes get lost when inserting word suggestions or snippets into Firefox or other Gtk-2 applications. Has no effect on Gtk-3 applications.
lv: Palieliniet šo, ja pazūd taustiņu spiešana, kad ievieto vārdu ieteikumus vai fragmentus Firefox vai citās Gtk-2 lietotnēs. Tam nav ietekme Gtk-3 lietotnēs.

en: Advanced
lv: Paplašināti

en: Hide Onboard when any key is pressed on a physical keyboard. Requires input event source "XInput".
lv: Slēpt Onboard, kad tiek piespiesti kādi taustiņi uz fiziskas tastatūras. Tam vajag ievades notikuma avotu “XInput”.

en: Stay hidden:
lv: Palikt paslēptam:

en: Once hidden by a physical key-press, auto-show is paused. Select the pause duration here.
lv: Kad ir nospiests fizisks taustiņš, automātiskā rādīšana ir pauzēta. Izvēlieties šeit pauzes ilgumu.

en: Show _suggestions
lv: Rādīt ieteikumu_s

en: Enable word completion and prediction.
lv: Aktivēt vārdu pabeigšanu un paredzēšanu.

en: Show spelling suggestions
lv: Rādīt pareizrakstības ieteikumus

en: Check spelling of the word at or before the cursor.
lv: Pārbaudīt vārda pareizrakstību pie vai pirms kursora.

en: _Learn from typed text
lv: _Mācīties no uzrakstītā teksta

en: Remember new words, their recency and frequency to improve the suggestions over time.
lv: Atcerēties jaunos vārdus, to biežumu un pēdējo parādīšanās reizi, lai ar laiku uzlabotu ieteikumus.

en: Insert word _separators
lv: Ievietot vārdu atdalītāju_s

en: Add and remove spaces when inserting word suggestions followed by punctuation characters.
lv: Pievienot un izņemt atstarpes, kad ievieto vārdu ieteikumus, kuriem seko pieturzīmes.

en: Options
lv: Opcijas

en: Show button to pause learning
lv: Rādīt mācīšanās pauzēšanas pogu

en: Words typed while this button is pressed won't be remembered.
lv: Tie vārdi, kas tiek ierakstīti kamēr ir piespiesta šī poga, netiks iegaumēti.

en: Show lan_guage switcher
lv: Rādīt _valodas pārslēdzēju

en: Show a button for language selection.
lv: Rādīt pogu valodas izvēlei.

en: Buttons
lv: Pogas

en: Word Suggestions
lv: Vārdu ieteikumi

en: Auto-capitalize while typing
lv: Automātiski pārveidot lielos burtus rakstot

en: Automatically capitalize sentence begins and name words.
lv: Automātiski teikumu sākumos un nosaukumos izmanto lielos burtus.

en: Auto-correct spelling
lv: Automātiski labot pareizrakstību

en: Automatically correct the last word.
lv: Automātiski labot pēdējo vārdu.

en: The spell check engine to use.
lv: Izmantojamais pareizrakstības dzinis.

en: Spell-check backend:
lv: Pareizrakstības aizmugure:

en: Auto-correction
lv: Automātiskā labošana

en: While  learning is paused:
lv: Kamēr ir pauzēta mācīšanās:

en: Learning
lv: Mācīšanās

en: Enable  keyboard _scanning
lv: Aktivēt tastatūras _skenēšanu

en: Keyboard Scanning
lv: Aktivēt skenēšana

en: _Delay:
lv: Ai_zture:

en: _Motion threshold:
lv: _Kustības slieksnis:

en: Time in seconds before a click is triggered.
lv: Laiks sekundēs, pirms tiek aktivizēts klikšķis.

en: Distance in pixels before movement will be recognized.
lv: Attālums pikseļos, pirms tiek atpazīta kustība.

en: Hide hover click window
lv: Slēpt uzkavēšanās klikšķa logu

en: Hide the system-provided hover click window while Onboard is running.
lv: Slēpt sistēmas piedāvāto uzkavēšanās klikšķa logu, kamēr darbojas Onboard.

en: Enable click type window on exit
lv: Izejot aktivēt klikšķa rakstīšanas logu

en: Always enable the system-provided hover click window when exiting Onboard.
lv: Vienmēr aktivēt sistēmas piedāvāto uzkavēšanās klikšķa logu, kad Onboard iziet.

en: Hover Click
lv: Uzkavēšanās klikšķis

en: Onboard Settings
lv: Onboard iestatījumi

en: Onboard onscreen keyboard settings
lv: Onboard ekrāna tastatūras iestatījumi

en: Change Onboard settings
lv: Mainīt Onboard iestatījumus

en: Failed to load language model '{}': {} ({})
lv: Neizdevās ielādēt valodas modeli '{}': {} ({})

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hoverclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Activate Hover Click
lv: Aktivizēt uzkavēšanās klikšķi

en: Alphanumeric keys
lv: Burtu un ciparu taustiņi

note: translators: very short label of the CAPS LOCK key
en: CAPS
lv: CapsLock

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'doubleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Double click
lv: Dubultklilšķis

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'dragclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Drag click
lv: Vilktais klikšķis

en: Function keys
lv: Funkciju taustiņi

en: Number block and function keys
lv: Skaitļu bloks un funkciju taustiņi

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'hide' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Hide Onboard
lv: Slēpt Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'pause-learning.wordlist' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Pause learning
lv: Pauzēt mācīšanos

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Main keyboard
lv: Galvenā tastatūra

note: translators: very short label of the Menu key
en: Menu
lv: Izvēlne

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'middleclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Middle click
lv: Vidējais klikšķis

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'move' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Move Onboard
lv: Pārvietot Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Number block and snippets
lv: Bloku un fragmentu skaits

note: translators: very short label of the Preferences button translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'settings' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Preferences
lv: Iestatījumi

note: translators: very short label of the Quit button
en: Quit
lv: Iziet

note: translators: very short label of the RETURN key
en: Return
lv: Enter

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'secondaryclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Right click
lv: Labais klikšķis

en: Space
lv: Atstarpe

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'showclick' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Toggle click helpers
lv: Pārslēgt klikšķu palīgus

note: translators: description of unicode character U+2602 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Umbrella
lv: Lietussargs

note: translators: description of unicode character U+2606 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White star
lv: Balta zvaigzne

note: translators: description of unicode character U+260F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White telephone
lv: Balts tālrunis

note: translators: description of unicode character U+2615
en: Hot beverage
lv: Karsts dzēriens

note: translators: description of unicode character U+2620
en: Skull and crossbones
lv: Galvaskauss un sakrustoti kauli

note: translators: description of unicode character U+2622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Radioactive sign
lv: Radioaktivitātes zīme

note: translators: description of unicode character U+262E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Peace symbol
lv: Miera simbols

note: translators: description of unicode character U+262F translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Yin yang
lv: Iņ un jaņ

note: translators: description of unicode character U+2639 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Frowning face
lv: Bēdīga seja

note: translators: description of unicode character U+263A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face
lv: Smaidīga seja

note: translators: description of unicode character U+263C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White sun with rays
lv: Balta saule ar stariem

note: translators: description of unicode character U+263E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC10' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Last quarter moon
lv: Pēdējā ceturkšņa mēness

note: translators: description of unicode character U+2640 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Female sign
lv: Sievietes simbols

note: translators: description of unicode character U+2642 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC09' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Male sign
lv: Vīrieša simbols

note: translators: description of unicode character U+2661 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB01' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: White heart suit
lv: Baltu ercenu masts

note: translators: description of unicode character U+2662
en: White diamond suit
lv: Baltu kāravu masts

note: translators: description of unicode character U+2664
en: White spade suit
lv: Baltu pīķu masts

note: translators: description of unicode character U+2667
en: White club suit
lv: Baltu kreiču masts

note: translators: description of unicode character U+266B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Beamed eighth note
lv: Apstarota astotdaļnots

note: translators: description of unicode character U+2709 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DB04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Envelope
lv: Aploksne

note: translators: description of unicode character U+270C
en: Victory hand
lv: Uzvaras roka

note: translators: description of unicode character U+270D
en: Writing hand
lv: Rakstoša roka

note: translators: description of unicode character U+1F604 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with open mouth and smiling eyes
lv: Smaidoša seja ar atvērtu muti un smaidošām acīm

note: translators: description of unicode character U+1F607 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with halo
lv: Smaidoša seja ar oreolu

note: translators: description of unicode character U+1F608 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC08' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with horns
lv: Smaidoša seja ar ragiem

note: translators: description of unicode character U+1F609 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Winking face
lv: Aci miedzoša seja

note: translators: description of unicode character U+1F60A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with smiling eyes
lv: Smaidoša seja ar smaidošām acīm

note: translators: description of unicode character U+1F60B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face savouring delicious food
lv: Seja izbaudu garšīgu ēdienu

note: translators: description of unicode character U+1F60D
en: Smiling face with heart-shaped eyes
lv: Smaidoša seja ar sirsniņu formas acīm

note: translators: description of unicode character U+1F60E translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD07' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Smiling face with sunglasses
lv: Smaidoša seja ar saulesbrillēm

note: translators: description of unicode character U+1F60F
en: Smirking face
lv: Smīnoša seja

note: translators: description of unicode character U+1F610
en: Neutral face
lv: Neitrāla seja

note: translators: description of unicode character U+1F612
en: Unamused face
lv: Pārmetoša seja

note: translators: description of unicode character U+1F616 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Confounded face
lv: Apmulsusi seja

note: translators: description of unicode character U+1F618
en: Face throwing a kiss
lv: Buču sūtoša seja

note: translators: description of unicode character U+1F61A translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Kissing face with closed eyes
lv: Bučas ar aizvērtām acīm seja

note: translators: description of unicode character U+1F61C translators: this is a 'tooltip' of the key 'DD05' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Face with stuck-out tongue and winking eye
lv: Seja ar izbāztu seju un piemiegtu aci

note: translators: description of unicode character U+1F61D
en: Face with stuck-out tongue and tightly closed eyes
lv: Seja ar izbāztu seju un cieši aizvērtām acīm

note: translators: description of unicode character U+1F61E
en: Disappointed face
lv: Neapmierināta seja

note: translators: description of unicode character U+1F620 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC02' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Angry face
lv: Dusmīga seja

note: translators: description of unicode character U+1F621
en: Pouting face
lv: Uzmesta lūpa

note: translators: description of unicode character U+1F622 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC03' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Crying face
lv: Raudoša seja

note: translators: description of unicode character U+1F623
en: Persevering face
lv: Uzstājīga seja

note: translators: description of unicode character U+1F629
en: Weary face
lv: Sanīkusi seja

note: translators: description of unicode character U+1F62B translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC06' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Tired face
lv: Nogurusi seja

note: translators: description of unicode character U+1F632 translators: this is a 'tooltip' of the key 'DC04' in keyboard layout 'Small.onboard'
en: Astonished face
lv: Pārsteigta seja

note: translators: description of unicode character U+1F633
en: Flushed face
lv: Pietvīkusi seja

note: translators: description of unicode character U+1F635
en: Dizzy face
lv: Sareibusi seja

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer4' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Arrows
lv: Bultas

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer5' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Custom
lv: Pielāgots

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Full Keyboard.onboard'
en: Desktop keyboard with edit and function keys
lv: Darbvirsmas tastatūra ar rediģēšanas un funkciju taustiņiem

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer0' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Greek
lv: Grieķu

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Grid.onboard'
en: Grid of keys, suitable for keyboard scanning
lv: Taustiņu režģis, piemērots tastatūras skenēšanai

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'hide' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Hide keyboard
lv: Slēpt tastatūru

note: translators: this is a 'description' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
lv: Tastatūras izkārtojums ar grieķu literāļiem, bultām un vairāk, matemātikai un fizikas izglītībai uz interaktīvās tāfeles.

note: translators: this is a 'description' of the keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Keyboard layout with Greek literals, arrows and more, for math and physics education on an interactive Whiteboard.
    This layout places all keys on a single, very wide layer.
lv: Tastatūras izkārtojums ar grieķu literāļiem, bultām un vairāk, matemātikai un fizikas izglītībai uz interaktīvās tāfeles.
    Šis izkārtojums novieto visus taustiņus uz viena, ļoti plata slāņa.

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Compact.onboard'
en: Medium size desktop keyboard
lv: Vidēja izmēra darbvirsmas tastatūra

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Phone.onboard'
en: Mobile keyboard for small screens
lv: Mobilā tastatūra maziem ekrāniem

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'expand-corrections' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: More suggestions
lv: Vairāk ieteikumu

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'move' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Move keyboard
lv: Pārvietot tastatūru

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'quit' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Quit Keyboard
lv: Iziet no tastatūras

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'quit' in keyboard layout 'key_defs.xml'
en: Quit Onboard
lv: Iziet no Onboard

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer2' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Set and Settings
lv: Iestatījumi

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'settings' in keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Settings
lv: Iestatījumi

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Small.onboard'
en: Space efficient desktop keyboard
lv: Vietu taupoša darbvirsmas tastatūra

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer3' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special Characters
lv: Īpašās rakstzīmes

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard_wide.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards, wide
lv: Īpašas rakstzīmes interaktīvajām tāfelēm, plats

note: translators: this is a 'summary' of the keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Special characters for interactive whiteboards
lv: Īpašās rakstzīmes interaktīvajai tāfelei

note: translators: this is a 'tooltip' of the key 'correction' in keyboard layout 'word_suggestions.xml'
en: Spelling suggestion
lv: Pareizrakstības ieteikums

note: translators: this is a 'tooltip' of the key_template 'layer1' in keyboard layout 'Whiteboard.onboard'
en: Sub-, Superscripts; Fractions
lv: Apakš/augšraksts; daļas

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However the system is not configured anymore to use Onboard to unlock the screen. A possible reason can be that another application configured the system to use something else.
    
    Would you like to reconfigure the system to show Onboard when unlocking the screen?
lv: Onboard ir konfigurēts parādīties ekrāna atbloķēšanas dialoglodziņā, piemēram, lai atceltu paroles aizsargātu ekrānsaudzētāju.
    
    Taču sistēma vairs nav konfigurēta tā, lai izmantotu Onboard ekrāna atbloķēšanai. Iespējamais iemesls varētu būt tāds, ka kāda cita lietotne ir konfigurējusi sistēmu, lai izmantotu ko citu.
    
    Vai vēlaties pārkonfigurēt sistēmu, lai lietotu Onboard ekrāna atbloķēšanai?

en: Onboard is configured to appear with the dialog to unlock the screen; for example to dismiss the password-protected screensaver.
    
    However this function is disabled in the system.
    
    Would you like to activate it?
lv: Onboard ir nokonfigurēta, lai parādītos ar ekrāna atslēgšanas dialoglodziņu; piemēram, lai izkļūtu no paroles aizsargāta ekrānsaudzētāja.
    
    Taču šobrīd šī funkcija ir deaktivēta šajā sistēmā.
    
    Vai vēlaties to aktivizēt?

en: Layout file ({}) or name
lv: Izkārtojuma datne ({}) vai nosaukums

en: Theme file (.theme) or name
lv: Motīva datne (.theme) vai nosaukums

en: Window size, widthxheight
lv: Loga izmērs, platumsxaugstums

en: Window x position
lv: Loga x novietojums

en: Window y position
lv: Loga y novietojums

en: Start in XEmbed mode, e.g. for gnome-screensaver
lv: Palaist XEmbed režīmā, piemēram, programmai gnome-screensaver

en: Allow multiple Onboard instances
lv: Atļaut vairākas Onboard instances

en: Silently fail to start in the given desktop environments. DESKTOPS is a comma-separated list of XDG desktop names, e.g. GNOME for GNOME Shell.
lv: Klusām neizdevās palaist dotajā darbvirsmas vidē. DESKTOPS ir ar komatiem atdalīts saraksts ar XDF darbvirsmu nosaukumiem, piemēram, GNOME attiecas uz GNOME Shell.

en: Keep aspect ratio when resizing the window
lv: Paturēt izmēru attiecību, kad maina loga izmēru

en: Override auto-detection and manually select quirks
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}
lv: Pārrakstīt automātisko noteikšanu un pašrocīgi izvēlēties trikus
    QUIRKS={metacity|compiz|mutter}

en: Migrating user directory '{}' to '{}'.
lv: Pārvieto lietotāja direktoriju “{}” uz “{}”.

note: honor XDG spec python >2.5
en: failed to migrate user directory.
lv: neizdevās pārvietot lietotāja direktoriju.

en: layout '{filename}' does not exist
lv: neeksistē izkārtojums “{filename}”

en: theme '{filename}' does not exist
lv: neeksistē motīvs “{filename}”

en: Loading theme from '{}'
lv: Ielādē motīvu no “{}”

en: Unable to read theme '{}'
lv: Nevar nolasīt motīvu “{}”

en: Enabling auto-show requires Gnome Accessibility.
    
    Onboard can turn on accessiblity now, however it is recommended that you log out and back in for it to reach its full potential.
    
    Enable accessibility now?
lv: Lai aktivētu automātisko attēlošanu, vajag Gnome pieejamību.
    
    Onboard var ieslēgt pieejamību tagad, bet ir vēlams izrakstīties un ierakstīties, lai tas darbotos pilnībā.
    
    Vai tagad aktivēt pieejamību?

en: color scheme '{filename}' does not exist
lv: neeksistē krāsu saderība “{filename}”

en: New Input Device
lv: Jauna ievades ierīce

en: Onboard has detected a new input device
lv: Onboard ir atklājis jaunu ievades ierīci

en: Do you want to use this device for keyboard scanning?
lv: Vai vēlaties izmantot šo ierīci tastatūras skenēšanai?

en: Use device
lv: Izmantot ierīci

en: Onboard onscreen keyboard
lv: Onboard ekrāna tastatūra

en: no window transparency available; screen doesn't support alpha channels
lv: nav pieejama logu caurspīdība; ekrāns neatbalsta alfa kanālus

note: ##############
en: <Enter label>
lv: <Ievadiet etiķeti>

en: <Enter text>
lv: <Ievadiet tekstu>

en: Button Number
lv: Pogas numurs

en: Button Label
lv: Pogas etiķete

en: Snippet Text
lv: Fragmenta teksts

en: Must be an integer number
lv: Jābūt veselam skaitlim

en: Snippet %d is already in use.
lv: Fragments %d jau tiek izmantots.

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    Revert word suggestions to the last backup (recommended)?
lv: <big>Onboard neizdevās atvērt iemācīto vārdu ieteikumus.</big>
    
    Kļūda:
    <tt>{}</tt>
    
    Atgriezt vārdu ieteikumus uz pēdējo dublējumu (ieteicams)?

en: <big>Onboard failed to open learned word suggestions.</big>
    
    The error was:
    <tt>{}</tt>
    
    The suggestions have to be reset, but the erroneous file will remain at 
    '{}'
lv: <big>Onboard neizdevās atvērt iemācīto vārdu ieteikumus.</big>
    
    Kļūda:
    <tt>{}</tt>
    
    Ieteikumi ir atstatīti, bet kļūdainā datne palika
    “{}”

en: Loading legacy layout, format '{}'. Please consider upgrading to current format '{}'
lv: Ielādē novecojušu izkārtojuma formātu “{}”. Lūdzu, apsveriet uzlabošanu uz aktuālo formātu “{}”

en: Ignoring key '{}'. No svg filename defined.
lv: Ignorē atslēgu “{}”. Nav definēta svg datnes nosaukuma.

en: Snippet {}
lv: Fragments {}

note: i18n: full string is "Snippet n, unassigned"
en: , unassigned
lv: , nav piešķirts

en: copying layout '{}' to '{}'
lv: kopē izkārtojumu “{}” uz “{}”

en: copy_layouts failed, unsupported layout format '{}'.
lv: izkārtojumu kopēšana neizdevās, neatbalstīts izkārtojuma formāts “{}”.

en: copying svg file '{}' to '{}'
lv: kopē svg datni “{}” uz “{}”

en: gsettings schema for '{}' is not installed
lv: “{}” gsettings shēma nav uzinstalēta

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, retrying in default paths
lv: {description} “{filename}” vēl nav atrasts, mēģina noklusējuma ceļus

en: unable to locate '{filename}', loading default {description} instead
lv: nevar atrast “{filename}”, tā vietā ielādē noklusējuma {description}

en: failed to find {description} '{filename}'
lv: neizdevās atrast noklusējuma {description} “{filename}”

en: {description} '{filepath}' found.
lv: {description} “{filepath}” atrasts.

note: assume filename is just a basename instead of a full file path
en: {description} '{filename}' not found yet, searching in paths {paths}
lv: {description} “{filename}” vēl nav atrasts, meklē ceļos {paths}

en: Looking for system defaults in {paths}
lv: Meklē sistēmas noklusējumus iekš {paths}

en: Failed to read system defaults.
lv: Neizdevās ielasīt sistēmas noklusējumus.

en: No system defaults found.
lv: Nav atrastu sistēmas noklusējumu.

en: Loading system defaults from {filename}
lv: Ielādē sistēmas noklusējumus no {filename}

en: Found system default '[{}] {}={}'
lv: Atrasti sistēmas noklusējumi “[{}] {}={}”

en: System defaults: Unknown key '{}' in section '{}'
lv: Sistēmas noklusējumi — nezināma atslēga “{}” sadaļā “{}”

en: System defaults: Invalid enum value for key '{}' in section '{}': {}
lv: Sistēmas noklusējumi: nederīga enum vērtība atslēgai '{}' sadaļā '{}': {}

en: System defaults: Invalid value for key '{}' in section '{}'
      {}
lv: Sistēmas noklusējumi — nezināma atslēgas vērtība “{}” sadaļā “{}”
      {}

en: Failed to get gsettings value.
lv: Neizdevās saņemt gsettings vērtību.
