debian-installer - en to nn translation catalogue (59 entries)

note: Type: text Description
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
nn: Sjekkar ${TYPE}-filsystemet på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE}...

note: Type: text Description
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
nn: Sjekkar mellomlagerområdet på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE}...

note: Type: text Description
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
nn: Lagar ${TYPE}-filsystem på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE}...

note: Type: text Description
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
nn: Lagar ${TYPE}-filsystem for ${MOUNT_POINT} på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE} ...

note: Type: text Description
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
nn: Formaterer mellomlagerområdet på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE}...

note: Type: boolean Description
en: The test of the file system with type ${TYPE} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
nn: Testing av filsystemet av typen ${TYPE} på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE} fann feil som ikkje er retta opp.

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu and correct errors?
nn: Gå tilbake til menyen og retta opp feil?

note: Type: boolean Description
en: The test of the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} found uncorrected errors.
nn: Testing av mellomlagerområdet på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE} fann feil som ikkje er retta opp.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and correct these errors, the partition will be used as is.
nn: Viss du ikkje går tilbake til partisjoneringsmenyen og rettar opp desse feila, vil partisjonen bli brukt som han er.

note: Type: error Description
en: Failed to create a file system
nn: Klarte ikkje å laga eit filsystem

note: Type: error Description
en: The ${TYPE} file system creation in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
nn: Feil ved oppretting av filsystemet ${TYPE} på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE}.

note: Type: error Description
en: Failed to create a swap space
nn: Klarte ikkje å laga eit mellomlagerområde

note: Type: error Description
en: The creation of swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE} failed.
nn: Oppretting av mellomlager på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE} feila.

note: Type: boolean Description
en: Do you want to return to the partitioning menu?
nn: Vil du gå tilbake til partisjoneringsmenyen?

note: Type: boolean Description
en: No mount point is assigned for ${FILESYSTEM} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
nn: Ingen monteringspunkt er tildelt for ${FILESYSTEM}-filsystemet på partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a mount point from there, this partition will not be used at all.
nn: Viss du ikkje går tilbake til partisjonsmenyen og oppgjev eit monteringspunkt der, vil denne partisjonen ikkje bli brukt i det heile

note: Type: select Choices
en: / - the root file system
nn: / - rotfilsystemet

note: Type: select Choices
en: /boot - static files of the boot loader
nn: /boot - statiske filer til oppstartslastaren

note: Type: select Choices
en: /home - user home directories
nn: /home - brukaren si heimemappe

note: Type: select Choices
en: /tmp - temporary files
nn: /tmp - mellombelse filer

note: Type: select Choices
en: /usr - static data
nn: /usr - statiske data

note: Type: select Choices
en: /srv - data for services provided by this system
nn: /srv - data for tenester som er tilbydd av dette systemet

note: Type: select Choices
en: /opt - add-on application software packages
nn: /opt - data for tilleggsprogramvare

note: Type: select Choices
en: /usr/local - local hierarchy
nn: /usr/local - lokalt hierarki

note: Type: select Choices
en: Enter manually
nn: Skriv inn manuelt

note: Type: select Choices
en: Do not mount it
nn: Ikkje monter det

note: Type: string Description
en: Mount point for this partition:
nn: Monteringspunkt for denne partisjonen:

note: Type: error Description
en: Invalid mount point
nn: Ugyldig monteringspunkt

note: Type: error Description
en: The mount point you entered is invalid.
nn: Monteringspunktet du skreiv inn er ugyldig.

note: Type: error Description
en: Mount points must start with "/". They cannot contain spaces.
nn: Monteringspunkt må starta med «/». Dei kan ikkje innehalda mellomrom.

note: Type: string Description
en: Label for the file system in this partition:
nn: Etikett for filsystemet på denne partisjonen:

note: Type: text Description
en: Format the swap area:
nn: Formater mellomlagerområdet:

note: Type: text Description In the following context: "Format the partition: yes"
en: yes
nn: ja

note: Type: text Description In the following context: "Format the partition: no"
en: no
nn: nei

note: Type: text Description label of file system
en: Label:
nn: Etikett:

note: Type: text Description Up to 24 character positions
en: Reserved blocks:
nn: Reserverte blokker:

note: Type: string Description
en: Percentage of the file system blocks reserved for the super-user:
nn: Prosentdel av filsystemblokkene som er reservert for root-brukaren:

note: Type: text Description Up to 25 character positions
en: Typical usage:
nn: Typisk bruk:

note: Type: select Description
en: Typical usage of this partition:
nn: Typisk bruk av denne partisjonen:

note: Type: select Description
en: Please specify how the file system is going to be used, so that optimal file system parameters can be chosen for that use.
nn: Oppgje korleis filsystemet skal brukast, slik at optimale filsystemparameter kan setjast for den bruken.

note: Type: select Description
en: standard = standard parameters, news = one inode per 4KB block, largefile = one inode per megabyte, largefile4 = one inode per 4 megabytes.
nn: standard = standard parameter, news = ein inode per 4KB blokk, largefile = ein inode per megabyte, largefile4 = ein inode per 4 megabyte.

note: Type: text Description This is an item in the menu "Partition settings"
en: Mount point:
nn: Monteringspunkt:

note: Type: text Description In the following context: "Mount point: none"
en: none
nn: Ingen

note: Type: text Description
en: Ext2 file system
nn: Ext2-filsystem

note: Type: text Description
en: FAT16 file system
nn: FAT16-filsystem

note: Type: text Description
en: FAT32 file system
nn: FAT32-filsystem

note: Type: text Description
en: swap area
nn: Mellomlagerområde

note: Type: text Description Short variant of `swap space'
en: swap
nn: mellomlager

note: Type: multiselect Choices
en: noatime - do not update inode access times at each access
nn: noatime - ikkje oppdater inode tilgangstid ved kvar tilgang

note: Type: multiselect Choices
en: nodev - do not support character or block special devices
nn: nodev - ikkje støtt teikn eller blokk spesialeining

note: Type: multiselect Choices
en: nosuid - ignore set-user-identifier or set-group-identifier bits
nn: nosuid - ignorer set-brukar-identifikasjon eller set-gruppe-identifikasjon bit

note: Type: multiselect Choices
en: noexec - do not allow execution of any binaries
nn: noexec - tillet inga køyring av køyrbare filer

note: Type: multiselect Choices
en: usrquota - user disk quota accounting enabled
nn: usrqouta - slår på diskkvote for brukarar.

note: Type: multiselect Choices
en: grpquota - group disk quota accounting enabled
nn: grpqouta - slår på diskkvote for grupper

note: Type: multiselect Choices
en: ro - mount the file system read-only
nn: ro - monter filsystemet skriveverna

note: Type: multiselect Choices
en: sync - all input/output activities occur synchronously
nn: sync - alle inn- og utdata vert handsama synkront

note: Type: multiselect Choices
en: quiet - changing owner and permissions does not return errors
nn: quiet - endring av eigar og tilgangsløyve gjev ikkje feilmeldingar

note: Type: multiselect Description
en: Mount options:
nn: Monteringsval:

note: Type: multiselect Description
en: Mount options can tune the behaviour of the file system.
nn: Monteringval kan stilla inn oppførselen til filsystemet.
