debian-installer - en to bs translation catalogue (13 entries)

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu?
bs: Vrati se na meni?

note: Type: boolean Description
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
bs: Nije naveden datotečni sistem za particiju #${PARTITION} na ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
bs: Ako se na vratite na meni za particionisanje i ne dodijelitedatotečni sistem ovoj particiju, ona se uopšte neće koristiti.

note: Type: text Description
en: do not use the partition
bs: ne koristi particiju

note: Type: text Description up to 25 character positions
en: Format the partition:
bs: Formatiraj particiju:

note: Type: text Description
en: yes, format it
bs: da, formatiraj

note: Type: text Description
en: no, keep existing data
bs: ne, zadrži postojeće podatke

note: Type: text Description
en: do not use
bs: ne koristi

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition'
en: unused
bs: neiskorišteno

note: Type: text Description
en: format the partition
bs: formatiraj particiju

note: Type: text Description short variant of `format the partition'
en: format
bs: formatiraj

note: Type: text Description
en: keep and use the existing data
bs: zadrži i koristi postojeće podatke

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing format'
en: keep
bs: zadrži
