debian-installer - en to fa translation catalogue (9 entries)

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu?
fa: بازگشت به منو؟

note: Type: boolean Description
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
fa: نوع فایل سیستم پارتیشن #${PARTITION} از ${DEVICE}. مشخص نشده است.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
fa: اگر به منوی پارتیشن بندی باز نگشته و فایل سیستم این پارتیشن را مشخص نکنید این پارتیشن اصلا مورد استفاده قرار نمیگیرد

note: Type: text Description
en: do not use
fa: استفاده نکن

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition'
en: unused
fa: مصرف نشده

note: Type: text Description
en: format the partition
fa: این پارتیشن را قالب بندی کن

note: Type: text Description short variant of `format the partition'
en: format
fa: قالب‌بندی

note: Type: text Description
en: keep and use the existing data
fa: از اطلاعات موجود حفاظت و استفاده کن

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing format'
en: keep
fa: حفاظت
