debian-installer - en to nn translation catalogue (13 entries)

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu?
nn: Gå tilbake til menyen?

note: Type: boolean Description
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
nn: Ingen filsystem er oppgjeve for partisjon #${PARTITION} på ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
nn: Viss du ikkje går tilbake til partisjoneringsmenyen for å laga eit filsystem på denne partisjonen, vil han ikkje bli brukt i det heile.

note: Type: text Description
en: do not use the partition
nn: ikkje bruk partisjonen

note: Type: text Description up to 25 character positions
en: Format the partition:
nn: Formater partisjonen

note: Type: text Description
en: yes, format it
nn: ja, formater han

note: Type: text Description
en: no, keep existing data
nn: nei, ta vara på dei eksisterande dataa

note: Type: text Description
en: do not use
nn: ikkje bruk

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition'
en: unused
nn: ubrukt

note: Type: text Description
en: format the partition
nn: formater partisjonen

note: Type: text Description short variant of `format the partition'
en: format
nn: formater

note: Type: text Description
en: keep and use the existing data
nn: ta vara på og bruk dei eksisterande dataa

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing format'
en: keep
nn: ta vare på
