debian-installer - en to bg translation catalogue (13 entries)

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu?
bg: Връщане в менюто?

note: Type: boolean Description
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
bg: Няма зададена файлова система за дял №${PARTITION} на ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
bg: Ако не се върнете в менюто за разделяне и не зададете файлова система за този дял, той въобще няма да бъде използван.

note: Type: text Description
en: do not use the partition
bg: без използване на дяла

note: Type: text Description up to 25 character positions
en: Format the partition:
bg: Форматиране на дяла:

note: Type: text Description
en: yes, format it
bg: да, форматиране

note: Type: text Description
en: no, keep existing data
bg: не, запазване на съществуващите данни

note: Type: text Description
en: do not use
bg: без използване

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition'
en: unused
bg: неизползван

note: Type: text Description
en: format the partition
bg: форматиране на дяла

note: Type: text Description short variant of `format the partition'
en: format
bg: форматиране

note: Type: text Description
en: keep and use the existing data
bg: запазване и използване на съществуващите данни

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data'
en: keep
bg: запазване
