debian-installer - en to ku translation catalogue (13 entries)

note: Type: boolean Description
en: Go back to the menu?
ku: Bizivire menuyê?

note: Type: boolean Description
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
ku: Ji bo partîsiyona ·#${PARTITION}·a·${DEVICE} pergala pelan nehat diyar kirin.

note: Type: boolean Description
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
ku: Heke tu venegerî pêşekê û pergaleke pelan diyar neke wê ev beş neyê bikaranîn.

note: Type: text Description
en: do not use the partition
ku: vê partîsiyon neyê bi kar anîn

note: Type: text Description up to 25 character positions
en: Format the partition:
ku: Partîsiyonê format bike:

note: Type: text Description
en: yes, format it
ku: erê, format bike

note: Type: text Description
en: no, keep existing data
ku: na, data yên heyî biparêze

note: Type: text Description
en: do not use
ku: neyê bi kar anîn

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition'
en: unused
ku: nayê bi kar anîn

note: Type: text Description
en: format the partition
ku: partîsiyonê format bike

note: Type: text Description short variant of `format the partition'
en: format
ku: format bike

note: Type: text Description
en: keep and use the existing data
ku: datayên heyî biparêze û bi kar bîne

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data'
en: keep
ku: biparêze
