debian-installer - en to si translation catalogue (13 entries)

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Go back to the menu?
si: මෙනුවට ආපසු යන්නද?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
si: ${DEVICE} හී #${PARTITION} කොටස සඳහා කිසිඳු ගොනු පද්ධතියක් නිවේශනය කර නොමැත.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
si: ඔබ විසින් කොටස්කිරීමේ මෙනුවට ආපසු ගොස් මෙම කොටසට ගොනු පද්ධතියක් නොසැකසුව හොත් එය කිසිවිට භාවිත නොවනු ඇත.

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use the partition
si: කොටස භාවිත නොකරන්න

note: Type: text Description up to 25 character positions :sl2:
en: Format the partition:
si: කොටස හැඩසවි ගන්වන්න:

note: Type: text Description :sl2:
en: yes, format it
si: ඔව්, එය හැඩසවි ගන්වන්න

note: Type: text Description :sl2:
en: no, keep existing data
si: නැහැ, පවතින දත්ත තබාගන්න

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use
si: භාවිත නොකරන්න

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
si: භාවිත නොකළ

note: Type: text Description :sl2:
en: format the partition
si: මෙම කොටස හැඩසවි ගන්වන්න

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
si: සංයුතිය

note: Type: text Description :sl2:
en: keep and use the existing data
si: පවතින දත්ත තබාගෙන භාවිත කරන්න

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
si: තබාගන්න
