debian-installer - en to he translation catalogue (13 entries)

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Go back to the menu?
he: לחזור לתפריט?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No file system is specified for partition #${PARTITION} of ${DEVICE}.
he: לא הוגדרה מערכת קבצים עבור מחיצה מס׳ ${PARTITION} בהתקן ${DEVICE}.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you do not go back to the partitioning menu and assign a file system to this partition, it won't be used at all.
he: אם לא נבחרה אף מערכת קבצים למחיצה זו בתפריט חלוקת המחיצות הקודם, אליו ניתן לחזור, לא ייעשה במחיצה זו שימוש.

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use the partition
he: לא להשתמש במחיצה

note: Type: text Description up to 25 character positions :sl2:
en: Format the partition:
he: אתחול המחיצה:

note: Type: text Description :sl2:
en: yes, format it
he: כן, לאתחל

note: Type: text Description :sl2:
en: no, keep existing data
he: לא, לשמור את המידע הקיים

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use
he: לא להשתמש

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
he: לא בשימוש

note: Type: text Description :sl2:
en: format the partition
he: אתחול המחיצה

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
he: פרמוט

note: Type: text Description :sl2:
en: keep and use the existing data
he: לשמור ולהשתמש במידע הקיים

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
he: שמירה
