gnome-games - en to pl translation catalogue (7 entries)

en: Select the style of control
pl: Wybierz rodzaj sterowaniaX

en: Select to click on the source then the destination.
pl: X

en: %s wins the game with %d point | %s wins the game with %d points
pl[0]: %s wygral(a) gre %d punktemX
pl[1]: %s wygral(a) gre z %d punktamiX
pl[2]: %s wygral(a) gre z %d punktamiX

en: %s bla | %s blas
pl[0]: %s wygral(a) gre punktemX

en: %d point | %d points
pl[0]: %d punktX
pl[1]: %d punktyX
pl[2]: X

en: %d oja | %d ojas
pl[0]: X
pl[1]: X
pl[2]: X

en: %d oje | %d ojes
pl[0]: X
pl[1]: X
pl[2]: X
