update-manager - en to cs translation catalogue (36 entries)

note: CompDescription
en: Restricted software
cs: Nesvobodný software

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'
cs: Cdrom s Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'

note: CompDescription
en: Non-free drivers
cs: Nesvobodné ovladače

note: CompDescriptionLong
en: Proprietary drivers for devices
cs: Patentované (proprietární) ovladače zařízení

note: CompDescription
en: Restricted software (Multiverse)
cs: Software s omezující licencí (Multiverse)

note: CompDescriptionLong
en: Software restricted by copyright or legal issues
cs: Software omezený ochrannou známkou nebo jinými právními prostředky

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'
cs: Cdrom s Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'

note: Description
en: Important security updates
cs: Důležité bezpečnostní aktualizace

note: Description
en: Recommended updates
cs: Doporučené aktualizace

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'
cs: Cdrom s Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Security Updates
cs: Bezpečnostní aktualizace Ubuntu 5.10

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Updates
cs: Aktualizace Ubuntu 5.10

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Backports
cs: Software přenesený z vyšší verze distribuce na Ubuntu 5.10

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'
cs: Cdrom s Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'

note: CompDescription
en: Officially supported
cs: Oficiálně podporováno

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Security Updates
cs: Bezpečnostní aktualizace Ubuntu 5.04

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Updates
cs: Aktualizace Ubuntu 5.04

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Backports
cs: Aplikace přenesené z vyšších verzí distribuce na Ubuntu 5.04

note: CompDescription
en: Non-free (Multiverse)
cs: Nesvobodný (Multiverse)

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'
cs: Cdrom s Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'

note: CompDescription
en: No longer officially supported
cs: Již není oficiálně podporováno

note: CompDescription
en: Restricted copyright
cs: Omezený copyright

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Security Updates
cs: Bezpečnostní aktualizace Ubuntu 4.10

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Updates
cs: Aktualizace Ubuntu 4.10

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Backports
cs: Aplikace přenesené z vyšších verzí distribuce na Ubuntu 4.10

note: Description
en: Proposed updates
cs: Navržené aktualizace

note: CompDescription
en: DFSG-compatible Software with Non-Free Dependencies
cs: Software kompatibilní s DFSG, ale závisející na nesvobodných balících

note: CompDescription
en: Non-DFSG-compatible Software
cs: Software nekompatibilní s DFSG

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
cs: Server pro zemi "%s"

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
cs: Hlavní server

en: Custom servers
cs: Uživatelem vybrané servery

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
cs: Stahuji %(current)li. soubor z %(total)li rychlostí %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
cs: Stahuji %(current)li. soubor of %(total)li

note: Setup some child widgets
en: Details
cs: Podrobnosti

en: The list of changes is not available
cs: Seznam změn není dostupný.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
cs: Stažení seznamu změn selhalo. 
    Prosím zkontrolujte své internetové připojení.
