update-manager - en to ka translation catalogue (36 entries)

note: CompDescription
en: Restricted software
ka: არათავისუფალი პროგრამები

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'
ka: Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'-ს ლაზერული დისკი

note: CompDescription
en: Non-free drivers
ka: არათავისუფალი დრაივერები

note: CompDescriptionLong
en: Proprietary drivers for devices
ka: მოწყობილობების საკუთარი დრაივერები

note: CompDescription
en: Restricted software (Multiverse)
ka: არათავისუფალი პროგრამები (Multiverse)

note: CompDescriptionLong
en: Software restricted by copyright or legal issues
ka: პატენტებითა და კანონებით შეზღუდული პროგრამები

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'
ka: Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'-ის ლაზერული დისკი

note: Description
en: Important security updates
ka: უსაფრთხოების მნიშვნელოვანი განახლებები

note: Description
en: Recommended updates
ka: რეკომენდებული განახლებები

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'
ka: Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'-ის ლაზერული დისკი

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Security Updates
ka: Ubuntu 5.10 უსაფრთხოების განახლება

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Updates
ka: Ubuntu 5.10 განახლებები

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Backports
ka: Ubuntu 5.10 ბექპორტები

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'
ka: Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'-ის ლაზერული დისკი

note: CompDescription
en: Officially supported
ka: ოფიციალური მხარდაჭერით

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Security Updates
ka: Ubuntu 5.04 უსაფრთხოების განახლება

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Updates
ka: Ubuntu 5.04 განახლებები

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Backports
ka: Ubuntu 5.04 ბექპორტები

note: CompDescription
en: Non-free (Multiverse)
ka: არათავისუფალი (Multiverse)

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'
ka: Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'-ის ლაზერული დისკი

note: CompDescription
en: No longer officially supported
ka: მოხსნილი აქვს ოფიციალური მხარდაჭერა

note: CompDescription
en: Restricted copyright
ka: შეზღუდული საავტორო უფლება

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Security Updates
ka: Ubuntu 4.10 უსაფრთხოების განახლებები

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Updates
ka: Ubuntu 4.10 განახლებები

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Backports
ka: Ubuntu 4.10 ბექპორტები

note: Description
en: Proposed updates
ka: შემოთავაზებული განახლებები

note: CompDescription
en: DFSG-compatible Software with Non-Free Dependencies
ka: არათავისუფალ პროგრამებზე დამოკიდებული DFSG-თავსებადი პროგრამები

note: CompDescription
en: Non-DFSG-compatible Software
ka: DFSG-არათავსებადი პროგრამები

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
ka: %s სერვერი

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
ka: მთავარი სერვერი

en: Custom servers
ka: საკუთარი სერვერები

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
ka: მე-%(current)li ფაილის ჩამოქაჩვა %(total)li-დან. სიჩქარე - %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
ka: მე-%(current)li ფაილის ჩამოქაჩვა %(total)li-დან

note: Setup some child widgets
en: Details
ka: ცნობები

en: The list of changes is not available
ka: ცვლილებების სია არ არის ხელმისაწვდომი.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
ka: ვერ განხორციელდა ცვლილებების სიის ჩამოქაჩვა.
    შეამოწმეთ ინტერნეტ-კავშირი.
