update-manager - en to tr translation catalogue (35 entries)

note: CompDescription
en: Restricted software
tr: Kısıtlı yazılımlar

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.10 'Edgy Eft'
tr: Ubuntu 6.10 'Edgy Eft' Cdrom'u

note: CompDescription
en: Non-free drivers
tr: Özgür olmayan sürücüler

note: CompDescriptionLong
en: Proprietary drivers for devices
tr: Aygıtlar için kapalı kaynak sürücüler

note: CompDescription
en: Restricted software (Multiverse)
tr: Kısıtlı yazılımlar (Multiverse)

note: CompDescriptionLong
en: Software restricted by copyright or legal issues
tr: Yazılım telif haklarıyla veya yasal sorunlar sebebiyle kısıtlanmıştır

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake'
tr: Ubuntu 6.06 LTS 'Dapper Drake' Cdrom'u

note: Description
en: Important security updates
tr: Önemli güvenlik güncelleştirmeleri

note: Description
en: Recommended updates
tr: Önerilen güncellemeler

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.10 'Breezy Badger'
tr: Ubuntu 5.10 'Breezy Badger' Cdrom'u

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Security Updates
tr: Ubuntu 5.10 Güvenlik Güncelleştirmeleri

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Updates
tr: Ubuntu 5.10 Güvenlik Güncelleştirmeleri

note: Description
en: Ubuntu 5.10 Backports
tr: Ubuntu 5.10 Geritaşınmış Yazılımlar (Backports)

note: Description
en: Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'
tr: Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog'
tr: Ubuntu 5.04 'Hoary Hedgehog' Cdrom'u

note: CompDescription
en: Officially supported
tr: Resmi olarak desteklenenler

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Security Updates
tr: Ubuntu 5.04 Güvenlik Güncelleştirmeleri

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Updates
tr: Ubuntu 5.04 Güncelleştirmeleri

note: Description
en: Ubuntu 5.04 Backports
tr: Ubuntu 5.04 Geritaşınmış Yazılımlar (Backports)

note: CompDescription
en: Non-free (Multiverse)
tr: Özgür olmayan (Multiverse)

note: Description
en: Cdrom with Ubuntu 4.10 'Warty Warthog'
tr: Ubuntu 4.10 'Warty Warthog' Cdrom'u

note: CompDescription
en: No longer officially supported
tr: Artık resmi olarak desteklenmiyor

note: CompDescription
en: Restricted copyright
tr: Sınırlı telif hakkı

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Security Updates
tr: Ubuntu 4.10 Güvenlik Güncelleştirmeleri

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Updates
tr: Ubuntu 4.10 Güncelleştirmeleri

note: Description
en: Ubuntu 4.10 Backports
tr: Ubuntu 4.10 Geritaşınmış Yazılımlar (Backports)

note: Description
en: Proposed updates
tr: Teklif edilmiş güncellemeler

note: CompDescription
en: DFSG-compatible Software with Non-Free Dependencies
tr: Özgür Olmayan Bağımlılığı Bulunan DFSG Uyumlu Yazılım

note: CompDescription
en: Non-DFSG-compatible Software
tr: DFSG Uyumlu Olmayan Yazılım

note: TRANSLATORS: %s is a country
en: Server for %s
tr: %s sunucusu

note: More than one server is used. Since we don't handle this case in the user interface we set "custom servers" to true and append a list of all used servers
en: Main server
tr: Ana sunucu

en: Custom servers
tr: Özel sunucular

note: Setup some child widgets
en: Details
tr: Ayrıntılar

en: The list of changes is not available
tr: Değişiklikler listesi erişilebilir değil

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
tr: Değişiklik listesini indirme başarısız oldu. 
    Lütfen İnternet bağlantınızı kontrol edin.
