python-docs-theme 2025.9.2 - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: The Python Software Foundation is a non-profit corporation.
ar: مؤسسة بايثون للبرمجيات هي مؤسسة غير ربحية.

en: Please donate.
ar: من فضلك تبرع.

en: Navigation
ar: التنقل

en: Quick search
ar: بحث سريع

en: Go
ar: انطلق

en: Theme
ar: المظهر

en: Auto
ar: ذاتي

en: Light
ar: الوضع الفاتح

en: Dark
ar: الوضع المظلم

en: Menu
ar: القائمة

en: Copyright
ar: حقوق الطبع والنشر

en: This page is licensed under the Python Software Foundation License Version 2.
ar: تُرخَّص هذه الصفحة بموجب رخصة مؤسسة بايثون للبرمجيات الإصدار 2.

en: Examples, recipes, and other code in the documentation are additionally licensed under the Zero Clause BSD License.
ar: أمثلة الكود والوصفات وغيرها في التوثيق مرخّصة أيضًا بموجب رخصة BSD الصفرية (Zero Clause BSD License).

en: See <a href="%(license_file)s">History and License</a> for more information.
ar: انظر القسم <a href="%(license_file)s"> التاريخ والترخيص </a> لمزيد من المعلومات.

en: Hosted on %(hosted_on)s.
ar: مُستضاف على %(hosted_on)s.

en: Last updated on %(last_updated)s.
ar: آخر تحديث في %(last_updated)s.

en: <a href="%(theme_issues_url)s">Found a bug</a>?
ar: <a href="%(theme_issues_url)s"> تم العثور على خطأ </a>؟

en: Created using <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
ar: تم إنشاء المحتوى باستخدام <a href="https://www.sphinx-doc.org/"> Sphinx </a> %(sphinx_version)s.

en: Copy
ar: نسخ

en: Copy to clipboard
ar: نسخ إلى الحافظة

en: Copied!
ar: تم النسخ!
