python-docs-theme 2025.5 - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: The Python Software Foundation is a non-profit corporation.
ja: Pythonソフトウェア財団は非営利法人です。

en: Please donate.
ja: 寄付をするには

en: Quick search
ja: 検索

en: Theme
ja: テーマ

en: Auto
ja: 自動

en: Light
ja: ライト

en: Dark
ja: ダーク

en: Menu
ja: メニュー

en: This page is licensed under the Python Software Foundation License Version 2.
ja: このページはPython Software Foundation License Version 2でライセンスされています。

en: Examples, recipes, and other code in the documentation are additionally licensed under the Zero Clause BSD License.
ja: ドキュメント内のサンプル、レシピ等のコードは、Zero Clause BSDライセンスの下で追加的にライセンスされています。

en: See <a href="%(license_file)s">History and License</a> for more information.
ja: 詳しくは<a href="%(license_file)s">歴史とライセンス</a>を参照してください。

en: Hosted on %(hosted_on)s.
ja: %(hosted_on)sにてホストされています。

en: Last updated on %(last_updated)s.
ja: 最終更新日: %(last_updated)s

en: <a href="%(theme_issues_url)s">Found a bug</a>?
ja: <a href="%(theme_issues_url)s">バグを報告する</a>

en: Created using <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
ja: <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a>%(sphinx_version)sを使って構築されています。

en: Copy
ja: コピー

en: Copy to clipboard
ja: クリップボードにコピーする

en: Copied!
ja: コピーされました。
