python-docs-theme 2025.5 - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: The Python Software Foundation is a non-profit corporation.
pl: Python Software Foundation jest organizacją non-profit.

en: Please donate.
pl: Prosimy o wsparcie.

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Quick search
pl: Szybkie wyszukiwanie

en: Go
pl: Szukaj

en: Theme
pl: Motyw

en: Auto
pl: auto

en: Light
pl: jasny

en: Dark
pl: ciemny

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: This page is licensed under the Python Software Foundation License Version 2.
pl: Ta strona jest objęta licencją Python Software Foundation w wersji 2.

en: Examples, recipes, and other code in the documentation are additionally licensed under the Zero Clause BSD License.
pl: Przykłady, przepisy i inny kod w dokumentacji są dodatkowo objęte licencją Zero Clause BSD.

en: See <a href="%(license_file)s">History and License</a> for more information.
pl: Zobacz <a href="%(license_file)s">Historię i licencję</a> aby uzyskać więcej informacji.

en: Hosted on %(hosted_on)s.
pl: Hostowane na %(hosted_on)s.

en: Last updated on %(last_updated)s.
pl: Ostatnia aktualizacja %(last_updated)s.

en: <a href="%(theme_issues_url)s">Found a bug</a>?
pl: <a href="%(theme_issues_url)s">Znalazłeś(-aś) błąd</a>?

en: Created using <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
pl: Stworzone za pomocą <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: Copied!
pl: Skopiowano!
