python-docs-theme 2025.9.2 - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: The Python Software Foundation is a non-profit corporation.
ru: Python Software Foundation — некоммерческая организация.

en: Please donate.
ru: Пожалуйста, сделайте пожертвование.

en: Navigation
ru: Навигация

en: Quick search
ru: Быстрый поиск

en: Go
ru: Поиск

en: Theme
ru: Тема

en: Auto
ru: Авто

en: Light
ru: Свет

en: Dark
ru: Темный

en: Menu
ru: Меню

en: Copyright
ru: Авторское право

en: This page is licensed under the Python Software Foundation License Version 2.
ru: Эта страница лицензирована в соответствии с лицензией Python Software Foundation версии 2.

en: Examples, recipes, and other code in the documentation are additionally licensed under the Zero Clause BSD License.
ru: Примеры, рецепты и другой код в документации дополнительно лицензируются по лицензии Zero Clause BSD.

en: See <a href="%(license_file)s">History and License</a> for more information.
ru: Подробнее см. в разделе <a href="%(license_file)s">История и лицензия</a>.

en: Hosted on %(hosted_on)s.
ru: Размещено на %(hosted_on)s.

en: Last updated on %(last_updated)s.
ru: Последнее обновление %(last_updated)s.

en: <a href="%(theme_issues_url)s">Found a bug</a>?
ru: <a href="%(theme_issues_url)s">Нашли ошибку</a>?

en: Created using <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
ru: Создано с помощью <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.

en: Copy
ru: Копировать

en: Copy to clipboard
ru: Копировать в буфер обмена

en: Copied!
ru: Скопировано!
