linuxmint - en to mk translation catalogue (13 entries)

en: Move up
mk: Помести нагоре

en: Move down
mk: Помести надолу

en: Cancel
mk: Откажи

en: Save
mk: Зачувај

en: Add
mk: Додадете

en: Remove
mk: Отстрани

en: Edit
mk: Уреди

en: Remove all
mk: Отстрани сѐ

en: '%s' is already in the list.
mk: „%s“ е веќе во листата.

en: Remove?
mk: Да се ​​отстрани?

en: Are you sure you want to remove '%s'?
mk: Дали сте сигурни дека сакате да го отстраните „%s“?

en: Remove all?
mk: Да се ​​отстранат сите?

en: This will remove all items from the list.
mk: Ова ќе ги отстрани сите ставки од листата.
