recode 3.6 - en to tr translation catalogue (78 entries)

en: No error
tr: Hata yok

en: Non canonical input
tr: Ana biçem olmayan girdi

en: Ambiguous output
tr: Belirsiz çıktı

en: Untranslatable input
tr: Çevrilemeyen girdi

en: Invalid input
tr: Geçersiz girdi

en: System detected problem
tr: Sistem hata buldu

en: Misuse of recoding library
tr: Yeniden kodlama kitaplığı hatalı kullanılmış

en: Internal recoding bug
tr: İçsel yeniden kodlama hatası

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
tr: Bu bir serbest yazılımdır; Free Software Foundation tarafından yayınlanan
    GNU Genel Kamu Lisansı'nın 2. veya (sizin tercihinize bağlı olarak) daha
    sonraki bir sürümü altında yeniden dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz
    
    Bu yazılım faydalı olacağı umularak dağıtılmaktadır, fakat
    HİÇ BİR GARANTİSİ YOKTUR; SATILABİLİRLİĞİ veya
    HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU için dahi zımni bir garanti
    içermez. Daha fazla bilgi için GNU Genel Kamu Lisansı'na bakın.
    
    Bu yazılımla birlikte GNU Genel Kamu Lisansı'nın bir kopyası gelmiş
    olmalıdır; eğer yok ise, lütfen Free Software Foundation, Inc., 59 Temple
    Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA/ABD adresine yazın.

en: Try `%s %s' for more information.
tr: Daha fazla bilgi için '%s %s'.

en: Free `recode' converts files between various character sets and surfaces.
tr: Serbest `recode', dosyaları değişik karakter kümeleri ve yüzeylere dönüştürür.

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [ [CHARSET] | REQUEST [FILE]... ]
tr: 
    Kullanım: %s [SEÇENEK]...[[KARKÜME] | İSTEK [DOSYA]... ]

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
tr: 
    Uzun seçenekler için zorunlu olan argümanlar kısa seçenekler için de
    zorunludur. Aynı şey bütün argümanlar için geçerlidir.

en: 
    Listings:
      -l, --list[=FORMAT]        list one or all known charsets and aliases
      -k, --known=PAIRS          restrict charsets according to known PAIRS list
      -h, --header[=[LN/]NAME]   write table NAME on stdout using LN, then exit
      -F, --freeze-tables        write out a C module holding all tables
      -T, --find-subsets         report all charsets being subset of others
      -C, --copyright            display Copyright and copying conditions
          --help                 display this help and exit
          --version              output version information and exit
tr: 
    Seçenekler:
      -l, --list[=BİÇEM]        bilinen karakter kümeleri ve rumuzların birini ya da hepsini listeler
      -k, --known=ÇİFT          karakter kümelerini bilinen ÇİFT listesine göre sınırlar.
      -h, --header[=[LN/]İSİM]   standart çıktıya LN'i kullanarak tablonun İSMİ'ni yazar ve çıkar
      -F, --freeze-tables        bütün tabloları içeren bir C modülü yazdırır
      -T, --find-subsets         bir başka kümenin alt kümesi olan bütün karakter kümelerini raporlar
      -C, --copyright            telif hakkı ve kopyalama koşullarını gösterir
          --help                 bu yardımı gösterir ve çıkar
          --version              sürüm bilgisini gösterir ve çıkar

en: 
    Operation modes:
      -v, --verbose           explain sequence of steps and report progress
      -q, --quiet, --silent   inhibit messages about irreversible recodings
      -f, --force             force recodings even when not reversible
      -t, --touch             touch the recoded files after replacement
      -i, --sequence=files    use intermediate files for sequencing passes
          --sequence=memory   use memory buffers for sequencing passes
tr: 
    Çalışma Kipleri:
      -v, --verbose           adım sıralarını anlatır ve durum bilgisi gösterir
      -q, --quiet, --silent   geri dönüşsüz yeniden kodlamalar hakkında bilgi vermez
      -f, --force             geri dönüşsüz bile olsa yeniden kodlamaları yapar
      -t, --touch             değişiklikten sonra yeniden kodlanmış dosyalara `touch' uygular
      -i, --sequence=files    çevrimleri sıralamak için ara dosyalar kullanır
          --sequence=memory   çevrimleri sıralamak için bellek yastıkları kullanır

en:   -p, --sequence=pipe     use pipe machinery for sequencing passes
tr:   -p, --sequence=pipe    çevrimleri sıralamak için veriyolu (pipe) kullanır

en:   -p, --sequence=pipe     same as -i (on this system)
tr:   -p, --sequence=pipe     (bu sistemde) -i ile aynı

en: 
    Fine tuning:
      -s, --strict           use strict mappings, even loose characters
      -d, --diacritics       convert only diacritics or alike for HTML/LaTeX
      -S, --source[=LN]      limit recoding to strings and comments as for LN
      -c, --colons           use colons instead of double quotes for diaeresis
      -g, --graphics         approximate IBMPC rulers by ASCII graphics
      -x, --ignore=CHARSET   ignore CHARSET while choosing a recoding path
tr: 
    İnce ayar:
      -s, --strict           kesin olmayan harflerde bile kesin eşlemeler kullanır
      -d, --diacritics       HTML/LaTeX için yalnız aksan v.b.'yi yeniden kodlar
      -S, --source[=LN]      yeniden kodlamayı dizgeler ve LN gibi açıklamalarla sınırlar
      -c, --colons           ö,ü'nin iki noktası için çift tırnak yerine iki nokta üstüste kullanır
      -g, --graphics         IBMPC cetvellerini ASCII grafikleriyle değiştirir
      -x, --ignore=KARKÜME  yeniden kodlama seçilirken KARKÜME dikkate alınmaz

en: 
    Option -l with no FORMAT nor CHARSET list available charsets and surfaces.
    FORMAT is `decimal', `octal', `hexadecimal' or `full' (or one of `dohf').
tr: 
    -l seçeneği, BİÇEM veya KARKÜME verilmezse mevcut karakter kümelerini listeler
    BİÇEM, `decimal' (onluk), `octal' (sekizlik), `hexadecimal' (onaltılık), 
    `full' (tam) veya `dohf' seçeneklerinden birisi olabilir.

en: Unless DEFAULT_CHARSET is set in environment, CHARSET defaults to the locale
    dependent encoding, determined by LC_ALL, LC_CTYPE, LANG.
tr: Eğer DEFAULT_CHARSET çevre değişkeni atanmamışsa, KARKÜME yerel
    ayarlarına bağlı kodlama olarak atanır ve LC_ALL, LC_CTYPE, LANG çevre
    değişkenlerinden etkilenir.

en: With -k, possible before charsets are listed for the given after CHARSET,
    both being tabular charsets, with PAIRS of the form `BEF1:AFT1,BEF2:AFT2,...'
    and BEFs and AFTs being codes are given as decimal numbers.
tr: -k seçeneği ile, dönüşecek karakter kümeleri, dönüştürülecek karakter kümeleri
    ile birlikte ÇİFT'ler halinde listelenir: `ÖNC1:SON1,ÖNC2:SON2,...'
    ÖNC ve SON karakter kümesi isimleri, ondalık sayı halinde kodlardan oluşur.

en: LN is some language, it may be `c', `perl' or `po'; `c' is the default.
tr: LN bir bilgisayar dilidir, `c', `perl' veya `po' olabilir; öntanımlı: `c'

en: 
    REQUEST is SUBREQUEST[,SUBREQUEST]...; SUBREQUEST is ENCODING[..ENCODING]...
    ENCODING is [CHARSET][/[SURFACE]]...; REQUEST often looks like BEFORE..AFTER,
    with BEFORE and AFTER being charsets.  An omitted CHARSET implies the usual
    charset; an omitted [/SURFACE]... means the implied surfaces for CHARSET; a /
    with an empty surface name means no surfaces at all.  See the manual.
tr: 
    İSTEK: ALTİSTEK,[ALTİSTEK]...; ALTİSTEK ise KODLAMA[..KODLAMA]...
    KODLAMA: [KARKÜME][/YÜZEY]]...; İSTEK genelde ÖNCE..SONRA
    biçeminde olur, ÖNCE ve SONRA karakter kümeleridir. Belirtilmemiş bir
    karakter kümesi öntanımlı karakter kümesinin kullanılacağına işaret eder.
    Belirtilmemiş [/YÜZEY]..., o KARKÜME için öntanımlı yüzeyin kullanılacağına
    işaret eder. Yalnız / kullanılır ve yüzey belirtilmezse, hiç yüzey kullanılmaz.
    Lütfen el kitabını inceleyin.

en: 
    If none of -i and -p are given, presume -p if no FILE, else -i.
    Each FILE is recoded over itself, destroying the original.  If no
    FILE is specified, then act as a filter and recode stdin to stdout.
tr: 
    Eğer -i ve -p'nin hiç birisi verilmemiş ve DOSYA yok ise, -p, aksi
    halde -i varsayılır. Her DOSYA kendi üstüne yeniden kodlanır ve orjinali
    yok edilir. Eğer DOSYA verilmemişse, bir filtre görevi yapar ve standart
    girdiyi, standart çıktıya yeniden kodlar.

en: 
    Report bugs to <recode-bugs@iro.umontreal.ca>.
tr: 
    Yazılım hatalarını <recode-bugs@iro.umontreal.ca> adresine,
    Çeviri hatalarını <gnu-tr-u12a@lists.sourceforge.net> adresine yollayın.

en: Sequence `%s' is ambiguous
tr: `%s' sırası belirsiz

en: Sequence `%s' is unknown
tr: `%s' sırası bilinmiyor

en: Language `%s' is ambiguous
tr: `%s' dili belirsiz

note: -1
en: Language `%s' is unknown
tr: `%s' dili bilinmiyor

en: Format `%s' is ambiguous
tr: `%s' biçemi belirsiz

en: Format `%s' is unknown
tr: `%s' biçemi bilinmiyor

en: Written by Franc,ois Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.
tr: Yazan: François Pinard <pinard@iro.umontreal.ca>.

en: 
    Copyright (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.
tr: 
    Telif Hakkı (C) 1990, 92, 93, 94, 96, 97, 99 Free Software Foundation, Inc.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
tr: Bu bir serbest yazılımdır; kopyalama koşulları için kaynak koduna bakınız.
    HİÇ BİR GARANTİSİ YOKTUR; SATILABİLİRLİĞİ veya
    HERHANGİ BİR AMACA UYGUNLUĞU için dahi zımni bir garanti
    içermez.

en: Symbol `%s' is unknown
tr: `%s' sembolü bilinmiyor

en: Charset `%s' is unknown or ambiguous
tr: `%s' karakter kümesi bilinmiyor veya belirsiz

en: Required argument is missing
tr: Zorunlu argüman eksik

en: Syntax is deprecated, please prefer `%s'
tr: Biçem eski, lütfen `%s'i tercih edin

en: Request `%s' is erroneous
tr: `%s' isteği hatalı

en: Recoding %s...
tr: %s yeniden kodlanıyor...

en:  done
tr:  bitti

en:  failed: %s in step `%s..%s'
tr: başarısız: `%2$s..%3$s' adımında %1$s

en: %s failed: %s in step `%s..%s'
tr: %1$s başarısız: `%3$s..%4$s' adımında %2$s

en: %s in step `%s..%s'
tr: `%2$s..%3$s' adımında %1$s

en: Charset %s already exists and is not %s
tr: %s karakter kümesi zaten mevcut ve %s değil

en: Cannot list `%s', no names available for this charset
tr: `%s' listelenemiyor, bu karakter kümesi için isim yok

note: code counter expected value for code counter insert a while line before printing Print the long table according to explode data.
en: Dec  Oct Hex   UCS2  Mne  %s
tr: Ond  Sek OnaltıUCS2 Mne %s

en: Sorry, no names available for `%s'
tr: `%s' için hiç isim mevcut değil

en: Resurfacer set more than once for `%s'
tr: `%s' için yüzeyleyici birden fazla defa atanmış

en: Unsurfacer set more than once for `%s'
tr: `%s' için yüzey yokedici birden fazla defa atanmış

en: Virtual memory exhausted
tr: Sanal bellek tükendi

en: Codes %3d and %3d both recode to %3d
tr: %3d ve %3d kodlarının ikisi de %3d'ye yeniden kodluyor

en: No character recodes to %3d
tr: %3d'ye yeniden kodlanan harf yok

en: Cannot invert given one-to-one table
tr: Verilen birebir eşlemeli tablo tersine çevrilemez

en: Following diagnostics for `%s' to `%s'
tr: `%s'den `%s'e durum bildirimleri inceleniyor

en: Pair no. %d: <%3d, %3d> conflicts with <%3d, %3d>
tr: %d no'lu çift <%3d, %3d>, <%3d, %3d> ile çakışıyor

en: Cannot complete table from set of known pairs
tr: Tablo bilinen çiftler kümesinden tamamlanamıyor

en: Identity recoding, not worth a table
tr: Birebir yeniden kodlama, tabloya gerek yok

en: Recoding is too complex for a mere table
tr: Yeniden kodlama bir tablo için fazla karmaşık

note: Print the header of the header file.
en: %sConversion table generated mechanically by Free `%s' %s
tr: %sDönüşüm tablosu mekanik olarak Free `%s' %s tarafından oluşturulmuştur

en: %sfor sequence %s.%s
tr: %2$s.%3$s sırası için %1$s

en: No table to print
tr: Yazdırılacak tablo yok

en: reversible
tr: geri dönüşümlü

en: %s to %s
tr: %s'den %s'e

en: byte
tr: bayt

en: variable
tr: değişken

en: *Unachievable*
tr: *Ulaşılamaz*

en: *mere copy*
tr: *yalnızca kopya*

en: Virtual memory exhausted!
tr: Sanal bellek tükendi!

en: Step initialisation failed
tr: Adım başlangıcı başarısız

en: Step initialisation failed (unprocessed options)
tr: Adım başlangıcı başarısız (işlenmemiş seçenekler)

en: Request: %s
tr: İstek: %s

en: Shrunk to: %s
tr: %s'e küçüldü

en: Unrecognised surface name `%s'
tr: Bilinmeyen yüzey adı `%s'

en: No way to recode from `%s' to `%s'
tr: `%s'den `%s'e yeniden kodlamanın yolu yok

en: Expecting `..' in request
tr: İstekte `..' bekleniyordu

en: Child process wait status is 0x%0.2x
tr: Ast işlem bekleme durumu: 0x%0.2x

en: UCS2   Mne   Description
tr: UCS2   Mne   Açıklama
