update-manager - en to th translation catalogue (38 entries)

en: Configure the sources for installable software and updates
th: ปรับแต่งแหล่งสำหรับซอฟต์แวร์และปรับปรุงที่ติดตั้งได้

en: Software Sources
th: แหล่งของซอฟแวร์

note: update_days = apt_pkg.Config.FindI(softwareproperties.CONF_MAP["autoupdate"])
en: Daily
th: ทุกวัน

en: Every two days
th: ทุก 2 วัน

en: Weekly
th: ทุกอาทิตย์

en: Every two weeks
th: ทุก 2 อาทิตย์

en: Every %s days
th: ทุก %s วัน

note: TRANS: %s stands for the distribution name e.g. Debian or Ubuntu
en: %s updates
th: %s ปรับปรุง

en: Import key
th: นำเข้ากุญแจ

en: Error importing selected file
th: ไม่สามารถนำเข้าไฟล์ที่เลือกไว้

en: The selected file may not be a GPG key file or it might be corrupt.
th: ไฟล์ที่เลือกไว้อาจจะไม่ใช่ GPG กุญแจไฟล์หรืออาจจะเสียหาย

en: Error removing the key
th: มีปัญหาขณะลบกุจแจ

en: The key you selected could not be removed. Please report this as a bug.
th: กุญแจที่คุณเลือกไม่สามารถลบออกได้ กรุณารายงานว่าเป็นปัญหา

en: <b><big>The information about available software is out-of-date</big></b>
    
    To install software and updates from newly added or changed sources, you have to reload the information about available software.
    
    You need a working internet connection to continue.
th: <b><big>ข้อมูลเกี่ยวกับซอฟต์แวร์ที่มีล้าสมัย</big></b>
    
    เพื่อที่จะติดตั้งซอฟต์แวร์และปรับปรุงจากแหล่งที่เพิ่มหรือเปลี่ยนใหม่ คุณจะต้องโหลดข้อมูลเกี่ยวกับซอฟต์แวร์ใหม่
    
    คุณจะต้องมี่อินเทอร์เน็ตที่ใช้ได้เพื่อที่จะดำเนินการต่อไป

en: <big><b>Error scanning the CD</b></big>
    
    %s
th: <big><b>มีปัญหาในการตรวจสอบแผ่นซีดี</b></big>
    
    %s

en: Please enter a name for the disc
th: กรุณาใส่ชื่อสำหรับแผ่นดิสก์

en: Source code
th: ต้นฉบับโปรแกรม

en: (Source Code)
th: (ต้นฉบับโปรแกรม)

en: Source Code
th: ต้นฉบับโปรแกรม

en: Active
th: เปิดใช้งาน

en: <b>Automatic updates</b>
th: <b>ปรับปรุงอัตโนมัติ</b>

en: Authentication
th: การยืนยันของจริง

en: Download from:
th: ดาวน์โหลดจาก:

en: Import the public key from a trusted software provider
th: นำเข้ากุญแจสาธารณะจากผู้ให้ซอฟแวร์ที่น่าเชื่อถือ

en: Restore _Defaults
th: _คืนค่าปริยาย

en: Restore the default keys of your distribution
th: คืนกุญแจเดืมของชุดเผยแพร่ของคุณ

en: Statistics
th: สถิติ

en: Submit statistical information
th: ส่งข้อมูลสถิติ

en: <b>Comment:</b>
th: <b>หมายเหตุ:</b>

en: <b>Components:</b>
th: <b>องค์ประกอบ:</b>

en: <b>Distribution:</b>
th: <b>ชุดเผยแพร่(Distribution):</b>

en: <b>Type:</b>
th: <b>ชนิด:</b>

en: Binary
    Source
th: ไบนารี
    ซอร์ส

en: Edit Source
th: แก้ไขต้นฉบับ

en: Scanning CD-ROM
th: ตรวจสอบแผ่นซีดี

en: _Add Source
th: เ_พิ่มต้นฉบับ

en: _Reload
th: เ_รียกใหม่

en: _Replace
th: แ_ทนที่
