synaptic - en to pl translation catalogue (580 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
pl: Systemnaje administravańnie

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
pl: Bazavaja systema

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
pl: Kamunikacyja

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
pl: Raspracoŭka

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
pl: Dakumentacyja

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
pl: Redaktary

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
pl: Elektronika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
pl: Ubudavanyja pryłady

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
pl: Hulni j zabavy

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
pl: Asiarodździe GNOME

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
pl: Hrafika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
pl: Amatarskaje radyjo

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
pl: Interpretavanyja kamputarnyja movy

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
pl: Asiarodździe KDE

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
pl: Biblijateki - Raspracoŭka

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
pl: Biblijateki

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
pl: E-mail

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
pl: Matematyka

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
pl: Roznaje - Tekstavyja

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
pl: Sietka

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
pl: Hrupy navinaŭ

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
pl: Biblijateki - Staryja

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
pl: Mižplatformavyja

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
pl: Mova prahramavańnia Perl

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
pl: Mova prahramavańnia Python

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
pl: Navuka

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
pl: Abałonki

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "sound"
en: Multimedia
pl: Multymedyja

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
pl: Praca z TeX

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
pl: Apracoŭka tekstaŭ

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
pl: Słužbovyja prahramy

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "web"
en: World Wide Web
pl: Suśvietnaje pavucińnie

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
pl: Roznaje - Hrafičnyja

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
pl: Nieviadomaje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
pl: Skanvertavanaje z RPM Alienam

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
pl: Abmiežavanaje ekspartavańnie

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
pl: niesvabodnaje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "contrib" Free software that depends on non-free software
en: contrib
pl: kantrybucyi

en: Stat failed for %s
pl: Pamyłka stat() dla %s

en: Unable to create a tmp file
pl: Niemahčyma stvaryć časovy fajł

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
pl: Pamyłka gzip, dysk zapoŭnieny.

en: Failed to reopen fd
pl: Pamyłka adčynieńnia fd

en: Failed to rename
pl: Pamyłka źmieny nazvy

en: No valid records were found.
pl: Nia znojdziena pravilnych zapisaŭ.

en: Cannot find filename or size tag
pl: Niemahčyma znajści tag z nazvaj fajłu albo pamieram

en: Error parsing file record
pl: Pamyłka razboru fajłavaha zapisu

en: Failed to open %s.new
pl: Pamyłka adčynieńnia %s.new

en: Failed to rename %s.new to %s
pl: Pamyłka źmieny nazvy %s.new na %s

en: Internal error
pl: Unutranaja pamyłka

en: Preparing...
pl: Padrychtoŭka...

en: Unable to read the cdrom database %s
pl: Niemahčyma pračytać bazu źviestak z dysku %s

en: Unmounting CD-ROM...
pl: Admantavańnie CD-ROM...

en: Waiting for disc...
pl: Čakańnie dysku...

en: Insert a disc in the drive.
pl: Ustaŭ dysk u pryvod.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
pl: Mantavańnie CD-ROM...

en: Failed to mount the cdrom.
pl: Pamyłka zmantavańnia dysku.

en: Identifying disc...
pl: Vyznačeńnie dysku...

en: Couldn't identify disc.
pl: Niemahčyma vyznačyć dysk.

en: Scanning disc...
pl: Skanavańnie dysku...

en: Cleaning package lists...
pl: Ačyščeńnie śpisaŭ pakunkaŭ...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
pl: Niemahčyma znajści fajły pakunkaŭ. Hety dysk nia ŭklučany dla APT.

en: Disc not successfully scanned.
pl: Dysk biespaśpiachova adskanavany.

en: Empty disc name.
pl: Pustaja nazva dysku.

en: Registering disc...
pl: Rehistracyja dysku...

en: Copying package lists...
pl: Kapijavańnie śpisaŭ pakunkaŭ...

en: Writing sources list...
pl: Zapis śpisu krynic...

en: Done!
pl: Zroblena!

en: Failed to stat %s%s
pl: Pamyłka funkcyi stat() %s%s

en: Unable to change to %s
pl: Niemahčyma źmianić na %s

en: Unable to read %s
pl: Niemahčyma pračytać %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
pl: PAMYŁKA: niemahčyma adčynić %s dziela zapisu

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
pl: PAMYŁKA: Niemahčyma atrymać parolnyja źviestki ab superkarystalniku

en: ERROR: could not create configuration directory %s
pl: PAMYŁKA: niemahčyma stvaryć kanfihuracyjny kataloh %s

en: ERROR: could not create state directory %s
pl: PAMYŁKA: niemahčyma stvaryć kataloh stanu %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
pl: PAMYŁKA: niemahčyma stvaryć časovy kataloh %s

en: ERROR: could not create log directory %s
pl: PAMYŁKA: niemahčyma stvaryć kataloh dla časopisaŭ %s

en: couldn't open %s for writing
pl: niemahčyma adčynić %s dziela zapisu

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
pl: 
    Źmieny paśpiachova prymienienyja. Ciapier ty možaš začynić hetaje vakno.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
pl: 
    Usie pakunki ź dziejnaha nośbitu paśpiachova zainstalavanyja. Kab praciahnuć instalacyju z nastupnym nośbitam, začyni hetaje vakno.

en: The list of installed files is only available for installed packages
pl: Śpis zainstalavanych fajłaŭ dastupny tolki dla zainstalavanych pakunkaŭ

en: or dependency
pl: ci zaležnaść

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
pl: 
    Pakunak %s nia maje dastupnaj versii, ale jość u bazie źviestak.
    Zvyčajna heta aznačaje, što pakunak byŭ uzhadany jak zaležnaść i nikoli nie zahružaŭsia, sastareŭ ci niedastupny z krynic, uzhadanych u sources.list

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
pl: 	%s %s, ale budzie zainstalavany %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
pl:  %s: %s %s, ale budzie zainstalavany %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
pl: 	%s %s, ale jaho niemahčyma zainstalavać

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
pl: 	%s, ale heta virtualny pakunak

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
pl: %s: %s, ale heta virtualny pakunak

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
pl: 	%s, ale jon nia budzie zainstalavany

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
pl: %s: %s, ale jon nia budzie zainstalavany

en:  or
pl:  ci

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
pl: Niapravilny zapis u fajle naładaŭ, niama zahałoŭka pakunka

en: Depends
pl: Zaležyć

en: Suggests
pl: Prapanuje

en: Recommends
pl: Rekamenduje

en: Conflicts
pl: Kanfliktuje

en: Replaces
pl: Zamianiaje

en: Marked for installation
pl: Paznačany, kab zainstalavać

en: Marked for re-installation
pl: Paznačany, kab pierainstalavać

en: Marked for upgrade
pl: Paznačany, kab aktualizavać

en: Marked for downgrade
pl: Paznačany, kab viarnucca nazad

en: Marked for removal
pl: Paznačany, kab vydalić

en: Marked for complete removal
pl: Paznačany, kab całkam vydalić

en: Not installed
pl: Nie zainstalavany

en: Not installed (locked)
pl: Nie zainstalavany (zablakavany)

en: Installed
pl: Zainstalavany

en: Installed (upgradable)
pl: Zainstalavany (možna aktualizavać)

en: Installed (locked to the current version)
pl: Zainstalavany (zablakavanaja dziejnaja versija)

en: Broken
pl: Złamany

en: Not installed (new in repository)
pl: Nie zainstalavany (novy ŭ schoviščy)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
pl: Niemahčyma pračytać śpis krynic.
    Vypraŭ pamyłku ŭ dyjalohu schovišča.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
pl: Niemahčyma razabrać albo adčynić statusny fajł ci śpisy pakunkaŭ.

en: Internal Error, non-zero counts
pl: Unutranaja pamyłka, nienulavyja ličylniki

en: Name
pl: Nazva

en: Description
pl: Apisańnie

en: Maintainer
pl: Dahladčyk

en: Version
pl: Versija

en: Provides
pl: Zabiaśpiečvaje

en: ReverseDepends
pl: Advarotna zaležyć

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
pl: Kampanent

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
pl: Uzor

en: Section
pl: Raździeł

en: Priority
pl: Pryjarytet

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
pl: Kiepski rehularny vyraz "%s" u fajle ReducedView.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
pl: Unutranaja pamyłka pry adčynieńni padručnaj pamiaci (%d). Kali łaska, paviedam ab pamyłcy.

en: Unable to correct dependencies
pl: Niemahčyma vypravić zaležnaści

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
pl: Niemahčyma paznačyć aktualizacyi
    Pravier, ci niama pamyłak u systemie.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
pl: Unutranaja pamyłka pry aktualizacyi ŭsiaho. Kali łaska, paviedam ab pamyłcy.

en: dist upgrade Failed
pl: Pamyłka aktualizacyi dystrybucyi

en: Unable to lock the list directory
pl: Niemahčyma zablakavać kataloh śpisu

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
pl: Niemahčyma atrymać ci aŭtaryzavać fajły vydańniaŭ dla niekatorych schoviščaŭ.
    Takija schoviščy ihnarujucca.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
pl: Ihnaravańnie niapravilnych zapisaŭ u fajle sources.list!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
pl: Pamyłka zahruzki %s
      %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
pl: Niemahčyma atrymać z serveraŭ niekatoryja pakunki.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
pl: Chočaš praciahvać, praihnaravaŭšy hetyja pakunki?

en: Unable to correct missing packages
pl: Niemahčyma vypravić niastaču pakunkaŭ

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
pl: 
    Vydalenyja nastupnyja VAŽNYJA pakunki:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
pl: 
    Nastupnyja pakunki viernutyja nazad:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
pl: 
    Nastupnyja pakunki całkam vydalenyja:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
pl: 
    Nastupnyja pakunki vydalenyja:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
pl: 
    Nastupnyja pakunki aktualizavanyja:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
pl: 
    Nastupnyja pakunki zainstalavanyja:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
pl: 
    Nastupnyja pakunki pierainstalavanyja:

en: Unable to lock the download directory
pl: Niemahčyma zablakavać kataloh dla zahruzki

en: Line %u too long in markings file.
pl: Radok %u nadta daŭhi ŭ fajle paznakaŭ.

en: Malformed line %u in markings file
pl: Pamyłkovy radok %u u fajle paznakaŭ

en: Setting markings...
pl: Akreśleńnie paznakaŭ...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
pl: Pamyłka bzip2, dysk zapoŭnieny.

en: Sections
pl: Raździeły

en: Alphabetic
pl: Pavodle alfabetu

en: Search History
pl: Historyja pošuku

en: Custom
pl: Asablivy

en: Installed (unsupported)
pl: Zainstalavany (niepadtrymany)

en: Not installed (unsupported)
pl: Nie zainstalavany (niepadtrymany)

en: New in repository
pl: Novy ŭ schoviščy

en: Pinned
pl: Prymacavany

en: Installed (local or obsolete)
pl: Zainstalavany (lakalny ci sastareły)

en: Not installed (residual config)
pl: Nie zainstalavany (reštavaja kanfihuracyja)

en: Search Filter
pl: Filter pošuku

en: Tasks
pl: Zadačy

en: Reduced View
pl: Pamienšany vyhlad

en: Marked Changes
pl: Paznačanyja źmieny

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
pl: Pakunak z Debconf

en: Upgradable (upstream)
pl: Nieaktualny (ad aŭtaraŭ)

en: Can't read %s
pl: Niemahčyma pračytać %s

en: Usage: synaptic [options]
pl: Užyćcio: synaptic [opcyi]

en: -h   This help text
pl: -h   Hety dapamožny tekst

en: -r   Open in the repository screen
pl: -r   Adčyni na ekranie schovišča

en: -f=? Give an alternative filter file
pl: -f=? Padaj admysłovy fajł filtraŭ

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
pl: -t   Padaj admysłovuju nazvu dla hałoŭnaha vakna (naprykład, nazvu kamputara z dapamohaj `uname -n`)

en: -o=? Set an arbitary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
pl: -o=? Akreśl advolnuju opcyi kanfihuracyi, napr. -o dir::cache=/tmp

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
pl: --upgrade-mode  Vykanaj aktualizacyju i pakažy źmieny

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
pl: --dist-upgrade-mode  Vykanaj aktualizacyju dystrybucyi i pakažy źmieny

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
pl: --update-at-startup  Pieračytaj pry ŭruchamleńni

en: --non-interactive Never prompt for user input
pl: --non-interactive Nikoli nie pytajsia ŭvodu ŭ karystalnika

en: --task-window Open with task window
pl: --task-window Adčyni vakno zadačaŭ

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
pl: --add-cdrom Dadaj dysk pry ŭruchamleńni (vymahaje ściežki da dysku)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
pl: --ask-cdrom Zapytaj, ci dadać dysk, i vyjdzi

en: Another synaptic is running
pl: Inšy synaptic užo pracuje

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
pl: Inšy synaptic užo pracuje ŭ interaktyŭnym režymie. Spačatku začyni jaho.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
pl: Inšy synaptic užo pracuje ŭ interaktyŭnym režymie. Pačakaj, pakul jon skončyć.

en: Unable to get exclusive lock
pl: Niemahčyma atrymać vyklučny blok

en: Synaptic Package Manager
pl: Kiraŭnik pakunkaŭ Synaptic

en: Scanning CD-ROM
pl: Skanavańnie CD-ROM

en: Invalid disc name!
pl: Niapravilnaja nazva dysku!

en: Disc Label
pl: Nazva dysku

en: Credits
pl: Zasłuhi

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
pl: Pra Synaptic

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
pl: Časopis źmienaŭ utrymlivaje źviestki ab źmienach i raźviazanych prablemach u kožnaj versii pakunku.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
pl: Časopis źmienaŭ dla %s

en: Package changes
pl: Źmieny ŭ pakunku

en: Warning
pl: Aściaroha

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
pl: Ty instaluješ prahramy, jakija <b>niemahčyma spraŭdzić</b>! Takim paradkam, złamyśnik zmoža paškodzić tvajoj systemie ci zachapić kiravańnie.system.

en: NOT AUTHENTICATED
pl: NIE AŬTARYZAVANY

note: removed
en: To be removed
pl: Budzie vydalena

en: To be downgraded
pl: Budzie viernuta nazad

en: To be installed
pl: Budzie zainstalavana

en: To be upgraded
pl: Budzie aktualizavana

en: To be re-installed
pl: Budzie pierainstalavana

en: To be kept
pl: Budzie pakinuta

en: Applying Changes
pl: Prymianieńnie źmienaŭ

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
pl: Pamyłka ŭ pakunku %s

en: Changes applied
pl: Źmieny prymienienyja

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
pl: Ciapier prymianiajucca paznačanyja źmieny. Heta moža zaniać peŭny čas. Kali łaska, pačakaj.

en: Installing and removing software
pl: Instalacyja j vydaleńnie prahramaŭ

en: Removing software
pl: Vydaleńnie prahramaŭ

en: Installing software
pl: Instalacyja prahramaŭ

en: Description and Name
pl: Apisańnie j nazva

en: Dependencies
pl: Zaležnaści

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
pl: Absłuhoŭvanyja pakunki

en: Supported
pl: Padtrymany

en: Package Name
pl: Nazva pakunku

en: Installed Version
pl: Zainstalavanaja versija

en: Available Version
pl: Dastupnaja versija

en: Installed Size
pl: Pamier zainstalavanych fajłaŭ

en: Download Size
pl: Pamier zahružanych fajłaŭ

en: Keep Configuration
pl: Pakiń kanfihuracyju

en: Completely
pl: Całkam

en: Always Ask
pl: Zaŭsiody pytajsia

en: Ignore
pl: Ihnaruj

en: Automatically
pl: Aŭtamatyčna

en: Default Upgrade
pl: Zmoŭčanaja aktualizacyja

en: Smart Upgrade
pl: Razumnaja aktualizacyja

en: An error occurred while saving configurations.
pl: Adbyłasia pamyłka padčas zachavańnia kanfihuracyj.

en: Choose font
pl: Abiary šryft

en: Color selection
pl: Vybar koleru

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
pl: Addavaj pieravahu versijam z zaznačanaj dystrybucyi, kali aktualizoŭvaješ pakunki. Kali ty ŭručnuju vymusiš versiju ź inšaj dystrybucyi, pakunak budzie prytrymvacca jaje, až pakul jon nia źjavicca ŭ zmoŭčanaj dystrybucyi.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
pl: Dazvol Synapticu vybirać najlepšuju versiju za ciabie. Kali nia peŭny, abiary hetuju opcyju.

en: Visible
pl: Bačny

en: Preferences
pl: Nałady

en: Size
pl: Pamier

en: Package
pl: Pakunak

en: URI
pl: Adras

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
pl: Ustaŭ dysk z nazvaj:
    %s
    u pryvod %s

en: Download rate: %s/s - %s remaining
pl: Chutkaść zahruzki: %s/s - zastałosia %s

en: Downloading file %li of %li
pl: Zahruzka fajłu %li·z·%li

en: Queued
pl: U čarzie

en: Done
pl: Zroblena

en: Failed
pl: Pamyłka

en: Filters
pl: Filtry

en: Field
pl: Pole

en: Operator
pl: Aperatar

en: New Filter %i
pl: Novy filter %i

en: Package Manager output
pl: Vyjście kiraŭnika pakunkaŭ

en: 
    While installing package %s:
pl: 
    Kali instalavaŭsia pakunak %s:

en: 
    While preparing for installation:
pl: 
    Padčas padrychtoŭki da instalacyi:

en: APT system reports:
    %s
pl: Systema APT paviedamlaje:
    %s

en: Not found
pl: Nie znojdziena

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
pl: Vyraz znojdzieny. Hladzi adpaviednyja elementy ŭ śpisie źleva.

en: Dependants
pl: Tyja, što zaležać

en: Dependencies of the Latest Version
pl: Zaležnaści apošniaj versii

en: Provided Packages
pl: Zabiaśpiečanyja pakunki

en: %s Properties
pl: Ułaścivaści %s

en: All
pl: Usie

en: No package is selected.
pl: Niama zaznačanych pakunkaŭ.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
pl: Abiary versiju %s, jakuju treba vymusić dla instalacyi

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
pl: Kiraŭnik pakunkaŭ zaŭsiody abiraje najbolš prydatnuju versiju z najaŭnych. Kali ty vymusiš inšuju versiju, mohuć uźniknuć pamyłki pry apracoŭvańni zaležnaściaŭ.

en: Latest Version
pl: Apošniaja versija

en: Download
pl: Zahruzi

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
pl: Pieračytaj źviestki ab pakunkach, kab daviedacca ab novych, vydalenych dy aktualizavalnych prahramnych pakunkach.

en: Mark all possible upgrades
pl: Paznač usie mahčymyja aktualizacyi

en: Apply all marked changes
pl: Prymiani ŭsie paznačanyja źmieny

en: Unmark
pl: Zdymi paznaku

en: Mark for Installation
pl: Paznač, kab zainstalavać

en: Mark for Reinstallation
pl: Paznač, kab pierainstalavać

en: Mark for Upgrade
pl: Paznač, kab aktualizavać

en: Mark for Removal
pl: Paznač, kab vydalić

en: Mark for Complete Removal
pl: Paznač, kab całkam vydalić

en: Remove Including Orphaned Dependencies
pl: Vydal ułučna ź sirockimi zaležnaściami

en: Hold Current Version
pl: Utrymaj dziejnuju versiju

en: Properties
pl: Ułaścivaści

en: Mark Recommended for Installation
pl: Paznač rekamendavanyja, kab zainstalavać

en: Removing this package may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
pl: Paśla vydaleńnia hetaha pakunku systema moža stać niepracoŭnaj.
    Ty sapraŭdy chočaš zrabić heta?

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
pl: %i pakunkaŭ u śpisie, %i zainstalavanych, %i złamanych. %i, kab zainstalavać/aktualizavać, %i dla vydaleńnia; %s budzie vyzvalena

en: Do you want to add another CD-ROM?
pl: Chočaš dadać inšy CD-ROM?

en: Open changes
pl: Pakažy źmieny

en: Can't write %s
pl: Niemahčyma zapisać %s

en: Save full state, not only changes
pl: Zachoŭvaj uvieś stan, a nia tolki źmieny

en: Repositories changed
pl: Schoviščy źmianilisia

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
pl: Źviestki ab schoviščy źmianilisia. Kab prymianić źmieny, naciśni knopku "Pieračytaj"

en: Never show this message again
pl: Nikoli bolš nie pakazvaj hetaha paviedamleńnia

en: Found %i packages
pl: Znojdziena %i pakunkaŭ

en: Starting help viewer...
pl: Uruchamleńnie prahladalnika dapamohi...

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'mozilla' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
pl: Niama zainstalavanaha prahladalnika dapamohi!
    
    Kab prahladać padručnik Synaptica, patrebny albo yelp, albo konqueror, albo mozilla.
    
    Taksama ty možaš adčynić staronku dapamohi zahadam "man synaptic" albo prahladzieć versiju ŭ farmacie HTML, jakaja znachodzicca ŭ katalohu "synaptic/html".

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
pl: Niemahčyma ŭklučyć pryładu kanfihuravańnia!
    Treba zainstalavać pakunak "libgnome2-perl".

en: Starting package configuration tool...
pl: Uklučeńnie pryłady dziela kanfihuravańnia pakunkaŭ...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
pl: Uklučeńnie prahladalnika dakumentacyi pakunkaŭ...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
pl: Kab hartać dakumentacyju pakunka, treba zainstalavać pakunak "dwww"

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
pl: Niemahčyma prymianić źmieny!
    Śpiarša vypraŭ papsavanyja pakunki.

en: Applying marked changes. This may take a while...
pl: Prymianieńnie paznačanych źmienaŭ. Heta moža zaniać peŭny čas...

en: Do you want to quit Synaptic?
pl: Chočaš vyjści z Synaptica?

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
pl: Schoviščy buduć pravieranyja na najaŭnaść novych, vydalenych ci aktualniejšych prahramnych pakunkaŭ.

en: Reloading package information...
pl: Pieračytvańnie źviestak pakunkaŭ...

en: Failed to resolve dependency problems!
pl: Niaŭdałaje raźviazańnie prablemaŭ zaležnaściaŭ!

en: Successfully fixed dependency problems
pl: Prablemy zaležnaściaŭ paśpiachova raźviazanyja

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
pl: Niemahčyma aktualizavać systemu!
    Śpiarša vypraŭ papsavanyja pakunki.

en: Marking all available upgrades...
pl: Paznačeńnie ŭsich mahčymych aktualizacyjaŭ...

en: Successfully marked available upgrades
pl: Usie mahčymyja aktualizacyi paśpiachova paznačanyja

en: Failed to mark all available upgrades!
pl: Niaŭdałaje paznačeńnie mahčymych aktualizacyjaŭ!

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
pl: Ty dadaješ kampanent "universe".
    
    Pakunki z hetaha kampanentu nie padtrymlivajucca. Ty upeŭnieny?

en: Repositories
pl: Schoviščy

en: Enabled
pl: Uklučany

en: Type
pl: Typ

en: Vendor
pl: Pastaŭščyk

en: Distribution
pl: Dystrybucyja

en: Section(s)
pl: Raździeł(y)

en: Binary (deb)
pl: Dvajkovy (deb)

en: Source (deb-src)
pl: Kryničny (deb-src)

en: (no vendor)
pl: (niama pastaŭščyka)

en: Cannot read vendors.list file
pl: Niemahčyma pračytać fajł vendors.list

en: Unknown source type
pl: Nieviadomy typ krynicy

en: Unchanged
pl: Niaźmienny

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
pl: <b>%s</b> (<b>važny</b>) budzie vydaleny

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
pl: <b>%s</b> budzie <b>viernuty nazad</b>

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
pl: <b>%s</b> budzie vydaleny razam z kanfihuracyjaj

en: <b>%s</b> will be removed
pl: <b>%s</b> budzie vydaleny

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
pl: <b>%s</b> (versija <i>%s</i>) budzie aktualizavany da versii <i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
pl: <b>%s</b> (versija <i>%s</i>) budzie zainstalavany

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
pl: <b>%s</b> (versija <i>%s</i>) budzie pierazainstalavany

en: _Show Details
pl: _Pakažy padrabiaznaści

en: Summary
pl: Ahlad

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
pl[0]: %d zablakavany pakunak
pl[1]: %d zablakavanyja pakunki
pl[2]: %d zablakavanych pakunkaŭ

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
pl[0]: %d pakunak budzie pakinuty i nie aktualizavany
pl[1]: %d pakunki buduć pakinutyja i nie aktualizavanyja
pl[2]: %d pakunkaŭ buduć pakinutyja i nie aktualizavanyja

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
pl[0]: Budzie zainstalavany %d novy pakunak
pl[1]: Buduć zainstalavanyja %d novyja pakunki
pl[2]: Buduć zainstalavanyja %d novych pakunkaŭ

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
pl[0]: Budzie pierainstalavany %d novy pakunak
pl[1]: Buduć pierainstalavanyja %d novyja pakunki
pl[2]: Buduć pierainstalavanyja %d novych pakunkaŭ

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
pl[0]: Budzie aktualizavany %d pakunak
pl[1]: Buduć aktualizavanyja %d pakunki
pl[2]: Buduć aktualizavanyja %d pakunkaŭ

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
pl[0]: Budzie vydaleny %d pakunak
pl[1]: Buduć vydalenyja %d pakunki
pl[2]: Buduć vydalenyja %d pakunkaŭ

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
pl[0]: Budzie <d>viernuty nazad</b> %d pakunak
pl[1]: Buduć <d>viernutyja nazad</b> %d pakunki
pl[2]: Buduć <d>viernutyja nazad</b> %d pakunkaŭ

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
pl[0]: <b>Uvaha:</b> budzie vydaleny %d važny pakunak
pl[1]: <b>Uvaha:</b> buduć vydalenyja %d važnyja pakunki
pl[2]: <b>Uvaha:</b> buduć vydalenyja %d važnych pakunkaŭ

en: %s of extra space will be used
pl: Budzie zaniata jašče %s dyskavaj prastory

en: %s of extra space will be freed
pl: Budzie vyzvalena jašče %s dyskavaj prastory

en: 
    %s have to be downloaded
pl: 
    Treba zahruzić %s

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
pl: Buduć vydalenyja važnyja pakunki.
    Tak možna zrabić systemu niepracoŭnaj!

en: Setup Vendors
pl: Naładź pastaŭščykoŭ

en: Add
pl: Dadaj

en: Remove
pl: Vydal

en: Cancel
pl: Anuluj

note: TRANSLATORS: this is a abbreviation for "not applicable" (on forms) happens when e.g. a package has no installed version (or no downloadable version)
en: N/A
pl: Nieviadoma

en: Find
pl: Šukaj

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
pl: Apisańnie %s

en: <b>Installed Version</b>
pl: <b>Zainstalavanaja versija</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
pl: <b>Apošniaja najaŭnaja versija</b>

en: <b>Maintainer:</b>
pl: <b>Dahladčyk:</b>

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
pl: <b>Zaciem:</b> Kab zainstalavać niazmoŭčanuju versiju, vykarystaj <b>Pakunak -> Vymuś versiju...</b> z menu.

en: <b>Package:</b>
pl: <b>Pakunak:</b>

en: <b>Priority:</b>
pl: <b>Pryjarytet:</b>

en: <b>Section:</b>
pl: <b>Raździeł:</b>

en: <b>Tags:</b>
pl: <b>Cetliki:</b>

en: A_pply Marked Changes
pl: _Prymiani paznačanyja źmieny

en: Apply
pl: Prymiani

en: Available versions:
pl: Najaŭnyja versii:

en: Common
pl: Ahulnaje

en: Download:
pl: Zahruzka:

en: Icon _Legend
pl: _Lehienda ikonaŭ

en: Installed Files
pl: Zainstalavanyja fajły

en: Mark All Upgrades
pl: Paznač usie aktualizacyi

en: Mark Packages by _Task...
pl: Paznač pakunki pavodle _zadačy...

en: Mark for Co_mplete Removal
pl: Paznač, kab _całkam vydalić

en: Mark for R_einstallation
pl: Paznač, kab _pierainstalavać

en: Mark for _Installation
pl: Paznač, kab za_instalavać

en: Mark for _Removal
pl: Paznač, kab _vydalić

en: Mark for _Upgrade
pl: Paznač, kab _aktualizavać

en: Reload
pl: Pieračytaj

en: S_tatus
pl: _Status

en: Save Markings _As...
pl: Zachavaj paznaki _jak...

en: Search
pl: Šukaj

en: Size:
pl: Pamier:

en: Text Be_side Icons
pl: Tekst _pobač z ikonami

en: Text _Below Icons
pl: Tekst pad _ikonami

en: U_nmark
pl: _Admiani paznaku

en: U_nmark All
pl: A_dmiani paznaku dla ŭsich

en: Version:
pl: Versija:

en: Versions
pl: Versii

en: _About
pl: _Pra prahramu

en: _Add CD-ROM...
pl: _Dadaj CD-ROM...

en: _Browse Documentation
pl: _Hartaj dakumentacyju

en: _Configure...
pl: _Skanfihuruj...

en: _Contents
pl: _Źmieściva

en: _Download Changelog
pl: _Zahruzi časopis źmienaŭ

en: _Edit
pl: _Redahuj

en: _File
pl: _Fajł

en: _Filters
pl: _Filtry

en: _Fix Broken Packages
pl: _Vypraŭ papsavanyja pakunki

en: _Force Version...
pl: _Vymuś versiju...

en: _Help
pl: _Dapamoha

en: _Hide
pl: _Schavaj

en: _History
pl: _Historyja

en: _Icons Only
pl: Tolki _ikony

en: _Lock Version
pl: Za_blakuj versiju

en: _Mark All Upgrades...
pl: _Paznač usie aktualizacyi...

en: _Package
pl: _Pakunak

en: _Properties
pl: _Ułaścivaści

en: _Quick Introduction
pl: _Chutkija ŭvodziny

en: _Quit
pl: _Vyjdzi

en: _Read Markings...
pl: _Pračytaj paznaki...

en: _Redo
pl: _Viarni anulavanaje

en: _Reload Package Information
pl: Piera_čytaj źviestki ab pakunkach

en: _Repositories
pl: _Schoviščy

en: _Save Markings
pl: _Zachavaj paznaki

en: _Search...
pl: _Šukaj...

en: _Sections
pl: _Raździeły

en: _Set Internal Option...
pl: _Akreśl _unutranuju opcyju...

en: _Settings
pl: _Nałady

en: _Text Only
pl: _Tolki tekst

en: _Toolbar
pl: Panel _pryładździa

en: _Undo
pl: _Anuluj

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
pl: <span size="xx-large" weight="bold">Versija Synaptica</span>

en: Debtag support is enabled.
pl: Padtrymka Debtag uklučanaja.

en: Documented by
pl: Aŭtary dakumentacyi

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
pl: Pieršy aŭtar:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Dahladčyki:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Udzielniki:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Package management software using apt.
pl: Prahrama dziela kiravańnia pakunkami praz "apt".

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
pl: Hetaja prahrama licenzijavanaja zhodna z umovami Ahulnaj Hramadzkaj Licenzii versii 2 (GPL)

en: Translated by
pl: Pierakładčyki

en: Visit the home page at 
    http://www.nongnu.org/synaptic/
pl: Naviedaj chatniuju staronku
    http://www.nongnu.org/synaptic/

en: Written by
pl: Aŭtary

en: translators-credits
pl: Vital Chilko <v.khilko@sam-solutions.net>
    Ihar Hrachyshka <ihar.hrachyshka@gmail.com>

en: Look in:
pl: Šukaj u:

en: Search:
pl: Šukaj:

en: _Search
pl: _Šukaj

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Paznačyć dadatkovyja vymahanyja źmieny?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
pl: Abranaje dziejańnie taksama ŭpłyvaje na inšyja pakunki. Kab praciahnuć, vymahajucca nastupnyja źmieny.

en: _Mark
pl: _Paznač

en: <b>Appearance</b>
pl: <b>Vyhlad</b>

en: <b>Applying Changes</b>
pl: <b>Prymianieńnie źmienaŭ</b>

en: <b>Colors</b>
pl: <b>Kolery</b>

en: <b>Columns</b>
pl: <b>Kalony</b>

en: <b>Fonts</b>
pl: <b>Šryfty</b>

en: <b>History files</b>
pl: <b>Fajły historyi</b>

en: <b>Marking Changes</b>
pl: <b>Paznačeńnie źmienaŭ</b>

en: <b>Proxy Server</b>
pl: <b>Proxy server</b>

en: <b>Temporary Files</b>
pl: <b>Časovyja fajły</b>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
pl: <span size="large" weight="bold">Hetyja nałady źmianiajuć važnyja častki tvajoj systemy. Źmianiaj ich vielmi ŭvažliva.</span>

en: A_pplication Font
pl: Šryft _aplikacyi

en: Always prefer the highest version
pl: Zaŭsiody addavaj pieravahu najvyšejšaj versii

en: Always prefer the installed version
pl: Zaŭsiody addavaj pieravahu zainstalavanaj versii

en: Apply changes in a terminal window
pl: Prymiani źmieny ŭ vaknie terminału

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
pl: Pytajsia paćvierdžańnia źmienaŭ, jakija taksama ŭpłyvajuć na inšyja pakunki

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
pl: Pytajsia, ci vyjści, paśla paśpiachovaha prymianieńnia źmienaŭ

en: Broken:
pl: Papsavany:

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
pl: Klik ikony statusu paznačaje najbolš vierahodnuju aperacyju

en: Color
pl: Koler

en: Color packages by their status
pl: Padśviatlaj pakunki pavodle ich statusu

en: Colors
pl: Kolery

en: Columns and Fonts
pl: Kalony j šryfty

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
pl: Padzieleny koskami śpis hostaŭ i domenaŭ, ź jakimi nia treba spałučacca praz proxy (napr. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Consider recommended packages as dependencies
pl: Ličy rekamendavanyja pakunki zaležnaściami

en: Delete _History files older than:
pl: Vydalaj fajły _historyi, starejšyja za:

en: Files
pl: Fajły

en: General
pl: Ahulnaje

en: IP address or host name of the ftp proxy server
pl: IP adras albo nazva proxy servera FTP

en: IP address or host name of the http proxy server
pl: IP adras albo nazva proxy servera HTTP

en: Installed (locked):
pl: Zainstalavany (zablakavany):

en: Installed:
pl: Zainstalavany:

en: Manual proxy configuration
pl: Ručnaja kanfihuracyja proxy

en: Marked for complete removal:
pl: Paznačany, kab całkam vydalić:

en: Marked for downgrade:
pl: Paznačany, kab viarnuć nazad:

en: Marked for installation:
pl: Paznačany, kab zainstalavać:

en: Marked for reinstallation:
pl: Paznačany, kab pierainstalavać:

en: Marked for removal:
pl: Paznačany, kab vydalić:

en: Marked for upgrade:
pl: Paznačany, kab aktualizavać:

en: Move D_own
pl: Pasuń _nižej

en: Move _Up
pl: Pasuń _vyšej

en: Network
pl: Sietka

en: New in repository:
pl: Novy ŭ schoviščy:

en: No proxy for:
pl: Biaz proxy dla:

en: Not installed (locked):
pl: Nie zainstalavany (zablakavany):

en: Not installed:
pl: Nie zainstalavany:

en: Number of undo operations:
pl: Kolkaść aperacyj anulavańnia:

en: Port number of the ftp proxy server
pl: Numar portu proxy servera FTP

en: Port number of the http proxy server
pl: Numar portu proxy servera HTTP

en: Prefer versions from:
pl: Addavaj pieravahu versijam z:

en: Reloading outdated package information:
pl: Pierahruzka sastarełych źviestak ab pakunkach:

en: System upgrade:
pl: Aktualizacyja systemy:

en: Upgradable:
pl: Nieaktualny:

en: Use custom application font
pl: Užyj admysłovy šryft aplikacyi

en: Use custom terminal font
pl: Užyj admysłovy šryft terminału

en: _Delete Cached Package Files
pl: _Vydal zachavanyja fajły pakunkaŭ

en: _Delete downloaded packages after installation
pl: _Vydalaj zahružanyja pakunki paśla instalacyi

en: _Keep history
pl: _Zachoŭvaj historyju

en: _Leave all downloaded packages in the cache
pl: _Pakidaj usie zahružanyja pakunki ŭ padručnaj pamiaci

en: _Only delete packages which are no longer available
pl: Vydalaj _tolki tyja pakunki, jakija bolej niedastupnyja

en: _Terminal Font
pl: Šryft _terminału

en: days
pl: dzion

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Uviadzi nazvu dla hetaha CD-ROM</span>

en: Disc label:
pl: Nazva dysku:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
pl: Nazva budzie vykarystanaja, kab vyznačyć CD-ROM, kali ty paźniej zachočaš zainstalavać ź jaho pakunki.

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
pl: <span size="large" weight="bold">Akreśl unutranuju opcyju</span>

en: Only experts should use this.
pl: Hetym pavinny karystacca tolki admysłoŭcy.

en: Value:
pl: Vartaść:

en: Variable:
pl: Źmiennaja:

en: <b>Summary</b>
pl: <b>Ahlad</b>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Prymianić nastupnyja źmieny?</span>

en: Return to the main screen
pl: Viarnisia da hałoŭnaha ekranu

en: The package files will be downloaded, but not installed
pl: Fajły pakunkaŭ buduć zahružanyja, ale nie zainstalavanyja

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
pl: Ty maješ apošniuju mahčymaść prahladzieć śpis paznačanych źmienaŭ pierad ich prymianieńniem.

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
pl: Pastaŭščyki padpisvajuć svaje pakunki, kab praviarać niaźmiennaść i celnaść pakunkaŭ. Adklučeńnie pravierki pavyšaje niebiaśpieku.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
pl: <b>Dziejny</b>

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
pl: <b>Paznačany</b>

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
pl: <b>Inšy</b>

en: AND
pl: I

en: Boolean operator between property criterias:
pl: Lahičny aperatar pamiž kryterami ŭłaścivaściaŭ:

en: Exclude
pl: Vykluč

en: Exclude selected sections
pl: Vykluč zaznačanyja raździeły

en: For installation or upgrade
pl: Kab zainstalavać ci aktualizavać

en: For removal
pl: Kab vydalić

en: Include
pl: Uklučy

en: Include selected sections only
pl: Uklučy tolki zaznačanyja raździeły

en: Installed packages that are up-to-date
pl: Aktualnyja zainstalavanyja pakunki

en: Installed packages that are upgradable
pl: Nieaktualnyja zainstalavanyja pakunki

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
pl: Zainstalavanyja pakunki, jakija možna aktualizavać da naviejšaj versii ad aŭtaraŭ

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
pl: Pakunki niepatrebnych biblijatek (vymahaje prahramy "deborphan")

en: Not installable
pl: Nielha zainstalavać

en: Not installed packages
pl: Niezainstalavanyja pakunki

en: Not marked
pl: Nie paznačany

en: OR
pl: CI

en: Orphaned
pl: Sirocki

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
pl: Novyja ad apošniaha pieračytańnia pakunki sa schovišča

en: Packages that are not available in any repository
pl: Niedastupnyja sa schoviščaŭ pakunki

en: Packages that will be installed or upgraded
pl: Pakunki, jakija buduć zainstalavanyja ci aktualizavanyja

en: Packages that will be removed
pl: Pakunki, jakija buduć vydalenyja

en: Packages that will never be upgraded
pl: Pakunki, jakija nikoli nia buduć aktualizoŭvacca

en: Packages that won't be changed
pl: Pakunki, jakija nia buduć źmienienyja

en: Packages with broken dependencies
pl: Pakunki z papsavanymi zaležnaściami

en: Removed packages that have left configuration files on the system
pl: Vydalenyja pakunki, jakija pakinuli pa sabie kanfihuracyjnyja fajły

en: Residual config
pl: Reštavaja kanfihuracyja

en: Tags
pl: Cetliki

en: Upgradable
pl: Nieaktualny

en: _Deselect All
pl: _Anuluj zaznačeńnie ŭsiaho

en: _Invert All
pl: _Invertuj usio

en: Distribution:
pl: Dystrybucyja:

en: Section(s):
pl: Raździeł(y):

en: Vendors...
pl: Pastaŭščyki...

en: <i>Preparing packages...</i>
pl: <i>Padrychtoŭka pakunkaŭ...</i>

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
pl: Aŭtamatyčna začyni paśla paśpiachovaha prymianieńnia źmienaŭ

en: Extra output was generated during Package Manager operation
pl: Padčas pracy kiraŭnika pakunkaŭ było źhieneravanaje dadatkovaje vyjście

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
pl: <span size="large" weight="bold">Jakija zadačy pavinny vykonvać tvoj kamputar?</span>
    
    Heta papiarednie abranyja, kab vykonvać peŭnyja zadačy, hrupy pakunkaŭ. Kali ty abiareš zadaču, tady adpaviednyja pakunki buduć paznačanyja, kab zainstalavać ich.

en: _Description
pl: _Apisańnie

en: <b>Terminal Output:</b>
pl: <b>Vyjście z terminału:</b>

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
pl: Začyni hety dyjaloh paśla paśpiachovaha prymianieńnia źmienaŭ

en: Choose the action from the context menu of the package.
pl: Abiary dziejańnie praz kantekstnaje menu pakunka.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
pl: Klikni ikonu statusu, kab adčynić menu z usimi dziejańniami.

en: Double click on the package name.
pl: Dvuklikni nazvu pakunka.

en: Quick Introduction
pl: Chutkija ŭvodziny

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
pl: Abiary pakunak i dziejańnie praz menu "Pakunak".

en: Show this dialog at startup
pl: Pakazvaj hety dyjaloh pry ŭruchamleńni

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
pl: Prahramy ŭ systemie arhanizavanyja jak <i>pakunki</i>. Kiraŭnik pakunkaŭ dazvalaje tabie instalavać, aktualizoŭvać ci vydalać prahramnyja pakunki.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
pl: Ty možaš paznačać pakunki, kab zainstalavać, aktualizavać albo vydalić, nastupnym čynam:

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
pl: Ty pavinny rehularna pieračytvać źviestki ab pakunkach. Inakš ty možaš nie zainstalavać važnych aktualizacyj, jakija vypraŭlajuć prablemy biaśpieki.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
pl: <span weight="bold" size="larger">Niemahčyma paznačyć usie pakunki, kab zainstalavać ci aktualizavać</span>
    
    Nastupnyja pakunki majuć zaležnaści, jakija niemahčyma raźviazać. Pravier, kab u naładach byli dadadzienyja i ŭklučanyja ŭsie patrebnyja schoviščy.

en: Complete changelog of the latest version:
pl: Poŭny časopis źmienaŭ dla apošniaj versii:

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
pl: <b>Nastupnyja ikony vykarystoŭvajucca, kab pakazvać status pakunka:</b>

en: Icon Legend
pl: Lehienda ikonaŭ

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
pl: <big><b>Niemahčyma zahruzić usich patrebnych fajłaŭ pakunkaŭ</b></big>
    
    Mahčyma, u schoviščy niama versii pakunka, jakuju ty chočaš zainstalavać. Albo prablemy ŭźnikli z krynicaj pakunka. Pieračytaj śpis pakunkaŭ i pravier krynicu (napr. CD ci sietkavaje spałučeńnie).

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
pl: <span weight="bold" size="larger">Źviestki ab pakunkach sastarełyja</span>
    
    Źviestki ab pakunkach starejšyja za 48 hadzin. Mahčyma, źjavilisia važnyja aktualizacyi, jakija raźviazvajuć prablemy biaśpieki. Varta rehularna aktualizoŭvać źviestki ab pakunkach.

en: Remember the answer
pl: Zapomni adkaz

en: _Reload
pl: _Pieračytaj

en: History
pl: Historyja

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
pl: Historyja zainstalavanych, aktualizavanych i vydalenych pakunkaŭ.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
pl: <b><big>Vyjści j anulavać paznačanyja źmieny?</big></b>
    
    Jašče zastalisia niaŭžytyja paznačanyja źmieny. Kali ty vyjdzieš z Synaptica, jany buduć zhublenyja.

en: Difference between the files
pl: Adroźnieńni pamiž fajłami

en: Force version:
pl: Vymušanaja versija:

en: _Force Version
pl: _Vymuś versiju

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
pl: <b><big>Paznačać aktualizacyi z rozumam?</big></b>
    
    Zmoŭčany metad aktualizacyi minaje pakunki, jakija vyklikajuć kanflikty ci vymahajuć instalacyi dadatkovych pakunkaŭ.
    
    Razumnaja aktualizacyja (dist-upgrade) sprabuje raźviazać kanflikty i zadavolić usie zaležnaści aktualizavanych pakunkaŭ.
    
    <b>Zaciem:</b> Aktualizacyi buduć tolki paznačanyja. Paśla ich treba jašče prymianić.

en: Remember my answer for future upgrades
pl: Zapomni moj adkaz dla budučych aktualizacyj

en: This behavior can be changed in the preferences later.
pl: Hetyja pavodziny možna źmianić paśla ŭ naładach.

en: Install, remove and upgrade software packages
pl: Instaluj, vydalaj i aktualizuj prahramnyja pakunki

en: Package Manager
pl: Kiraŭnik pakunkaŭ

en: Synaptic Package Manager
pl: Kiraŭnik pakunkaŭ Synaptic

en: Includes
pl: Uklučaje

en: Excludes
pl: Vyklučaje

en: Package name
pl: Nazva pakunka

en: Version number
pl: Numar versii

note: provides and name
en: Conflicting packages
pl: Kanfliktnyja pakunki

note: conflicts
en: Replaced packages
pl: Zamienienyja pakunki

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
pl: Parady

note: /recommends
en: Suggestions
pl: Prapanovy

note: suggests
en: Dependent packages
pl: Zaležnyja pakunki

en: Package is supported
pl: Pakunak padtrymlivajecca

en: <i>Running...</i>
pl: <i>Vykanańnie...</i>

en: <i>Finished</i>
pl: <i>Zakončana</i>

en: <i>Can't close while running</i>
pl: <i>Niemahčyma začynić padčas vykanańnia</i>
