kdevformatters - en to ca@valencia translation catalogue (71 entries)

en: Astyle Formatter
ca@valencia: Formatador «astyle»

en: A formatting tool using astyle
ca@valencia: Una eina per formatar que usa «astyle»

en: <b>Artistic Style</b> is a source code indenter, formatter, and beautifier for the C, C++, C# and Java programming languages.<br />Home Page: <a href="http://astyle.sourceforge.net/">http://astyle.sourceforge.net</a>
ca@valencia: <b>Estil artístic</b> és un sagnador, formatador i embellidor de codi font per llenguatges de programació C, C++, C# i Java.<br />Lloc web: <a href="http://astyle.sourceforge.net/">http://astyle.sourceforge.net</a>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIndentqtion)
en: Indentation
ca@valencia: Sagnat

[ctx: Indentation type]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbIndentType)
en: Tabs
ca@valencia: Tabuladors

[ctx: Indentation type]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbIndentType)
en: Force tabs
ca@valencia: Força els tabuladors

[ctx: Indentation type]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbIndentType)
en: Spaces
ca@valencia: Espais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inpNuberSpaces)
en: Number of spaces that will be converted to a tab.
    The number of spaces per tab is controled by the editor.
ca@valencia: Nombre d'espais que es convertiran en una tabulació.
    El nombre d'espais per tabulació es controlat a l'editor.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkConvertTabs)
en: Convert tabs to spaces.
ca@valencia: Converteix tabuladors a espais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkConvertTabs)
en: Con&vert tabs into spaces
ca@valencia: Con&verteix tabuladors en espais

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFillEmptyLines)
en: Fill empty lines with the white space of their previous lines.
ca@valencia: Emplena les línies buides amb l'espai en blanc de les línies prèvies.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFillEmptyLines)
en: Fill empt&y lines
ca@valencia: &Emplena les línies buides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndentObjects)
en: Indent
ca@valencia: Sagna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KListWidget, listIdentObjects) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpBlocks)
en: Blocks
ca@valencia: Blocs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KListWidget, listIdentObjects) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpBrackets)
en: Brackets
ca@valencia: Claus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KListWidget, listIdentObjects)
en: Cases
ca@valencia: «Cases»

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KListWidget, listIdentObjects)
en: Class
ca@valencia: Classes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KListWidget, listIdentObjects)
en: Labels
ca@valencia: Etiquetes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KListWidget, listIdentObjects)
en: Namespaces
ca@valencia: Espais de noms

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KListWidget, listIdentObjects)
en: Preprocessor directives
ca@valencia: Directives del preprocessador

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KListWidget, listIdentObjects)
en: Switches
ca@valencia: «Switches»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inpMaxStatement) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Indent a maximal # spaces in a continuous statement,
    relative to the previous line.
ca@valencia: Sagna un màxim de # espais a una declaració contínua,
    en relació amb la línia anterior.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, inpMinConditional)
en: Indent a minimal # spaces in a continuous conditional
    belonging to a conditional header.
ca@valencia: Sagna un mínim de # espais en un condicional continu
    pertanyent a un encapçalat condicional.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Minimum in conditional:
ca@valencia: Mínim a condicional:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, inpMinConditional)
en: Twice current
ca@valencia: El doble de l'actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Maximum in statement:
ca@valencia: Màxim a declaració:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabOther) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpOther)
en: Other
ca@valencia: Altre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBrackets) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPointerAlign)
en: Type
ca@valencia: Tipus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkBracketsCloseHeaders)
en: Break brackets before closing headers (e.g. 'else', 'catch', ...)
    from their immediately preceding closing brackets.
ca@valencia: Divideix les claus abans de tancar els encapçalaments (p. ex. «else»
    «catch», etc.) de la seua clau de tancament immediatament anterior.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBracketsCloseHeaders)
en: Brea&k closing headers
ca@valencia: &Divideix les capçaleres de tancament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbBrackets) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPointerAlign)
en: No change
ca@valencia: Sense canvi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbBrackets)
en: Attach
ca@valencia: Adjunta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbBrackets)
en: Break
ca@valencia: Divideix

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbBrackets)
en: Run-In
ca@valencia: Seguit

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkBlockBreak)
en: Insert empty lines around unrelated blocks, labels, classes,...
    Known problems:
    
    1. If a statement is NOT part of a block, 
    the following statements are all double spaced. 
    Statements enclosed in a block are formatted 
    correctly.
    
    2. Comments are broken from the block.
ca@valencia: Insereix línies buides al voltant del blocs no vinculats, etiquetes, 
    classes.... Problemes coneguts:
    
    1. Si una sentencia no forma part d'un bloc.
    s'usara un doble espaiat per les sentencies següents. 
    Les sentencies tancades en un bloc es formataran
    correctament.
    2. Els comentaris se separen del bloc.

[ctx: Means break unrelated blocks by a newline]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBlockBreak)
en: &Break blocks
ca@valencia: Divideix &blocs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkBlockBreakAll)
en: Like --break-blocks, except also insert empty lines 
    around closing headers (e.g. 'else', 'catch', ...).
    
    Known problems:
    
    1. If a statement is NOT part of a block, 
    the following statements are all double spaced. 
    Statements enclosed in a block are formatted 
    correctly.
    
    2. Comments are broken from the block.
ca@valencia: Igual que --break-blocks, excepte que també insereix 
    línies buides al voltant dels encapçalaments de tancament 
    (p. ex. «else», «catch»...).
    
    Problemes coneguts:
    
    1. Si una sentencia NO és part d'un bloc, 
    les sentencies següents tindran un doble espaiat. 
    Les declaracions tancades en un bloc es formataran 
    correctament.
    
    2. Els comentaris se separaran del bloc.

[ctx: Means break all blocks with a newline]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBlockBreakAll)
en: Break all bl&ocks
ca@valencia: Divideix tots el bl&ocs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkBlockIfElse)
en: Break 'else if()' statements into two different lines.
ca@valencia: Divideix les sentencies «else if()» en dos línies diferents.

[ctx: Means break else if() into separate lines]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBlockIfElse)
en: Break i&f-else
ca@valencia: Divideix i&f-else

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpPadding)
en: Padding
ca@valencia: Farciment

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding)
en: Unpad
ca@valencia: Sense farciment

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding)
en: Inside only
ca@valencia: Sols a l'interior

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding)
en: Outside only
ca@valencia: Sols a l'exterior

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cbParenthesisPadding)
en: Inside and outside
ca@valencia: A l'interior i a l'exterior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkPadOperators)
en: Insert space padding around operators.
    Once padded, operators stay padded.
    There is no unpad operator option.
ca@valencia: Insereix espais de farciment al voltant dels operadors.
    Una vegada emplenats, els operadors romandran plens.
    No hi ha opció per esborrar este farciment.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPadOperators)
en: &Add spaces around operators
ca@valencia: &Afig espais al voltant dels operadors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblParenthesis)
en: Pad parenthesis
ca@valencia: Farceix els parèntesis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkPadParenthesisHeader)
en: Insert space padding after parenthesis headers (e.g. 'if', 'for', 'while', ...)
ca@valencia: Insereix espais de farciment després de les capçaleres dels parèntesis (p. ex. «if», «for», «while»,...)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPadParenthesisHeader)
en: Add spaces after parenthesis &headers
ca@valencia: Afig espais després de les &capçaleres dels parèntesis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gpOneLiners)
en: One liners
ca@valencia: D'una línia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKeepStatements)
en: Do not break lines containing multiple statements into
    multiple single-statement lines.
ca@valencia: No dividisques les línies que contenen múltiples sentencies
    en múltiples línies d'una sola sentencia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKeepStatements)
en: &Keep one-line statements
ca@valencia: &Mantén declaracions d'una línia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKeepBlocks)
en: Do not break blocks residing completely on one line.
ca@valencia: No dividisques els blocs que resideixen en una sola línia.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKeepBlocks)
en: Keep o&ne-line blocks
ca@valencia: Mantén &blocs d'una línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPointerAlign)
en: Pointer Alignment
ca@valencia: Alineament de punter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPointerAlign)
en: Name
ca@valencia: Nom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPointerAlign)
en: Middle
ca@valencia: Centre

en: Custom Script Formatter
ca@valencia: Script formatador personalitzat

en: A formatter using custom scripts
ca@valencia: Un formatador que usa scripts personalitzats

en: <b>Indent and Format Source Code.</b><br />This plugin allows using powerful external formatting tools that can be invoked through the command-line.<br />For example, the <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> or <b>indent</b> formatters can be used.<br />The advantage of command-line formatters is that formatting configurations can be easily shared by all team members, independent of their preferred IDE.
ca@valencia: <b>Sagnat i format de codi font.</b><br />Este connector permet l'ús de potents eines de formatat externes que es poden invocar des de la línia d'ordes.<br />Per exemple, es poden utilitzar els formatadors <b>uncrustify</b>, <b>astyle</b> o <b>indent</b>.<br />L'avantatge dels formatadors de línia d'ordes és que les configuracions de formatat es poden compartir fàcilment entre tots els membres de l'equip, independentment del seu IDE preferit.

en: Gnu Indent: GNU
ca@valencia: GNU Indent: GNU

en: Gnu Indent: Kernighan & Ritchie
ca@valencia: GNU Indent: Kernighan & Ritchie

en: Gnu Indent: Original Berkeley indent style
ca@valencia: GNU Indent: Estil de sagnat original de Berkeley

en: Description:<br /><b>kdev_format_source</b> is a script bundled with KDevelop which allows using fine-grained formatting rules by placing meta-files called <b>format_sources</b> into the file-system.<br /><br />Each line of the <b>format_sources</b> files defines a list of wildcards followed by a colon and the used formatting-command.<br /><br />The formatting-command should use <b>$TMPFILE</b> to reference the temporary file to reformat.<br /><br />Example:<br /><b>*.cpp *.h : myformatter $TMPFILE</b><br />This will reformat all files ending with <b>.cpp</b> or <b>.h</b> using the custom formatting script <b>myformatter</b>.<br /><br />Example: <br /><b>subdir/* : uncrustify -l CPP -f $TMPFILE -c uncrustify.config -o $TMPFILE</b> <br />This will reformat all files in subdirectory <b>subdir</b> using the <b>uncrustify</b> tool with the config-file <b>uncrustify.config</b>.
ca@valencia: Descripció:<br /><b>kdev_format_source</b> és un script distribuït amb el KDevelop que permet l'ús de regles fines de formatat col·locant metafitxers anomenats <b>format_sources</b> en el sistema de fitxers.<br /><br />Cada línia dels fitxers <b>format_sources</b> defineix una llista de comodins seguits per dos punts i l'orde de formatat utilitzada.<br /><br />L'orde de formatat hauria d'utilitzar <b>$TMPFILE</b> per referenciar el fitxer temporal a reformatar.<br /><br />Exemple:<br /><b>*.cpp *.h : myformatter $TMPFILE</b><br />Això reformatarà tots els fitxers acabats amb <b>.cpp</b> o <b>.h</b> utilitzant l'script de formatat personalitzat <b>myformatter</b>. <br /><br />Exemple: <br /><b>subdir/* : uncrustify -l CPP -f $TMPFILE -c uncrustify.config -o $TMPFILE</b> <br />Això reformatarà tots els fitxers del subdirectori <b>subdir</b> utilitzant l'eina <b>uncrustify</b> amb el fitxer de configuració <b>uncrustify.config</b>.

en: Command:
ca@valencia: Orde:

en: <i>You can enter an arbitrary shell command.</i><br />The unformatted source-code is reached to the command <br />through the standard input, and the <br />formatted result is read from the standard output.<br /><br />If you add <b>$TMPFILE</b> into the command, then <br />a temporary file is used for transferring the code.
ca@valencia: <i>Podeu introduir qualsevol orde de l'intèrpret d'ordes.</i><br />El codi font sense formatar s'envia a l'orde <br />des de l'entrada estàndard, i el <br />resultat formatat es llig des de l'eixida estàndard.<br /><br /> Si afegiu <b>$TMPFILE</b> en l'orde, llavors <br />s'utilitzarà un fitxer temporal per transferir el codi.

en: More Variables
ca@valencia: Més variables

en: Style: %1
ca@valencia: Estil: %1

en: <b>$TMPFILE</b> will be replaced with the path to a temporary file. <br />The code will be written into the file, the temporary <br />file will be substituted into that position, and the result <br />will be read out of that file. <br /><br /><b>$FILE</b> will be replaced with the path of the original file. <br />The contents of the file must not be modified, changes are allowed <br />only in $TMPFILE.<br /><br /><b>${PROJECT_NAME}</b> will be replaced by the path of <br />the currently open project with the matching name.
ca@valencia: <b>$TMPFILE</b> se substituirà amb el camí a un fitxer temporal. <br />El codi s'escriurà en el fitxer, el fitxer temporal <br />se substituirà en esta posició, i el resultat <br />es llegirà d'este fitxer. <br /> <br /><b>$FILE</b> se substituirà amb el camí al fitxer original. <br />El contingut del fitxer no es modificarà. <br />Només es permeten canvis en $TMPFILE.<br /><br /><b>${PROJECT_NAME}</b> se substituirà pel camí del <br />projecte actualment obert amb el nom coincident.

en: Variable Replacements
ca@valencia: Substitucions de variables
